Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrada prijenosnika za biljke  (Posjeta: 63256 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #90 : 24-09-2008, 12:08:37 »
Za tako velika drva morati ćemo koristiti ovakve revolucionarne metode transporta

Zaboravi....spuštanje sa SRP-a je akrobacija....ovo je za po špici  :mdr:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #91 : 24-09-2008, 12:21:21 »
Jučer sam kupio dvije gurtne 25kn, sa fenomenalno jednostavnim sistemom zatezanja, nešto kao one električarske PVC trakice za kablove, ali ovo je dugačko 250cm. Brzo stezanje, a još brže otpuštanje, a između toga drži ko krokodil kad zagrize....ili pitbul  :mdr:

Ovako nešto?
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=193
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #92 : 24-09-2008, 12:27:03 »
Jučer sam kupio dvije gurtne 25kn, sa fenomenalno jednostavnim sistemom zatezanja, nešto kao one električarske PVC trakice za kablove, ali ovo je dugačko 250cm. Brzo stezanje, a još brže otpuštanje, a između toga drži ko krokodil kad zagrize....ili pitbul  :mdr:

Ovako nešto?
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=193

Ne, to ja zovem komplicirano....iako je fenomenalno čvrsto. Ovo je doslovno kao električarska PVC vezica. Provučeš gurtnu i zategneš je, ona ostane u zategnutom položaju gdje je drži lagano nazubljena čeljust. Kad pomakneš tu čeljust, sve se otpusti, vrlo praktično. Budem pofotka danas!

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #93 : 24-09-2008, 12:31:24 »
Jučer sam kupio dvije gurtne 25kn, sa fenomenalno jednostavnim sistemom zatezanja, nešto kao one električarske PVC trakice za kablove, ali ovo je dugačko 250cm. Brzo stezanje, a još brže otpuštanje, a između toga drži ko krokodil kad zagrize....ili pitbul  :mdr:

Ovako nešto?
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=193

Ne, to ja zovem komplicirano....iako je fenomenalno čvrsto. Ovo je doslovno kao električarska PVC vezica. Provučeš gurtnu i zategneš je, ona ostane u zategnutom položaju gdje je drži lagano nazubljena čeljust. Kad pomakneš tu čeljust, sve se otpusti, vrlo praktično. Budem pofotka danas!

A znam koja!!! ONi uglavnom imaju dosta kratke, bijelo-prozirne, kao za zatvaranje nekih paketica u vrećicama ili kad moa električar puno žica povezati zajedno da mu se ne raspadnu svaka na svoju stranu. Ima zupce i zatežeš koliko ti paše. Jedino je važno da budu dosta dugačke i da ne pucaju lako. Ne znam koliko su čvrste kad se počne ljuljati i zapinjati neko ogromno drvo.  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #94 : 24-09-2008, 12:34:30 »
Jučer sam kupio dvije gurtne 25kn, sa fenomenalno jednostavnim sistemom zatezanja, nešto kao one električarske PVC trakice za kablove, ali ovo je dugačko 250cm. Brzo stezanje, a još brže otpuštanje, a između toga drži ko krokodil kad zagrize....ili pitbul  :mdr:

Ovako nešto?
http://www.navtikasport.com/index.php?productID=193

Ne, to ja zovem komplicirano....iako je fenomenalno čvrsto. Ovo je doslovno kao električarska PVC vezica. Provučeš gurtnu i zategneš je, ona ostane u zategnutom položaju gdje je drži lagano nazubljena čeljust. Kad pomakneš tu čeljust, sve se otpusti, vrlo praktično. Budem pofotka danas!

A znam koja!!! ONi uglavnom imaju dosta kratke, bijelo-prozirne, kao za zatvaranje nekih paketica u vrećicama ili kad moa električar puno žica povezati zajedno da mu se ne raspadnu svaka na svoju stranu. Ima zupce i zatežeš koliko ti paše. Jedino je važno da budu dosta dugačke i da ne pucaju lako. Ne znam koliko su čvrste kad se počne ljuljati i zapinjati neko ogromno drvo.  :dunno:

Draga moja ne boj se... gurtna je kao što je Andrija poslao na fotki. Dakle čvrsta pletena PVC tkanina, no kopča je jednostavnija i ima sistem kao te male električarske  :love:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #95 : 25-09-2008, 08:28:50 »
Evo fotki kopče, istina da je mutno jer sam fotkao s mobitelom u podrumu i nisam kužio jel izoštrio ili ne....valjda se kuži  :dunno:

Offline Aleksa

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #96 : 25-09-2008, 14:45:55 »
Evo fotki kopče, istina da je mutno jer sam fotkao s mobitelom u podrumu i nisam kužio jel izoštrio ili ne....valjda se kuži  :dunno:

Mario, od Vaše Fotografske Ekselencije se definitivno ne očekuju slike tog kvaliteta!  :nono:  :lol:

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #97 : 25-09-2008, 14:48:52 »
Mario, od Vaše Fotografske Ekselencije se definitivno ne očekuju slike tog kvaliteta!  :nono:  :lol:

sad ti je jasno zašto :bolje:


 :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #98 : 25-09-2008, 15:00:14 »
Evo fotki kopče, istina da je mutno jer sam fotkao s mobitelom u podrumu i nisam kužio jel izoštrio ili ne....valjda se kuži  :dunno:

Mario, od Vaše Fotografske Ekselencije se definitivno ne očekuju slike tog kvaliteta!  :nono:  :lol:

Da istina, no i sam sebi ne mogu objasniti to svičanje u mozgu kad primim fotić i fotkam kukca ili landskejp i kad fotkam drvo za pokazat na forumu. U večini slučajeva mi se ne da namještat kadar i pozadinu i to je sigurno i glavni razlog, kukci mi se sami namjeste a pejzaži su tu i takvi  :dunno:
Budem probao u budučnosti paziti na to....valjda  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #99 : 25-09-2008, 15:00:53 »
Mario, od Vaše Fotografske Ekselencije se definitivno ne očekuju slike tog kvaliteta!  :nono:  :lol:

sad ti je jasno zašto :bolje:


 :happy2:


Ti treniraj padanje u nesvjest kad u živo vidiš moju kolekciju  :na:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #100 : 29-09-2008, 11:40:26 »
Naprtnjača je gotova. Težina metalne konstrukcije je ispod 3 kg. Počeo sam montirati "tapacirung" i gurtne. Kad završim sve, poslat ću fotke konstrukcije i gotove HBF-HRAM naprtnjače/prijenosnika. Testirao sam je tako da se Ida sjela na nju i ja sam je nosio uokolo. Dakle 62 kg drži bez problema!

Offline Marija

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #101 : 29-09-2008, 13:05:52 »
Testirao sam je tako da se Ida sjela na nju i ja sam je nosio uokolo.
o bože .... da mi je vidjeti barem i lošu sliku toga prizora ....  :ashamed:

Dakle 62 kg drži bez problema!
.... blago njoj  tananoj :umm:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #102 : 29-09-2008, 13:12:50 »
Testirao sam je tako da se Ida sjela na nju i ja sam je nosio uokolo.
o bože .... da mi je vidjeti barem i lošu sliku toga prizora ....  :ashamed:

Dakle 62 kg drži bez problema!
.... blago njoj  tananoj :umm:

Danas bi ostatak Ž ekipe mogao testirati nosivost, a kad dođe red na Čajka, Idu ću zamjeniti ja  :histerical:
Blago njoj samnom, lako za to kaj je tanka  :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #103 : 01-10-2008, 14:14:04 »
Nosiljka je testirana! Funkcija je zadovoljena i kreče proizvodnja! S je prigovorio na cijenu i ja sam odmah reagirao kod majstora. Konačna cijena metalnog okvira je 250 kn, što je krajnje povoljno uzmemo li u obzir cijenu sirovine. Metalna konstrukcija je teška 2kg + moj impresivni tapacirung i gurtne 2,5-3 kg.
Pofalilo mi je crne trake pa na mjestima iam prozirne, nadam se da ćete kužiti kak sve izgleda....evo fotki!

Offline helleborus

Odg: Izrada prijenosnika za biljke
« Odgovori #104 : 01-10-2008, 14:33:50 »
Dobro za cijenu...stvarno nas je htio oprati!!! Tapecirung je svakako impresivan, ja bi, molim, žute dijelove u narančaste, hvala!!!

Težina je odlična.

Kaj sa naramenicama i ostalim, di bumo to??

Kaj s onim vojničkim ruksacima Mare?? Niš od toga??