Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Voda i željezo  (Posjeta: 4865 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki

Voda i željezo
« : 05-09-2008, 01:05:38 »
Evo pitam se koja je voda najbolja za zaljevat.

Ja osobno koristim usajalu vodu iz pipe dal je to ok  :question: ili bi trebalo nekaj promjenit  :question:


i još jedno pitanjece

Vido sam u temi "Koja je funkcija elemenata u biljci" da je željezno važno, ja koristim željezo u obliku Hrđe  :lol:

Stavil sam hrpu čalof u vodu i napravi se hrđa ( Oksidira ) i s tim povremeno zalijem i biljke jako dobro reagiraju na to. E moje pitanjce je dal je to bolji način za unošenje željeza ili je i jako opasan  :question:
Najte kaj zamerit :)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Voda i željezo
« Odgovori #1 : 05-09-2008, 08:35:24 »
Evo pitam se koja je voda najbolja za zaljevat.

Pipovača!
Ako je pretvrda, doda se neki preparat koji to ublaži.

Ja osobno koristim usajalu vodu iz pipe dal je to ok  :question: ili bi trebalo nekaj promjenit  :question:

Nema potrebe za odsajivanjem. Ako ima klora....ishlapit će odmah, a kamenac nikad!
Ako je zbog temperature... nema svrhe.

i još jedno pitanjece

Vido sam u temi "Koja je funkcija elemenata u biljci" da je željezno važno, ja koristim željezo u obliku Hrđe  :lol:

Stavil sam hrpu čalof u vodu i napravi se hrđa ( Oksidira ) i s tim povremeno zalijem i biljke jako dobro reagiraju na to. E moje pitanjce je dal je to bolji način za unošenje željeza ili je i jako opasan  :question:

Tvoj način je star koliko i poznavanje željeza kao rudače. Sve što radiš sa čavlima je OK, a razni kupovni pripravci na bazi željeza su praktičniji!

Offline Kiki

Odg: Voda i željezo
« Odgovori #2 : 05-09-2008, 12:06:22 »
Fala na odgovoru :D

Kaj se tiče železe imam viška čavlof pa zakaj kupovat  :lol:
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: Voda i željezo
« Odgovori #3 : 05-09-2008, 12:34:44 »
Ovisi kako za koju biljku. U literaturi stoji da recimo rododendroni  puno više vole kišnicu jer nema kamenca. Ukratko da imam dovoljno kišnice ja bi je koristio za sve biljke, ovako je koristim samo za neke. Ako imaš mogučnosti sakupiti kišnicu to sasvim sigurno neće škoditi. Druga opcija je odstajala voda. pipovača bi mi bila tek treči izbor.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Voda i željezo
« Odgovori #4 : 05-09-2008, 12:48:26 »
... pipovača bi mi bila tek treči izbor.

I meni da sam u ZG  :verycool:
Kišnica i nije blago kao što joj neki dižu sjaj, no uglavnom je dobra. Velika stvar je u nekim kemiskom procesima koje voda budi u tlu, no to je posebna i duga prića. Kišnica ne sadrži vrlopotrebne minerale za naša drva, dok baš to azale, ne trebaju, pa je za njih dobra.