Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zima dolazi  (Posjeta: 108260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #15 : 17-09-2008, 10:38:24 »


...a onda dodje ljeto
i snijeg se otopi
vratio se potocic
i zeko sretan bi.


Ja sam tek nedavno (prekasno) otkrila da pjesma ima happyend.  :question: :mad3:
Nemoj zezat? To se pjeva? Prvi glas... a toliko sam se naplakao na tu pjesmu, eh da sam znao :tup:

Offline DonQuijote

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #16 : 17-09-2008, 10:45:01 »
A kaj se zime tiće, ovo mi razdoblje ide na jetra. Postaje već prehladno da azaleja bude vani preko noći, a ako je stavim u garažu preko dana se skuha ako se pojavi sunce. Stakleni krov je super zimi ali u jesen je pretoplo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #17 : 17-09-2008, 10:47:11 »
A kaj se zime tiće, ovo mi razdoblje ide na jetra. Postaje već prehladno da azaleja bude vani preko noći, a ako je stavim u garažu preko dana se skuha ako se pojavi sunce. Stakleni krov je super zimi ali u jesen je pretoplo.

Nudim ti zimovalište, brinut ću se o njoj kao da je moja  :chinaman:

Offline DonQuijote

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #18 : 17-09-2008, 10:54:54 »
Fala na ponudi. Kako je to jedno jedino osjetljivije drvce nije neki problem to kratko razdoblje. Kasnije, kad jače zahladi, onda je ta garaža idealna, fenomenalna, jer nikada ne smrzne a ima puno svjetla.

Offline VedranC

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #19 : 17-09-2008, 13:29:27 »
.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Bolje bura nego snijeg .... imam frsustracije još od one tugaljive pjesme kojojom maloj djeci ispiru mozak ....

U jednoj zimskoj noći
tam gdje je visok brijeg
smrznuo se potočić i pokrio ga snijeg.
A jedan mali zeko taj potok
traži svud,
gdje je kud je nestao to njemu tišti grud.

I plače,plače zeko mal,
za potočićem tim
i žali žali zeko sad
žali srcem svim
i tužan misli zeko
da gdje je potok taj,
možda laste slijedi on
u dalek južni kraj...
   :cry: :cry: :cry:

Već negdje u ovom dijelu pjesme prosječno dijete se guši u suzama, začepljen mu u je nos i uši .... pa niti ne može čuti kraj pjesme:

...a onda dodje ljeto
i snijeg se otopi
vratio se potocic
i zeko sretan bi.


Ja sam tek nedavno (prekasno) otkrila da pjesma ima happyend.  :question: :mad3:

Isusek?!?!? Ima sretan kraj?!?!? Mislim da mi je upravo dobar dio dječjih frustracija nestao   :jupi:


a pošto mi je ovo i prvi post- pozdrav svima :)
..apsolutni početnik...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #20 : 17-09-2008, 13:36:04 »
... pozdrav svima :)

Pozdrav i tebi ... Dobrodošao  :chinaman:

Offline Aleksa

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #21 : 17-09-2008, 13:42:26 »
.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Bolje bura nego snijeg .... imam frsustracije još od one tugaljive pjesme kojojom maloj djeci ispiru mozak ....

U jednoj zimskoj noći
tam gdje je visok brijeg
smrznuo se potočić i pokrio ga snijeg.
A jedan mali zeko taj potok
traži svud,
gdje je kud je nestao to njemu tišti grud.

I plače,plače zeko mal,
za potočićem tim
i žali žali zeko sad
žali srcem svim
i tužan misli zeko
da gdje je potok taj,
možda laste slijedi on
u dalek južni kraj...
   :cry: :cry: :cry:

Već negdje u ovom dijelu pjesme prosječno dijete se guši u suzama, začepljen mu u je nos i uši .... pa niti ne može čuti kraj pjesme:

...a onda dodje ljeto
i snijeg se otopi
vratio se potocic
i zeko sretan bi.


Ja sam tek nedavno (prekasno) otkrila da pjesma ima happyend.  :question: :mad3:

Mislim da ce me ova pjesma dozivotno podsjecati na Kastela....  :love:


Offline alan

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #22 : 17-09-2008, 19:30:30 »
Ova jesen meni liči na zimu, prezimogrozan sam i nepripremljen.... ako mi biljke i prežive...pitanje je kak ću ja  :nails: :mdr:

Preseli se s Idom u toplije krajeve, npr. u Dalmaciju  :histerical:

Tvoj prijedlog se često provlači kroz razgovore mene i moje ljubavi.... oboje smo zimogrozni... no još nismo palili grijanje ko neki, mislim nama je sunce normalna pojava.
Nego kolko god je Dalmacija privlačna.... bura mi je katastrofa.... bio sam u JNA u Rogoznici ŠI i na Velikom Drveniku.... katastrofa kad puhne

Ako je samo do vjetra... onda dragi nema razlike. Lijepo spakiraj kofere i niti prijetit nećeš da si negdje drugdje. Osim po višku kamena.

Vidim ja da ti patiš za mojim vjetrom  :ljub:

Da ljudi moji, to je istina, kod mene puše kad nigdje drugdje nema ni daška, no usprkos svemu tome... čini se da biljke to vole  :verycool:
Izgleda da nisi bio kraj Dunava :lol:.Ovdje i ljeti bude hladno po noći i puše.Doro došli u zonu sumraka :diablo: Ode nam ljeto :nails:

Offline alan

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #23 : 17-09-2008, 19:34:09 »
Drveće koje imam ću za koji dan spremiti u haustor.
Pitanje za iskusnije:utječe li dužina vegetacije na opadanje lišća prije nego u prirodnim uvjetima.Moje su biljke prolistale mjesec dana ranije nego one vani. :question:

Offline helleborus

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #24 : 18-09-2008, 08:02:19 »
Drveće koje imam ću za koji dan spremiti u haustor.
Pitanje za iskusnije:utječe li dužina vegetacije na opadanje lišća prije nego u prirodnim uvjetima.Moje su biljke prolistale mjesec dana ranije nego one vani. :question:

Ne, otpadanje lišća uglavnom ovisi o duljini noći i temperaturi. Tvoje su ranije prolistale jer su bile na toplijem. To nije ništa neobično. Samo nemoj takve prolistale u proljeće prerano izvaditi van na prenisku temperaturu. Ukoliko imaš klasičnu kontinentalnu bjelogoricu ili crnogoricu ne trebaš ih spremati prije nego baci sve listove. Zapravo uopće ih ne bi trebao spremati, ali ako su neki mali primjerci koji su osjetljiviji možeš. ILi ih bar staviš u neku zavjetrinu, uz kuću, tamo gdje temperatutra neće ići na -15.

Offline alan

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #25 : 18-09-2008, 11:09:32 »
Drveće koje imam ću za koji dan spremiti u haustor.
Pitanje za iskusnije:utječe li dužina vegetacije na opadanje lišća prije nego u prirodnim uvjetima.Moje su biljke prolistale mjesec dana ranije nego one vani. :question:

Ne, otpadanje lišća uglavnom ovisi o duljini noći i temperaturi. Tvoje su ranije prolistale jer su bile na toplijem. To nije ništa neobično. Samo nemoj takve prolistale u proljeće prerano izvaditi van na prenisku temperaturu. Ukoliko imaš klasičnu kontinentalnu bjelogoricu ili crnogoricu ne trebaš ih spremati prije nego baci sve listove. Zapravo uopće ih ne bi trebao spremati, ali ako su neki mali primjerci koji su osjetljiviji možeš. ILi ih bar staviš u neku zavjetrinu, uz kuću, tamo gdje temperatutra neće ići na -15.
Živim u zgradi i nemam puno izbora za zaklanjanje osim van u hodnik gdje ne smrzava.Mislio sam ih ostaviti vani ali sam odmah kraj Dunava pa puše non stop i zimi su temperature dosta niske za razliku od recimo u gradu i po dva tri stupnja. :dunno:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #26 : 18-09-2008, 11:42:04 »

pozdrav svima :)

pozdrav i tebi...  :jupije: :jupije:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Aleksa

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #27 : 18-09-2008, 12:44:06 »
Alane, mislim da je ipak prerano za  sklanjanje drva. Ne znam kakve su temperature kod tebe, ali mislim da je ovo samo prolazno zahlađenje  i da će definitivno biti još toplih jesenjih dana.  :smile:

Offline alan

Odg: Zima dolazi
« Odgovori #28 : 18-09-2008, 14:30:56 »
Alane, mislim da je ipak prerano za  sklanjanje drva. Ne znam kakve su temperature kod tebe, ali mislim da je ovo samo prolazno zahlađenje  i da će definitivno biti još toplih jesenjih dana.  :smile:
Nisam mislio odmah,tamo kada zapeče minus,onda ću ih spremiti na sigurno. :glasses:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Zima dolazi
« Odgovori #29 : 18-09-2008, 14:45:43 »
I dekom ih pokrit  :gigle: :gigle: :gigle:  :lauhhing: ..
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.