Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Krvavi počeci ....  (Posjeta: 51903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sivac68

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #15 : 14-09-2008, 18:21:06 »
siječanj 2007

moj prvi yamadori (onda nisan ni zna da to ima ime)

grab posađen u kantu od jupola svega 16-tak sati nakon vađenja, korjen suv ko barut
sastav zemlje: dvi lopate isprid kuće dvi iza kuće


nastavlja se...
ZDRAVI BILI !!!

Offline sivac68

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #16 : 14-09-2008, 18:24:15 »
a sada taanananaaaa

obratite pažnju na balu zemlje i snopove sitnih korjenčića oko debla
ZDRAVI BILI !!!

Offline Aleksa

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #17 : 14-09-2008, 18:28:13 »
E, vidim ja sivac da si ti to potegao iz zemlje autom...  :hihihi:

Evo jednog inspirativnog primjerka kaskade zelenike. Iscupana u letu dok sam vozio bicikl  dobila je ovako vazdusastu i prefinjenu formu...  :lol:

Offline helleborus

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #18 : 14-09-2008, 18:36:24 »
Ova tema je mrak. Pravi melem za vikend. Umirem od smijeha. Šteta Aleksa da se ne vidi nebari. Sigurna sam da je impresivan.

Sad sam gledala fotke nekih S-ovih prvih. Bože koja drva. Jedan bukva je posebno zanimljiva. Voljela bi ponešto reći o njoj ali ne znam što. Nebari se ne vidi niti još može biti formiran s obzirom na starost jedinke cca 3 mjeseca. O sužavanju debla također. Vjerujem da se suzuje prema vrhu, jer tako mladica raste.
Prema sastavu tla rekla bi da se radi o kamenčićima s puta i vjerojatno zemlji za cvijeće iz cvjećarnice. Sve u svemu vrlo impresivno.

Pošto sam ja od početka imala dobrog učitelja (ovog koji se već 15 godina nalazi u svom hobiju) nisam toliko griješila. Moj pinus uopće nije loš. Doduše tražila sam nekaj kaj već u prirodi sliči na malo drvo. Nije mi na kraj pameti bilo da bi se od nečeg kaj izleda kao 'ništa' moglo napraviti da izgleda kao 'nešto'. Kakvi panjevi!!!???  :umm:

Mislim da bi tada stvarno zatvarala oči kad bi vidjela da neko onak okljaštri drvo kak se to treba. Dakle nije neobično da pall prije rezanja kaže: žene i djeca zatvorite oči.

Offline Marija

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #19 : 14-09-2008, 18:55:13 »
Ova tema je mrak. Pravi melem za vikend. Umirem od smijeha.

Kišna nedjelja je utjecala na pojavljivanje teme ...... :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #20 : 14-09-2008, 20:14:52 »
jadan umro za dva dana

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #21 : 15-09-2008, 10:28:24 »
Jednako kvalitetna u mješavini zemlje za bonsaije se pokazala i crvenica. Nakon zalijevanja u posudi se formira jezero, u kojem uzgajivač može uživati mjesec dana. U njemu se formira cijela jedna biocenoza kojom obično dominiraju gljive. Dojam pojačavaju o "otoci" mahovine ... ljepota dostojna nacionalnog parka.

Jooooj kak dobro.... mmmmm....evo zamišljam zujanje komaraca oko glave  :histerical:  :histerical:  :histerical:

Offline DonQuijote

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #22 : 15-09-2008, 13:43:27 »
Ja sam, za razliku od vas luzera, odmah znao što treba tražiti te se kao napredan bonsaista uputio u prirodu u potrazi za pravim primjercima.
 Pretpostavio sam da će mi biti teško kopati rukama pa sam za svaku sigurnost sa sobom ponio i jedan nožić na rasklapanje sa oštricom od punih 4 cm. Tako opremljen, vrlo brzo sam naišao na prekrasan javor i izvadio ga.

Offline DonQuijote

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #23 : 15-09-2008, 13:45:17 »
Nadam se da ste primjetili i vrhunsku posudu te cjelokupnu kompoziciju, zajedno sa kamenom koji izuzetno naglašava dobar muving tog stoljetnog drva.
 Ali ni to još nije sve, taj je javor živ i dan danas, samo što je s godinama uzgoja nevjerojatno napredovao i sada izgleda ovako.

Offline DonQuijote

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #24 : 15-09-2008, 13:47:49 »
I sada malo kopam po fotkama i naiđem na folder pod nazivom jamadori- bukva  kapitalac. Pazite KAPITALAC :gigle: iza kojega se skriva ovo, moja neprežaljena pokojna Julka, koja mi se u ono vrijeme činila genijalnim stablom. Kapitalac :histerical:

Offline Marija

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #25 : 15-09-2008, 13:49:03 »
Tako opremljen, vrlo brzo sam naišao na prekrasan javor i izvadio ga.

Podupiranje kamenom stabla je isto dobro rješenje .... da od starosti ne posrne  :zbunjen:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #26 : 15-09-2008, 13:49:54 »
a sada taanananaaaa

obratite pažnju na balu zemlje i snopove sitnih korjenčića oko debla

...ja sam možda jedno drvo izvadio s tolko puno korijena, baš si sretnik.... moji obično i nemaju balu kad ih ja izčajkomlatam.... S, Č i D se love za glavu kad izvučem bezkorijeniprimjerak, isto tak se love za glavu kad ga vide par mj. kasnije  :dunno:

Offline DonQuijote

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #27 : 15-09-2008, 13:50:28 »
Inaće, isto sam slijedeći zdravu pamet i neoborivu logiku, zaključio kako je drvetu najbolje da ostane u zemlji u kojoj raste u prirodi, to mu može samo pomoći da se brže adaptira, pa sam osim što sam nosio javoreke, sa sobom nosio i vreču šumske zemlje koja se poslije prve jake kiše pretvorila u beton i još dan danas mi služi kao temelj na jednom neboderu

Offline Marija

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #28 : 15-09-2008, 13:56:48 »
Inaće, isto sam slijedeći zdravu pamet i neoborivu logiku, zaključio kako je drvetu najbolje da ostane u zemlji u kojoj raste u prirodi, to mu može samo pomoći da se brže adaptira, pa sam osim što sam nosio javoreke, sa sobom nosio i vreču šumske zemlje koja se poslije prve jake kiše pretvorila u beton i još dan danas mi služi kao temelj na jednom neboderu

uf  :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Krvavi počeci ....
« Odgovori #29 : 15-09-2008, 14:00:27 »
Ja sam, za razliku od vas luzera, odmah znao što treba tražiti te se kao napredan bonsaista uputio u prirodu u potrazi za pravim primjercima.
 Pretpostavio sam da će mi biti teško kopati rukama pa sam za svaku sigurnost sa sobom ponio i jedan nožić na rasklapanje sa oštricom od punih 4 cm. Tako opremljen, vrlo brzo sam naišao na prekrasan javor i izvadio ga.

Ja ću se raspasti od smijeha. Pokušavam već nekoliko minuta S-u pročitati ovaj post preko telefona jer nije blizu kompa i nemrem pričati od smijeha.