Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrada prijenosnika za biljke  (Posjeta: 63231 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #75 : 23-09-2008, 13:24:52 »
Pozdrav!

Evo i moja mala sugestija. Mislim da bi bilo bolje da napravite to brez ovih lancov (chain) na taki način da bi se oni spodni dio na kojem bo jamy sedao teleskopsko izvucio, zato da bi mogao stviti gore neko veču koreninsku grudu drugačije bi ti lanci onemogučali stviti gore nekega kapitaca...

upam da se razumjemo...

Lanci sad zatvaraju prevelik kut, treba ih navariti bliže (manji trokut). Ne kužim to s teleskopskim izvlačenjem kako primjeniti na ovoj konstrukciji. Jedino da bude fiksna i da se ne preklapa na leđni dio, onda da, pa su tu nepotrebni i lanci.
DUDA...
Bit će alkice ili rupe na cijevi, u koje će se moći zakvačiti kuka od gume.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #76 : 23-09-2008, 13:28:24 »
Sad kad malo bolje razmislim, meni je totalno nepotrebno ovo preklapanje donjeg dijela. Otpadaju panti, lanci, nešto materjala, a može se i teleskopsko izvlačenje, no bez obzira na balu, vjerujem da je dovoljna i ova površina, bitno da nasjedne, sve ostalo se gumama ili štrikom učvrsti za konstrukciju. Teleskopija samo otežava ukupnu masu....
Opet na glas razmišljam  :tup:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #77 : 23-09-2008, 15:01:12 »
Koja bi mogla biti cijena prijenosnika? Da li bi se svatko trebao sam snaći za ručke ili to ide sa njim?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #78 : 23-09-2008, 15:04:57 »
Koja bi mogla biti cijena prijenosnika? Da li bi se svatko trebao sam snaći za ručke ili to ide sa njim?

Svako će se morati snači za naramenice i podstavu da ne žulja. Cijena ovoga kaj je na fotkama je 350 kn, bez obzira hoće li se maknuti koja cijev ili dodati koja kopča za gumu kojom će se stezati drvo.
Po mojoj procjeni, kad dođe tanja cijev i kad se maknu nepotrebni detalji, metalni dio će biti ispod 3kg.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #79 : 23-09-2008, 15:06:15 »
Predlažem da svi zainteresirani razmisle o konstrukciji naramenica i podstave, kako bi si svi skupa olakšali potragu.

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #80 : 23-09-2008, 15:07:40 »
Evo baš malo pretražujem vojne naprtnjače i slično ....nema ništa .... jedino ovaj rusak koji ima unutarnji okvir  :frown:

>CFP-90 COMBAT FIELD PACK
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #81 : 23-09-2008, 15:23:24 »
Kad bi ovo bilo dovoljno čvrsto da se montira na ruksak... bilo bi to idealno  :great:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #82 : 23-09-2008, 16:16:59 »
klopi....


Klopi!!!??? E sad si potegnuo Čajka za žulj. Čujem li ja to "klopi"??? Za to sigurno trebaš predvidjeti mjesta, a linija "Čajko" imat će dodatne džepove sa strane i duplo dno za zalihe hrane.
 :tuptup:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #83 : 24-09-2008, 08:15:54 »
Jučer sam se detaljnije bavio sa konstrukcijom naprtnjače i došao do zaključka da treba napraviti generalne promjene. Svega tu ima previše, a nekih detalja premalo. Nosim je danas majstoru, pa ću o svemu, kad bude gotovo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #84 : 24-09-2008, 11:37:39 »
Jel netko razmišljao kako uopće pričvrstiti drvo za naprtnjaču? Drva kao zadnje smreke i tih formi mogu uspravno i pomotati im krošnje, no kak pričvrstiti bigmuga ili neku od viđenih rašeljki? Drva tipa mugo su nekih 180 x 100 cm. Kud god ga usmjerio, stršao bi previše u vis ili prema podu ili ono najgore, daleko u pozadinu. Kroz šumu se s tim teško kretati, a najmanji otpor je prema dolje, no kad se spuštaš, sve to bude zapinjalo po podu. Nekak mi se čini da kod takvih drva, naprtnjača nema smisla. Evo padaju mi na pamet juniperusi na Ž i njihovi shari, mislim da je to nemoguče smjestiti na naprtnjaču i ništ ne strgati pri spuštanju do auta. Pere me osječaj da je naprtnjača iskoristiva tek za mali postotak drva  :dunno:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #85 : 24-09-2008, 11:51:37 »
Ja sam razmišljao o tome. Vrste sa širokim nebarijima i velikom balom zemlje na sebi bi mogle biti problematične za prenošenje. Ili se varam ... ? :dunno:
Na slikama su yamadoriji sa kojima smo se najviše utlačili oko transporta. Koliko bi tu prijenosnik pomogao?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #86 : 24-09-2008, 11:56:07 »
Ja sam razmišljao o tome. Vrste sa širokim nebarijima i velikom balom zemlje na sebi bi mogle biti problematične za prenošenje. Ili se varam ... ? :dunno:
Na slikama su yamadoriji sa kojima smo se najviše utlačili oko transporta. Koliko bi tu prijenosnik pomogao?

Mislim da se ne varaš. Ja sam jučer prislagivao okvir oko bigmuga i uz svu moju snalažljivost, nisam uspio odrediti poziciju kako bi ga smjestio na okvir i spustio sa vrha po stijenama i šumi. Jedino kak i jesam, kao jaram na sebi preko ramena na obje strane... i opet sam zapinjao.
 :dunno:
A i sa smrekom bi bilo problema, jer je široka sa jakim granama, jedino Sebina, ona bi išla lakše.

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #87 : 24-09-2008, 12:01:23 »
Ja mislim da bi sve to mi nekak privezali da smo imali za kaj. Ne kažem da bi bilo jednostavno skakutanje po šumi s tim, isto bi bilo mukotrpno i teško, ali svakako lakše nego na rukama. Ona smreka bi bila kao stvorena za to. Muga malo teže, ali bi već nekak. One rastezljive gume za auto mi se čine kao idealne za povezivanje. Čuj i grane muga su savitljive pa bi ih malo popigao da ne strše kojekud. Iapk mislim da većina toga ide.

Offline DonQuijote

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #88 : 24-09-2008, 12:01:37 »
Za tako velika drva morati ćemo koristiti ovakve revolucionarne metode transporta

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #89 : 24-09-2008, 12:07:35 »
Ja mislim da bi sve to mi nekak privezali da smo imali za kaj. Ne kažem da bi bilo jednostavno skakutanje po šumi s tim, isto bi bilo mukotrpno i teško, ali svakako lakše nego na rukama. Ona smreka bi bila kao stvorena za to. Muga malo teže, ali bi već nekak. One rastezljive gume za auto mi se čine kao idealne za povezivanje. Čuj i grane muga su savitljive pa bi ih malo popigao da ne strše kojekud. Iapk mislim da većina toga ide.

Bumo videli  :dipl:
Nego te gume su prvo kaj nam je palo na pamet, OK. Jučer sam kupio dvije gurtne 25kn, sa fenomenalno jednostavnim sistemom zatezanja, nešto kao one električarske PVC trakice za kablove, ali ovo je dugačko 250cm. Brzo stezanje, a još brže otpuštanje, a između toga drži ko krokodil kad zagrize....ili pitbul  :mdr: