Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrada prijenosnika za biljke  (Posjeta: 63230 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #60 : 23-09-2008, 10:48:06 »
Pozdrav!

Evo i moja mala sugestija. Mislim da bi bilo bolje da napravite to brez ovih lancov (chain) na taki način da bi se oni spodni dio na kojem bo jamy sedao teleskopsko izvucio, zato da bi mogao stviti gore neko veču koreninsku grudu drugačije bi ti lanci onemogučali stviti gore nekega kapitaca...

upam da se razumjemo...

Je, to bi mogao biti problem. Trebalo bi to malo doraditi. Ne kužim točno kaj si mislio da je izvlače teleskopski, ali valjda majstor to kuži. I Mario.

Offline Andrija Zokić

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #61 : 23-09-2008, 10:57:38 »
Ovo je moje mišljenje za promjene, kad sam prvi puta ugledao nosiljku. Mislio sam da su četri izbrisane cijevi nepotrebne, Majstor se složio i rekao da je ideja odlična. Vidite pa recite kaj mislite.

Super!!! PA to će onda biti 3 kile, ili manje!! Naravno ako majstor kaže da je ok što se tiče postojanosti.

3kg!? To bi bilo odlično.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #62 : 23-09-2008, 11:01:23 »
Veliki je problem kvalitetno rješenje spajanja konstrukcije na naramenice i leđni dio. Neke naše primjerke smo jedva teglili Andrija i ja zajedno ... e sad zamisli sve to na leđima jedne osobe .... te šipke ne bi trebale žuljati ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #63 : 23-09-2008, 11:10:16 »
Veliki je problem kvalitetno rješenje spajanja konstrukcije na naramenice i leđni dio. Neke naše primjerke smo jedva teglili Andrija i ja zajedno ... e sad zamisli sve to na leđima jedne osobe .... te šipke ne bi trebale žuljati ....


Nekaj smo si mislili da bi se oko šipki stavilo ono čvrsto pleteno platno, kao na vrtnim stolcima, ne od trava ili nekog drugog raslinja nego ono sintetičko, koje može na kišu (na ovim sad modernim stolcima). I onda bi to nekak učvrstitli okolo. Možda da to platni ima rupe uz rub s obje strane pa da se zaveže kao cipela (nešto kao one rupe na šatorskim krilima). Onda nas ništa ne bi žuljalo za leđa jer ti taj materijal daje mekoću, a ujedno i dobar otpor tak da čvrsto prijanja uz leđa. Mislim da je jako važno pronaći dobre naramenice da nam se ne urezuju u ramena.

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #64 : 23-09-2008, 11:11:44 »
Veliki je problem kvalitetno rješenje spajanja konstrukcije na naramenice i leđni dio. Neke naše primjerke smo jedva teglili Andrija i ja zajedno ... e sad zamisli sve to na leđima jedne osobe .... te šipke ne bi trebale žuljati ....


Mislim da kad se nosi na ramenima je neusporedivo lakše ngo na rukama. I S i ja kad nekaj nosimo skupa npr. onu piceu smo otpilavili, ali da jedan to imana leđima bilo bi i spretnije i lakše jer je težina raspoređena na tijelo, a ne samo na ruke.

Offline Goran Cajko

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #65 : 23-09-2008, 11:18:19 »
One dvije leđne šipke u svakom slučaju treba ostaviti, jer su one ključne kao oslonac na donji dio leđa. To je dio s najvećim pritiskom na tjelo!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #66 : 23-09-2008, 12:17:59 »
One dvije leđne šipke u svakom slučaju treba ostaviti, jer su one ključne kao oslonac na donji dio leđa. To je dio s najvećim pritiskom na tjelo!!!

Točno, no zamjena tome je ovo kaj Duda objašnjava. Eb će biti lakše, em će ti velika površina sjesti na leđa i nema žuljanja.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #67 : 23-09-2008, 12:29:07 »
Nije problem nositi udvoje kad si na ravnoj cesti. Kad se treba spustiti po neravnoj i kamenitoj planinarskoj stazi, a dok drvo zapinje za obližnje drveče, neophodne su slobodne ruke. Jedva sam živuglavu izvukao.
Spajanje naramenica na konstrukciju nije nikakav problem. Ja sam obični ruksak instalirao na nosiljku i bez problema nosio 50-70 kg i to ovak na sirovom predlošku. Mislio sam isto ko i ti, no pokazalo se kontra.
Ova nosiljka je od predebele cijevi, a dovoljno je lagana. Kad uđu u proizvodnju, bit će još lakše. Ono što ja želim maknuti, a ne narušiti konstrukciju, su poprečne šipke, jer bi one mogle ozbiljno ugroziti leđa. Kad se osmisli tapacirung... majstor će dati zadnju riječ o konstrukciji.
Meni osobno, odgovara ruksak kakav je, no nastojim smanjiti težinu koja se pribraja....Čajkomlatu, vodi, vrečama, alatu, klopi....

Sad dolazi novo poglavlje. Navikli smo sa sobom nositi ruksake sa opremom.... kako nositi dva ruksaka... mislio sam da se na donji preklopni dio odozdola montira torba nekim zakovicama. Kad je nosiljka sklopljena, torba stoji uspravno, a kad je na njoj drvo, torba je ispod. Onak iskreno... samo da ulovim vremena prošetati po centrima. Mislim da ću si instalirati vrlo korisnog pomagača za yamadori lovove, od funkcionalnosti do izdržljivost. Naravno razmišljam i Čajkomlatu napraviti nosač na njemu....

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #68 : 23-09-2008, 12:31:29 »
Sad dolazi novo poglavlje. Navikli smo sa sobom nositi ruksake sa opremom.... kako nositi dva ruksaka... mislio sam da se na donji preklopni dio odozdola montira torba nekim zakovicama. Kad je nosiljka sklopljena, torba stoji uspravno, a kad je na njoj drvo, torba je ispod. Onak iskreno... samo da ulovim vremena prošetati po centrima. Mislim da ću si instalirati vrlo korisnog pomagača za yamadori lovove, od funkcionalnosti do izdržljivost. Naravno razmišljam i Čajkomlatu napraviti nosač na njemu....

Znala sam da će kad-tad pretjerat  :zabezeknut: :halt:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #69 : 23-09-2008, 12:35:20 »
Sad dolazi novo poglavlje. Navikli smo sa sobom nositi ruksake sa opremom.... kako nositi dva ruksaka... mislio sam da se na donji preklopni dio odozdola montira torba nekim zakovicama. Kad je nosiljka sklopljena, torba stoji uspravno, a kad je na njoj drvo, torba je ispod. Onak iskreno... samo da ulovim vremena prošetati po centrima. Mislim da ću si instalirati vrlo korisnog pomagača za yamadori lovove, od funkcionalnosti do izdržljivost. Naravno razmišljam i Čajkomlatu napraviti nosač na njemu....

Znala sam da će kad-tad pretjerat  :zabezeknut: :halt:

Lako je tebi ostati nepretjerana kad ti nosiš alat, a Andrija drvo.
Čajko i ja nosimo:
Dva alata
Dva Čajkomlata
Dva menija jela i pića
Svaki po 3-5 drva
I još stignemo pjevati borbene  :verycool:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #70 : 23-09-2008, 12:39:34 »
Lako je tebi ostati nepretjerana kad ti nosiš alat, a Andrija drvo.

Jesi baš siguran ....  :mdr:

Ima nešto što se zove - "dvije ture", dakle, prvo se udvoje odtegli stablo, a onda se vratiš po alat ....  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #71 : 23-09-2008, 12:45:09 »
Lako je tebi ostati nepretjerana kad ti nosiš alat, a Andrija drvo.

Jesi baš siguran ....  :mdr:

Ima nešto što se zove - "dvije ture", dakle, prvo se udvoje odtegli stablo, a onda se vratiš po alat ....  :girl:

Čuj ovak ovo s nosačem ćeš moć nazvati 'andrija tura'. Na nosaču je drvo i alat, kojeg naravno nosi A, a ti lijepo fotografiraš, koordiniraš, vođa si puta!!!  :turpija: Mislim, ima tu još dosta poslova koji i tebe čekaju...npr. gledanje kakvo je vrijeme, od kud puše, dolaze li turisti, domaći, usmjeravanje nosača gdje je auto, i ostali slični poslovi.  :girl: :turpija:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #72 : 23-09-2008, 12:51:43 »
Lako je tebi ostati nepretjerana kad ti nosiš alat, a Andrija drvo.

Jesi baš siguran ....  :mdr:

Ima nešto što se zove - "dvije ture", dakle, prvo se udvoje odtegli stablo, a onda se vratiš po alat ....  :girl:

Šalu na stranu... mislim da nosiljka tek doživljava razvoji i da če konačna varijanta biti drfinitivno funkcionalna kao yamadori univerzalna Katica za sve. Multifunkcionalni leđni yamadori prijenosnik!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #73 : 23-09-2008, 13:03:25 »
Bio sam u pevecu i baumaxu, nemaju naramenice, ali Pevec veli da ih drže, no mislim da je to nekaj nježnoga. Našao sam odličnu "ceradu" za prekriti drvo na nosiljci ili čak nositi u njoj.
Jel zna netko gdi bi se mogle kupiti kopče/šnale kroz koje bi se provukla neka gurtna?

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #74 : 23-09-2008, 13:08:10 »
Čuj ovak ovo s nosačem ćeš moć nazvati 'andrija tura'. Na nosaču je drvo i alat, kojeg naravno nosi A, a ti lijepo fotografiraš, koordiniraš, vođa si puta!!!  :turpija: Mislim, ima tu još dosta poslova koji i tebe čekaju...npr. gledanje kakvo je vrijeme, od kud puše, dolaze li turisti, domaći, usmjeravanje nosača gdje je auto, i ostali slični poslovi.  :girl: :turpija:
Ne pretjeruj ... po tome pitanju sam više muškarac nego žena ... nema  :turpija:
.... iako se znam iznervirat ako pri tegljenju yamija Andrija nagazi na kavu orhideju  :loco:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai