Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!  (Posjeta: 20159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #15 : 16-09-2008, 12:27:06 »
Dobro, ima planina po kojima nema nikakvih staza ali po Durmitoru, Bjelasici i ostalim poznatijim planinama ima markacija. Za planinarske domove nisam bas siguran, zavisi od mjesta. A u zadnje vrijeme cuo sam da su poceli da koriste GPS.

Da, da. Imate li gorsku službu spašavanja (GSS)?  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #16 : 16-09-2008, 13:05:29 »
Dobro, ima planina po kojima nema nikakvih staza ali po Durmitoru, Bjelasici i ostalim poznatijim planinama ima markacija. Za planinarske domove nisam bas siguran, zavisi od mjesta. A u zadnje vrijeme cuo sam da su poceli da koriste GPS.

Da, da. Imate li gorsku službu spašavanja (GSS)?  :girl:


Imamo na Durmitoru!  :mdr:

Offline Marija

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #17 : 16-09-2008, 15:28:08 »
Da, da, ionako je pola CG u stvari Dalmacija, pa bi istrazivaci bili na svom terenu.

Koje antidržavne izjave .... ako ti otac ovo vidi mi nas dvoje ćemo ispasti krivi  :gigle: Pretpostavljam da je ovo posljedica neispavanosti ....

To je područje se zove Dinarske Alpe

"Named after Dinara mountain in Croatia and Bosnia and Herzegovina, Dinaric Alps is a mountain chain that runs in many separate mountain ranges, from southern edges of the Eastern Alps, in Slovenia and Italy where the Julian Alps end, stretching further across the western side of the Balkan peninsula, NE of the Adriatic Sea and south of Sava river basin in Hungarian (Pannonian) plain, until it touches the westernmost parts of the old Rhodope mountains in central and southern Serbia, and reaches Pindus mountain chain in northern Albania and Sara mountain system near Kosovo field, on its SE end.

Dinaric Alps are around 650-700 km (cca 450 mi) long and between 50-200 km wide. The mountain system has a triangular (or kind of elongated trapezoid) shape because it widens as it stretches in SE direction. The chain consists of more than 200 mountains, shared among seven states: Slovenia, Italy (although no single mountain exists, but marginal edges of the system), Croatia, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, Serbia and Albania."
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #18 : 16-09-2008, 15:30:24 »
Gle i Ž je u dinarskim alpama  :wow:
....da sam danas umro, ovo ne bi znao  :tup:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #19 : 16-09-2008, 15:31:16 »
E pa mi svi u biti tražimo po istim planinama .... od Bistre do CG  :histerical:

Offline Aleksa

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #20 : 16-09-2008, 15:45:35 »
E pa mi svi u biti tražimo po istim planinama .... od Bistre do CG  :histerical:

... Imamo cijele jedne Alpe na raspolaganju...  :jupije: A zavidimo Njemcima i Austrijancima...  :nono:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #21 : 16-09-2008, 15:47:02 »
E pa mi svi u biti tražimo po istim planinama .... od Bistre do CG  :histerical:

... Imamo cijele jedne Alpe na raspolaganju...  :jupije: A zavidimo Njemcima i Austrijancima...  :nono:

Ma ne zavidimo valjda ljudima...jedino nas šengen malo koči  :grrrrrr:  :mad2:
 :mad3:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #22 : 16-09-2008, 15:52:48 »
A jel fakat treba viza iz CG u HR?
Nadam se da netreba iz HR u CG  :dunno:

Offline Aleksa

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #23 : 16-09-2008, 15:53:04 »
E pa mi svi u biti tražimo po istim planinama .... od Bistre do CG  :histerical:

... Imamo cijele jedne Alpe na raspolaganju...  :jupije: A zavidimo Njemcima i Austrijancima...  :nono:

Ma ne zavidimo valjda ljudima...jedino nas šengen malo koči  :grrrrrr:  :mad2:
 :mad3:

Eh, ma daj. Vi samo sa pasošem putujete u EU.

E da znas kakva papirologija mi je trebala za vizu za Sloveniju. Nije bilo teorije da nabavim sve pa na kraju ne odoh kod Palla...  :cry:

Offline Marija

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #24 : 16-09-2008, 15:54:27 »
Evo prizora sa Durmitora.... :beurk:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #25 : 16-09-2008, 15:55:35 »
E pa mi svi u biti tražimo po istim planinama .... od Bistre do CG  :histerical:

... Imamo cijele jedne Alpe na raspolaganju...  :jupije: A zavidimo Njemcima i Austrijancima...  :nono:

Ma ne zavidimo valjda ljudima...jedino nas šengen malo koči  :grrrrrr:  :mad2:
 :mad3:

Eh, ma daj. Vi samo sa pasošem putujete u EU.

E da znas kakva papirologija mi je trebala za vizu za Sloveniju. Nije bilo teorije da nabavim sve pa na kraju ne odoh kod Palla...  :cry:

Pokreni potpisivanje peticije, i to odmah.... da stigneš do 29.8.09.....evo ja ću prvi potpisati ukidanje vize  :verycool:

Offline Aleksa

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #26 : 16-09-2008, 15:56:25 »
A jel fakat treba viza iz CG u HR?
Nadam se da netreba iz HR u CG  :dunno:

Ne, srećom ne treba... Nismo se baš toliko otuđili.  ;)  Putuje se bez problema samo sa pasošem. Ja pošto sam maloljetan ( :grrrrrr:) trebam da izvadim saglasnost roditelja, mada mi je nisu na Hr granici tražili...

Da ste konvenciju u Bistroj zakazali nedelju dana kasnije, napunio bih 18 godina pa ne bih morao da vadim tu saglasnost, a ovako ću morati opet...   :happy2:  Srećom da to nije komplikovano...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #27 : 16-09-2008, 15:56:49 »
Evo prizora sa Durmitora.... :beurk:

Ljepo je to...al nema yamadoria na vidiku  :nono:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #28 : 16-09-2008, 15:58:35 »
A jel fakat treba viza iz CG u HR?
Nadam se da netreba iz HR u CG  :dunno:

Ne, srećom ne treba... Nismo se baš toliko otuđili.  ;)  Putuje se bez problema samo sa pasošem. Ja pošto sam maloljetan ( :grrrrrr:) trebam da izvadim saglasnost roditelja, mada mi je nisu na Hr granici tražili...

Da ste konvenciju u Bistroj zakazali nedelju dana kasnije, napunio bih 18 godina pa ne bih morao da vadim tu saglasnost, a ovako ću morati opet...   :happy2:  Srećom da to nije komplikovano...

Čuj Bistroj....joj, joj.... bit će školovanja kad mi dođeš u ruke  :verycool:
Bistra, u Bistri, kroz Bistru, iz Bistre..... kužiš !!!  :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Crna Gora - raj za bonsaije a pakao za bonsaiste!
« Odgovori #29 : 16-09-2008, 15:59:52 »
Evo prizora sa Durmitora.... :beurk:

Da, da, draga Marija... A vi se zamajavate planinama od 500 m nadmorske visine... :nono: Eh, srećom da sad imate mene pa ćete se lakše infiltrirati na ove terene.

Obavezno moramo da organizujemo neki izlet. Raspitaćemo se o smještaju, oblastima... Dobro je da mineri nisu mogli da dopru do tih visina pa ne postoji opasnost da neko odleti u vazduh...  :mdr: