Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zima dolazi  (Posjeta: 108008 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Zima dolazi
« : 16-09-2008, 15:15:47 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?

Offline gal

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #1 : 17-09-2008, 07:15:05 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?
Ne!
Kod mene dolazi jesen!  :hihihi:

Offline Andrija Zokić

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #2 : 17-09-2008, 08:18:50 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?
Ne!
Kod mene dolazi jesen!  :hihihi:

I kod mene isto, ove godine opet jesen počela prije zime! :blink:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #3 : 17-09-2008, 08:41:50 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?

Mi u kotilinama nemamo tih problema. Naš fikus je još na dvorištu i izgleda dobro. Bar za sad. Bit će da je to vjetra. Znaš da se temperatura spušta i za 10-tak stupnjeva ako je vjetrovito. Ovo te sad ne zezam, nego zbilja (malo zezam  :mdr:). Pošto sunca nema već danima ne uspije se dovoljno zagrijati preko dana. Možda bi bilo dovoljno da neke osjetljivije spustiš ispod polica. Mi ćemo fikus valjda danas staviti u kuću, ili ovih dana. Ujutro su temperature definitivno preniske za njega, oko 5 stupnja. A ni preko dana nije baš nekaj. Ispod 15.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #4 : 17-09-2008, 08:48:24 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?

Mi u kotilinama nemamo tih problema. Naš fikus je još na dvorištu i izgleda dobro. Bar za sad. Bit će da je to vjetra. Znaš da se temperatura spušta i za 10-tak stupnjeva ako je vjetrovito. Ovo te sad ne zezam, nego zbilja (malo zezam  :mdr:). Pošto sunca nema već danima ne uspije se dovoljno zagrijati preko dana. Možda bi bilo dovoljno da neke osjetljivije spustiš ispod polica. Mi ćemo fikus valjda danas staviti u kuću, ili ovih dana. Ujutro su temperature definitivno preniske za njega, oko 5 stupnja. A ni preko dana nije baš nekaj. Ispod 15.

Svega 4 drva su mi osjetljiva na hladnoču, stavio sam ih u podrum i s tim se više ne zamaram  :verycool: Preživjela su tam prošlu zimu, budu i ovu  :great:

Gal i Andrija....
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #5 : 17-09-2008, 09:00:57 »
Jučer sam prošetao među drva.... i ostao začuđen kad sam vidio bugenvileu kao da je polivena vručom vodom. Niske temperature su je šokirale. Odmah sam je odnio u podrum i već jutros je izgledala vedro i veselo....nadam se da će sve bitiu redu. Predostrožnosti radi sam u podrum stavio i azale i smokvu.... temperatura je tam konstantna oko 10 stupnjeva C.
Jel imate vi kakvih sličnih pojava?

Mi u kotilinama nemamo tih problema. Naš fikus je još na dvorištu i izgleda dobro. Bar za sad. Bit će da je to vjetra. Znaš da se temperatura spušta i za 10-tak stupnjeva ako je vjetrovito. Ovo te sad ne zezam, nego zbilja (malo zezam  :mdr:). Pošto sunca nema već danima ne uspije se dovoljno zagrijati preko dana. Možda bi bilo dovoljno da neke osjetljivije spustiš ispod polica. Mi ćemo fikus valjda danas staviti u kuću, ili ovih dana. Ujutro su temperature definitivno preniske za njega, oko 5 stupnja. A ni preko dana nije baš nekaj. Ispod 15.

Svega 4 drva su mi osjetljiva na hladnoču, stavio sam ih u podrum i s tim se više ne zamaram  :verycool: Preživjela su tam prošlu zimu, budu i ovu  :great:

Gal i Andrija....
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Čuj mi već danima grijemo. Predlažeš li ti možda da večerašnji sastanak održimo u zatvorenom prostoru? Ili da iznesem steper pred kuću da se možeš ugrijati... I da skineš s njega paučinu.  :svejedno:

Offline Marija

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #6 : 17-09-2008, 09:02:22 »
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Preseli se s Idom u toplije krajeve, npr. u Dalmaciju  :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #7 : 17-09-2008, 09:11:08 »
Čuj mi već danima grijemo. Predlažeš li ti možda da večerašnji sastanak održimo u zatvorenom prostoru? Ili da iznesem steper pred kuću da se možeš ugrijati... I da skineš s njega paučinu.  :svejedno:

Dobro to je za vašu USDA zonu 2 sasvim normalno  :mdr:
Naravno da predlažem zatvoreni prostor.... dozvolit ćete pokoju stanku da zapalim koju vani.... a tu nek bude steper, da nisam u praznom hodu  :whistle:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #8 : 17-09-2008, 09:13:35 »
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Preseli se s Idom u toplije krajeve, npr. u Dalmaciju  :histerical:

Tvoj prijedlog se često provlači kroz razgovore mene i moje ljubavi.... oboje smo zimogrozni... no još nismo palili grijanje ko neki, mislim nama je sunce normalna pojava.
Nego kolko god je Dalmacija privlačna.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #9 : 17-09-2008, 09:17:39 »
U - Uvijek
S - svakom
D- dobri
A - atmosferilij

Znam. Znam. Ne moraš više objašnjavati.

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #10 : 17-09-2008, 09:20:10 »
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Preseli se s Idom u toplije krajeve, npr. u Dalmaciju  :histerical:

Tvoj prijedlog se često provlači kroz razgovore mene i moje ljubavi.... oboje smo zimogrozni... no još nismo palili grijanje ko neki, mislim nama je sunce normalna pojava.
Nego kolko god je Dalmacija privlačna.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Ako je samo do vjetra... onda dragi nema razlike. Lijepo spakiraj kofere i niti prijetit nećeš da si negdje drugdje. Osim po višku kamena.

Offline Marija

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #11 : 17-09-2008, 09:21:25 »
.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Bolje bura nego snijeg .... imam frsustracije još od one tugaljive pjesme kojojom maloj djeci ispiru mozak ....

U jednoj zimskoj noći
tam gdje je visok brijeg
smrznuo se potočić i pokrio ga snijeg.
A jedan mali zeko taj potok
traži svud,
gdje je kud je nestao to njemu tišti grud.

I plače,plače zeko mal,
za potočićem tim
i žali žali zeko sad
žali srcem svim
i tužan misli zeko
da gdje je potok taj,
možda laste slijedi on
u dalek južni kraj...
   :cry: :cry: :cry:

Već negdje u ovom dijelu pjesme prosječno dijete se guši u suzama, začepljen mu u je nos i uši .... pa niti ne može čuti kraj pjesme:

...a onda dodje ljeto
i snijeg se otopi
vratio se potocic
i zeko sretan bi.


Ja sam tek nedavno (prekasno) otkrila da pjesma ima happyend.  :question: :mad3:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #12 : 17-09-2008, 09:22:53 »
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails:
 :mdr:

Preseli se s Idom u toplije krajeve, npr. u Dalmaciju  :histerical:

Tvoj prijedlog se često provlači kroz razgovore mene i moje ljubavi.... oboje smo zimogrozni... no još nismo palili grijanje ko neki, mislim nama je sunce normalna pojava.
Nego kolko god je Dalmacija privlačna.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Ako je samo do vjetra... onda dragi nema razlike. Lijepo spakiraj kofere i niti prijetit nećeš da si negdje drugdje. Osim po višku kamena.

Vidim ja da ti patiš za mojim vjetrom  :ljub:

Da ljudi moji, to je istina, kod mene puše kad nigdje drugdje nema ni daška, no usprkos svemu tome... čini se da biljke to vole  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #13 : 17-09-2008, 09:24:44 »
.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Bolje bura nego snijeg .... imam frsustracije još od one tugaljive pjesme kojojom maloj djeci ispiru mozak ....

U jednoj zimskoj noći
tam gdje je visok brijeg
smrznuo se potočić i pokrio ga snijeg.
A jedan mali zeko taj potok
traži svud,
gdje je kud je nestao to njemu tišti grud.

I plače,plače zeko mal,
za potočićem tim
i žali žali zeko sad
žali srcem svim
i tužan misli zeko
da gdje je potok taj,
možda laste slijedi on
u dalek južni kraj...
   :cry: :cry: :cry:

Već negdje u ovom dijelu pjesme prosječno dijete se guši u suzama, začepljen mu u je nos i uši .... pa niti ne može čuti kraj pjesme:

...a onda dodje ljeto
i snijeg se otopi
vratio se potocic
i zeko sretan bi.


Ja sam tek nedavno (prekasno) otkrila da pjesma ima happyend.  :question: :mad3:

Zbog takvih pjesmica, nekad djeca danas ljudi.... velik dio zarade uplačuju na račun psihića  :tup:
Totalna katastrofa!!!

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #14 : 17-09-2008, 09:52:54 »

Vidim ja da ti patiš za mojim vjetrom  :ljub:

Da ljudi moji, to je istina, kod mene puše kad nigdje drugdje nema ni daška, no usprkos svemu tome... čini se da biljke to vole  :verycool:

Možda za suncem  :cry: , ali za vjetrom ne.