Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mravi i ostala sitna bića  (Posjeta: 6994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kume

Mravi i ostala sitna bića
« : 14-09-2008, 17:51:04 »
Evo stavio sam ovu temu da saznam kakva su vaša iskustva s mravima dali su vam predstavljali stetu ?? Ja sam nedavno pronasao mravlja jaja na stablu pa sam se dvoumio dali da ih ostavim ili ne ali na kraju je neopitroid napravio svoje  :P90: heeehehe

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #1 : 15-09-2008, 08:54:21 »
Evo stavio sam ovu temu da saznam kakva su vaša iskustva s mravima dali su vam predstavljali stetu ?? Ja sam nedavno pronasao mravlja jaja na stablu pa sam se dvoumio dali da ih ostavim ili ne ali na kraju je neopitroid napravio svoje  :P90: heeehehe

Čim ima mrava ima i svakojake "gamadi". Treba ih baš neopitroidom čim se primjete. U subotu smo Č i ja vidli mrave kao nikad do tad.... to su kapitalci ili dinosaurmravi takozvani.... Č pukni fotke da ljudi vide kaj su mravi....

Offline Marija

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #2 : 15-09-2008, 09:24:07 »
Mislim da su mravi bezazleni  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #3 : 15-09-2008, 09:25:43 »
Mislim da su mravi bezazleni  :mdr:

I voda je bezazlena dok curi iz pipe na sudoperu, no dok ti odnese kuću.... a sve je voda  :verycool:

Offline Marija

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #4 : 15-09-2008, 09:27:54 »
Ne mogu se bonsai držat ispod staklenog zvona .... nama i skakavci znaju pozobat koji list ... a to je prirodno  :girl: :umm:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #5 : 15-09-2008, 09:31:55 »
Ne mogu se bonsai držat ispod staklenog zvona .... nama i skakavci znaju pozobat koji list ... a to je prirodno  :girl: :umm:

Prirodni procesi suna jednu moju žutiku doveli ni manje ni više nego 18 gusjenica.... moš mislit kak izgleda nakon njih  :tup:

Offline gal

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #6 : 15-09-2008, 11:34:10 »
..ove godine se i kod mene u posudama pojavili mravi i to kod pinusa, no to me isprva nije previše smetalo dok nisam skužio ogromne uši koje su bile sakrivene u iglicama borova. Halo! Uši koje se hrane borovima!  :P90: Neopitroid u spreju promtno je riješio stvar.
Pojava mravi opčenito je uzročno posljedična veza sa pojavom biljnih uši.

Offline Goran Cajko

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #7 : 15-09-2008, 12:33:15 »
Mravi nisu baš bezopasni. To kaj Gal kaže za uši, stoji. Uši mogu ozbiljno iscrpiti grane, čak do mjere sušenja grane, naravno ukoliko se ništa ne poduzima. Osim gore navedenog, mravi rade podzemne tunele i komore koje su totalno nepromočive. Oni Vam doslovno mogu izbacati dobar dio zemlje iz posude, a da Vi to ni ne znate.
Neopitroid je zakon!!!

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #8 : 15-09-2008, 14:59:15 »
Moje su ove godine bile gusjenica napale....  :threatening: :threatening: :threatening:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Kume

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #9 : 15-09-2008, 15:54:59 »
Evo stavio sam ovu temu da saznam kakva su vaša iskustva s mravima dali su vam predstavljali stetu ?? Ja sam nedavno pronasao mravlja jaja na stablu pa sam se dvoumio dali da ih ostavim ili ne ali na kraju je neopitroid napravio svoje  :P90: heeehehe

Čim ima mrava ima i svakojake "gamadi". Treba ih baš neopitroidom čim se primjete. U subotu smo Č i ja vidli mrave kao nikad do tad.... to su kapitalci ili dinosaurmravi takozvani.... Č pukni fotke da ljudi vide kaj su mravi....

Danas je smrič ko nov mrava nema na vidiku

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #10 : 15-09-2008, 16:14:27 »
Evo stavio sam ovu temu da saznam kakva su vaša iskustva s mravima dali su vam predstavljali stetu ?? Ja sam nedavno pronasao mravlja jaja na stablu pa sam se dvoumio dali da ih ostavim ili ne ali na kraju je neopitroid napravio svoje  :P90: heeehehe

Čim ima mrava ima i svakojake "gamadi". Treba ih baš neopitroidom čim se primjete. U subotu smo Č i ja vidli mrave kao nikad do tad.... to su kapitalci ili dinosaurmravi takozvani.... Č pukni fotke da ljudi vide kaj su mravi....

Danas je smrič ko nov mrava nema na vidiku

nema ih na vidiku kad ti gledas al kad se maknes tulummmmmmmmmm  :yupi: :yupi: :yupi:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Aleksa

Odg: Mravi i ostala sitna bića
« Odgovori #11 : 16-09-2008, 11:07:22 »

Pojava mravi opčenito je uzročno posljedična veza sa pojavom biljnih uši.

Jeste. Mravi koriste larve uši jer izlučuju slatku tečnost kojom se mravi hrane. Samo dođu, zagolicaju je i ona ispusti 'piće'.  :ludilo: