Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrada prijenosnika za biljke  (Posjeta: 63229 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #15 : 01-08-2008, 14:03:17 »
Aaaaaaa, zahuktalo se, tralala, tralala, a ja sam kriv za sve.  :silly: :whoot:

Pa to nam stvarno treba. Samo nemoj kao sa šahtom  :saht2: . Sad kad buš nam došao zalijevati biljke - u naš krasan inspirativan kraj, dragi Mario -I kad se uspiješ malo maknuti s one vjetrometine i pripeke... sigurna sam da ćeš doći do brzih i dobrih rješenja.

Da dobro si me podsjetila, prelazak iz zone 7 u zonu 2 treba navući debele čarape i one ribičke čizme da se mogu komotno kretati.  :histerical:
Nego jel mi treba i ronilačka oprema, mislim alge, klanac....

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #16 : 01-08-2008, 14:04:16 »
Ovi na slikama izledaju dosta dobro. Nemam niš protiv da to tak izgleda. Ovo kaj ima prema leđima dobru debelu i pofilcanu stranicu tak da ti drvo ne probije rebra. I onda još dobre ručke da se ne urezuju u ramena. To mislim da su osim čvrstog okvira i dovoljno velikog podesta za stavljanje drva moji prioriteti.

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #17 : 01-08-2008, 14:09:32 »
Aaaaaaa, zahuktalo se, tralala, tralala, a ja sam kriv za sve.  :silly: :whoot:

Pa to nam stvarno treba. Samo nemoj kao sa šahtom  :saht2: . Sad kad buš nam došao zalijevati biljke - u naš krasan inspirativan kraj, dragi Mario -I kad se uspiješ malo maknuti s one vjetrometine i pripeke... sigurna sam da ćeš doći do brzih i dobrih rješenja.

Da dobro si me podsjetila, prelazak iz zone 7 u zonu 2 treba navući debele čarape i one ribičke čizme da se mogu komotno kretati.  :histerical:
Nego jel mi treba i ronilačka oprema, mislim alge, klanac....

Ne dragi, dovoljno će biti da na znojavo tijelo išibano vjetrom staviš jednu običnu majcu kratkih rukva, tek toliko da baka ne padne u nesvjest kad vidi one trbušne mišiće  :girl:. A onda.... dopuštamo ti na napuniš baterije u oazi mira pokraj jezera uz lagani žubor potoka i svježinu koja očarava. Slodobno provedi vremena koliko hoćeš. Daj si mira i pusti da ti se baterije napune. Samo se opusti i duboko diši. (a možeš i pokositi travu oko potoka kad ti dosadi tišina)  :svetac:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #18 : 01-08-2008, 14:10:26 »
Ovi na slikama izledaju dosta dobro. Nemam niš protiv da to tak izgleda. Ovo kaj ima prema leđima dobru debelu i pofilcanu stranicu tak da ti drvo ne probije rebra. I onda još dobre ručke da se ne urezuju u ramena. To mislim da su osim čvrstog okvira i dovoljno velikog podesta za stavljanje drva moji prioriteti.
Ma kakvi tvoji prioriteti...daj ne glumi...tak znaš da bum ja to nosil  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #19 : 01-08-2008, 14:18:26 »
Aaaaaaa, zahuktalo se, tralala, tralala, a ja sam kriv za sve.  :silly: :whoot:

Pa to nam stvarno treba. Samo nemoj kao sa šahtom  :saht2: . Sad kad buš nam došao zalijevati biljke - u naš krasan inspirativan kraj, dragi Mario -I kad se uspiješ malo maknuti s one vjetrometine i pripeke... sigurna sam da ćeš doći do brzih i dobrih rješenja.

Da dobro si me podsjetila, prelazak iz zone 7 u zonu 2 treba navući debele čarape i one ribičke čizme da se mogu komotno kretati.  :histerical:
Nego jel mi treba i ronilačka oprema, mislim alge, klanac....

Ne dragi, dovoljno će biti da na znojavo tijelo išibano vjetrom staviš jednu običnu majcu kratkih rukva, tek toliko da baka ne padne u nesvjest kad vidi one trbušne mišiće  :girl:. A onda.... dopuštamo ti na napuniš baterije u oazi mira pokraj jezera uz lagani žubor potoka i svježinu koja očarava. Slodobno provedi vremena koliko hoćeš. Daj si mira i pusti da ti se baterije napune. Samo se opusti i duboko diši. (a možeš i pokositi travu oko potoka kad ti dosadi tišina)  :svetac:

Sve je dobro, dok ne probaš bolje  :dipl:
Kad je ko žarko želio s konja na magarca... osim ako nije malouman!

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #20 : 01-08-2008, 14:21:04 »
Ovi na slikama izledaju dosta dobro. Nemam niš protiv da to tak izgleda. Ovo kaj ima prema leđima dobru debelu i pofilcanu stranicu tak da ti drvo ne probije rebra. I onda još dobre ručke da se ne urezuju u ramena. To mislim da su osim čvrstog okvira i dovoljno velikog podesta za stavljanje drva moji prioriteti.
Ma kakvi tvoji prioriteti...daj ne glumi...tak znaš da bum ja to nosil  :dunno:

Pa dobro znaš da sam do sad ja  vodila sve načine nošenja. E, da nije bilo mene još bi stajao s hrastom na glavi (kopirajući Čajka) i slomio vrat. Čajko je, istina, bildao u teret...ups, kao skladištar, pa mu je bilo nešto lakše (moš si mislit) nosit drvo na glavi. E to su vaši izumi.- A ja sam lijepo rekla da stavimo u plahtu, uguramo čajklomlat, vućemo na najlonu niz padinu itd. Sad ću osmisliti (dati prijedloge) za ruksak tak da se ne moraš mučiti s rukama u zraku i ostalim 'muškim prijedlozima nošenja drveća'. A u potpunosti se slažem da ćeš ti nositi ruksak. Ja sam koordinator, mozak, a kraljevi su nosači!!!

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #21 : 01-08-2008, 14:23:58 »
Aaaaaaa, zahuktalo se, tralala, tralala, a ja sam kriv za sve.  :silly: :whoot:

Pa to nam stvarno treba. Samo nemoj kao sa šahtom  :saht2: . Sad kad buš nam došao zalijevati biljke - u naš krasan inspirativan kraj, dragi Mario -I kad se uspiješ malo maknuti s one vjetrometine i pripeke... sigurna sam da ćeš doći do brzih i dobrih rješenja.

Da dobro si me podsjetila, prelazak iz zone 7 u zonu 2 treba navući debele čarape i one ribičke čizme da se mogu komotno kretati.  :histerical:
Nego jel mi treba i ronilačka oprema, mislim alge, klanac....

Ne dragi, dovoljno će biti da na znojavo tijelo išibano vjetrom staviš jednu običnu majcu kratkih rukva, tek toliko da baka ne padne u nesvjest kad vidi one trbušne mišiće  :girl:. A onda.... dopuštamo ti na napuniš baterije u oazi mira pokraj jezera uz lagani žubor potoka i svježinu koja očarava. Slodobno provedi vremena koliko hoćeš. Daj si mira i pusti da ti se baterije napune. Samo se opusti i duboko diši. (a možeš i pokositi travu oko potoka kad ti dosadi tišina)  :svetac:

Sve je dobro, dok ne probaš bolje  :dipl:
Kad je ko žarko želio s konja na magarca... osim ako nije malouman!


Dragi moj, nitko nije želio s konja na magarca, ali mi nije jasno kako neki ne žele s magarca na konja!!!! (a konja ćeš uskoro bolje upoznati)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #22 : 01-08-2008, 15:03:08 »
Dragi moj, nitko nije želio s konja na magarca, ali mi nije jasno kako neki ne žele s magarca na konja!!!! (a konja ćeš uskoro bolje upoznati)

Kaj ti još nije jasno da je Čajko sa strahom sudjelovao u raspravi o nuđenju kuće preko puta vaše  :svetac:

Offline DonQuijote

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #23 : 01-08-2008, 21:50:06 »
 :turpija:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #24 : 02-08-2008, 15:52:08 »
Primjer primitivnog low-cost transporta yamadorija.

Potrebno:
1- prastari rusak is srednjoškolskih dana
(koji je ostao sačuvan jer vaša majka ga je po završetku školovanja nastavila koristiti pri branju šparoga)
cijena: 0 kn

2 - široki seloteip
cijena: 6.35 kn

3 - kršno momče
cijena: neprocjenjivo

Dakle, izvadite yamadori. Korijenje obložite mahovinom i pospremite u plastičnu kesicu, i onda ga položite na srednjoškolski rusak. Seloteipom bezbroj puta omotate oko yamija i rusaka i na taj način ih pričvrstite jedno pri drugo. Sve skupa stavite na kršno momče i spremni ste za transport doma.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #25 : 03-08-2008, 10:48:11 »
Primjer primitivnog low-cost transporta yamadorija.

Potrebno:
1- prastari rusak is srednjoškolskih dana
(koji je ostao sačuvan jer vaša majka ga je po završetku školovanja nastavila koristiti pri branju šparoga)
cijena: 0 kn

2 - široki seloteip
cijena: 6.35 kn

3 - kršno momče
cijena: neprocjenjivo

Dakle, izvadite yamadori. Korijenje obložite mahovinom i pospremite u plastičnu kesicu, i onda ga položite na srednjoškolski rusak. Seloteipom bezbroj puta omotate oko yamija i rusaka i na taj način ih pričvrstite jedno pri drugo. Sve skupa stavite na kršno momče i spremni ste za transport doma.

Je, to je sve ok. Nego, je li moguće isto napraviti i s drvetom od 50 ili 70setak kila? Nama je do sada glavni problem bio to tegljenje drveća. Iskopamo ga za pol ure, a nosimo do auta slijedeća dva sata.

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #26 : 03-08-2008, 18:33:33 »
Je, to je sve ok. Nego, je li moguće isto napraviti i s drvetom od 50 ili 70setak kila? Nama je do sada glavni problem bio to tegljenje drveća. Iskopamo ga za pol ure, a nosimo do auta slijedeća dva sata.

drvo bi bilo preteško .... to bi trebalo biti od aluminija .... važna je nosivost.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Kiki

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #27 : 03-08-2008, 23:16:18 »
Kolko sam pročito foruma i o onim dogodovštinama penjanja uz planinu uz ušasne strmine, što me podsječa na sljeme za vrijeme faksa :lol:


Fora je kod planinarenja kaj nikad neznate na kaj bu te naišli, blato, snjeg, led ....

Mislim da bi ta naprtnjača bila skoro pa neizvediva, prvo konstrukciski bi bila teška jel bi trebala imat veliku nosivost na maloj površini, a drugo trebo bi neko riskirat i nosit to na leđima  :lol: :lol:, a da ne dođe bez drva i ko d je bio sa Tajsonom u ringu  :boxing: :boxing: :boxing:


Al ak sam kaj naučil na sljemenu to je onda: Polako se spuštat, teret na leđima mora bit fiksan i uvjek imat dobru opremu ( čižme, puno vode i slojevitu odječu [ to je osnovno ]  :lol: )

Probat ču nacrtat kak ja zamišljam tu "torbu" :)
Najte kaj zamerit :)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #28 : 12-08-2008, 11:50:40 »
Majstor se probudio... bar u ovom segmentu  :tup:

Izrada metalne čelične konstrukcije, bez tapeciranog dijela bi se kretala između 350-400 kn. Ostavio si je 50kn lufta jer još treba definirati točne dimenzije o kojima ovisi količina materjala. Pretpostavljena težina je 5kg.
Ako će konstrukcija ispasti preteška, naprtnjača će biti od aluminija, ali i 150 kn skuplja, dakle 500-550 kn.

Tapeciranje bi morali napraviti sami. Kako će metalna konstrukcija biti prilagođena leđima, moglo bi se na željezo navući ona debela izolacija za cijevi, to je neka tvrda spužva/pjena i učvrstiti čičak trakama ili ćim već. Trebalo bi malo prošvrljati po bau centrima i sigurno postoji jeftino riješenje.

Poznavajući Majstora, naprtnjača će zadovoljiti sve naše potrebe, sad sve ovisi koliko vas je zainteresirano i hoće li se krenuti u proizvodnju!

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #29 : 12-08-2008, 12:22:42 »
Majstor se probudio... bar u ovom segmentu  :tup:

 :threatening: reci mu da se bavi kliještima ..... baš me briga ako mu je ovo zanimljivije  :girl:

Izrada metalne čelične konstrukcije, bez tapeciranog dijela bi se kretala između 350-400 kn. Ostavio si je 50kn lufta jer još treba definirati točne dimenzije o kojima ovisi količina materjala. Pretpostavljena težina je 5kg.
Ako će konstrukcija ispasti preteška, naprtnjača će biti od aluminija, ali i 150 kn skuplja, dakle 500-550 kn.

Čelik nikako, nego aluminij. Prosječna stabla koja vadimo ne možemo nositi sami nego ih teglimo udvoje .... tako da ne treba još na to i težina konstrukcije ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai