Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrada prijenosnika za biljke  (Posjeta: 63250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #30 : 12-08-2008, 12:43:12 »
Klješta su kak mi se čini malo krupniji zalogaj, treba prvo napraviti kalup za njih.... a to mu se ne da, no bude, A i čini mi se da grunta o najboljoj varijaciji ugljičnog čelika i naravno... radi profitabilnije poslove u međuvremenu... se razme.

OK
I ja sam za AL, a i S se telefonom izjasnio za AL, dakle za sad 3 naprtnjače, taman kad se ljudi vrate s godišnjeg, budemo i neke nacrte definirali.
E da.... i za AL naprtnjaču treba nabaviti neke alate, pa se pripremite na čekanje..... :saht2:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #31 : 12-08-2008, 13:19:04 »
I ja sam za AL, a i S se telefonom izjasnio za AL, dakle za sad 3 naprtnjače, taman kad se ljudi vrate s godišnjeg, budemo i neke nacrte definirali.

Na godišnji idem 15. pa do kraja mjeseca.... tako da ćemo nas dvoje tek u rujnu o tome razmišljat  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #32 : 12-08-2008, 13:23:59 »
I ja sam za AL, a i S se telefonom izjasnio za AL, dakle za sad 3 naprtnjače, taman kad se ljudi vrate s godišnjeg, budemo i neke nacrte definirali.

Na godišnji idem 15. pa do kraja mjeseca.... tako da ćemo nas dvoje tek u rujnu o tome razmišljat  :hihihi:

Jel da se planira onda jedna naprtnjača za vas ili ....?

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #33 : 12-08-2008, 13:25:41 »
Jel da se planira onda jedna naprtnjača za vas ili ....?
naravno .... ali pridonijeti nacrtu možemo tek u rujnu kad se vratimo s godišnjeg....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #34 : 12-08-2008, 13:36:46 »
Jel da se planira onda jedna naprtnjača za vas ili ....?
naravno .... ali pridonijeti nacrtu možemo tek u rujnu kad se vratimo s godišnjeg....

Vjerujem da će svaki doprinos biti od koristi, no volio bi to na svekoliko zadovoljstvo, riješiti ovaj vikend ako Majstor dođe do mene. Znaš da ću se angažirati da nam svima na leđima bude udoban oslonac, a ne neki panj koji žulja. Naravno, nosivost i praktičnost u jednom....  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #35 : 12-08-2008, 13:55:25 »
Vjerujem da će svaki doprinos biti od koristi, no volio bi to na svekoliko zadovoljstvo, riješiti ovaj vikend ako Majstor dođe do mene. Znaš da ću se angažirati da nam svima na leđima bude udoban oslonac, a ne neki panj koji žulja. Naravno, nosivost i praktičnost u jednom....  :chinaman:

Onda ne računaj na nas za sada .... to je važna stvar i svakako želim sudjelovat ili da Andrija i ja izradidimo nacrt, ne bih kupila nešto napamet....

Npr. ova Donova se čini OK za manja stabla, ali mislim da bi onaj držač dole trebao biti veći ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #36 : 12-08-2008, 14:09:59 »
Vjerujem da će svaki doprinos biti od koristi, no volio bi to na svekoliko zadovoljstvo, riješiti ovaj vikend ako Majstor dođe do mene. Znaš da ću se angažirati da nam svima na leđima bude udoban oslonac, a ne neki panj koji žulja. Naravno, nosivost i praktičnost u jednom....  :chinaman:

Onda ne računaj na nas za sada .... to je važna stvar i svakako želim sudjelovat ili da Andrija i ja izradidimo nacrt, ne bih kupila nešto napamet....

Npr. ova Donova se čini OK za manja stabla, ali mislim da bi onaj držač dole trebao biti veći ....


Niko ne očekuje kupnju na neviđeno, ako imate specijalnih želja i mislite da su nam svima bitne, iznesite ih ovako kao i ovu za držać na Donovoj... jer i meni to nije dobro rješeno. Ne želim nametati moje viđenje i funkcionalnost. Prema početnoj ideji, radi se naprtnjača za prijenos 100kg (ko može nositi) i sa dovoljno velikim držačem, barem 35 cm dubokim koji se da preklopiti. Dakle vlastita težina, nosivost i prihvatna polica/držać su ono kaj nudi majstor, naramenice i futranje/tapeciranje ostaje na maštu svakog od nas i u vlastitoj izvedbi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #37 : 12-08-2008, 14:10:38 »
Nacrt je poželjan ako stignete!

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #38 : 12-08-2008, 14:46:21 »
Prema početnoj ideji, radi se naprtnjača za prijenos 100kg (ko može nositi) i sa dovoljno velikim držačem, barem 35 cm dubokim koji se da preklopiti.

Da, barem 30-tak centimetara.  :great: To je jako bitno. Kako si napisao odlično zvuči ... već postoje nosači, ne treba tu otkrivat toplu vodu. Neka onda on napravi prototip pa ćemo dati sugestije.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #39 : 12-08-2008, 14:50:36 »
Eto i to smo vrlo brzo definirali

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #40 : 12-08-2008, 14:53:03 »
... Kako si napisao odlično zvuči ... već postoje nosači,

Kod Ž ekipe se zna ko su nosači ... Seba i Čajko !!!
Duda i ja smo više za savjete oko iskopa, kam kaj pomaknuti, lupiti... i tak to, mislm pa mora neko i voditi te ozbiljne operacije  :verycool:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #41 : 12-08-2008, 14:58:13 »
Duda i ja smo više za savjete oko iskopa, kam kaj pomaknuti, lupiti... i tak to, mislm pa mora neko i voditi te ozbiljne operacije  :verycool:

Bitno je da nema otpora  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #42 : 12-08-2008, 15:22:32 »
Duda i ja smo više za savjete oko iskopa, kam kaj pomaknuti, lupiti... i tak to, mislm pa mora neko i voditi te ozbiljne operacije  :verycool:

Bitno je da nema otpora  :girl:

Svi će biti asimilirani, svaki otpor je uzaludan 



Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #43 : 21-08-2008, 11:45:04 »
Nabavljena je sirovina za prvi prototip leđnog HBF- yamadori prijenosnika. Izrada od aluminija je tehnološki komplicirana i sama proizvodnja bi bila pomaknuta toliko koliko treba za idejno osmišljavanje alata i spojeva. Moglo bi se nekaj improvizirati, no to nikome nije cilj. Prijenosnik će se raditi od tankostjenog čelika, a prototip će pokazati, treba li biti od 25mm cijevi ili će biti dovoljno 20mm cijev za glavni okvir i 16mm za poprečne. Trenutno možemo samo nagađati o kilaži, dok se sve ne sastavi, no po mom mišljenju, bit će ispod prvospomenute kilaže od 5kg. U koliko nekome ne bude odgovarao prijenostnik od tankoslojnog čelika, morat će se snaći na drugi način, jer se aluminijski neće raditi u ovim aranžmanima.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #44 : 23-09-2008, 08:32:31 »
Evo i leđnogyamadorinosca!
Kila je težak 4, jak je ko bik. Sistem gurtni/naramenica/čega god, ostaje svakom na volju. Ja sam ga za probu montirao na yamadoriruksak koji nosam sa sobom. Dimenzije su mi odlične i taman mi leži na leđima.
Kaj da sad još napišem......ajde vi pa da malo konstruiramo.... da ne namečem kaj bi ja.