Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Margotiranje bršljana  (Posjeta: 15206 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sivac68

Margotiranje bršljana
« : 18-09-2008, 18:18:59 »
Tamo negdi u 3mj. margotirao san bršljan onako... više iz znatiželje, bez neke velike nade u uspjeh jer zbog straha od zmija nikako nisan odlazija vlažit zemlju. Stigla jesen, malo zahladilo, zmije se povukle (je, je moš mislit - naravno da san vidija jednu ) i oden ja povirit Ciprijana kad ono :yupi: :yupi: :yupi: puna kesa žilica.
Nastavak vidite sami

 :mar: :don: :andr:
ZDRAVI BILI !!!

Offline Aleksa

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #1 : 18-09-2008, 18:26:10 »
Bogami je dobro bacio.  :jupije:  Drvo djeluje skroz interesantno, biće experimentisanja! A vidim da ima one prave grane koje ne puzaju po drvetu. Nadam se da će se primiti, a vjerujem da hoće jer je bršljan prilično otporan...

Samo, ja bih mu definitivno malo skratio grane, pogotovo one na kojima ima pupoljke. Drvo je ipak ostalo bez glavnine korijena pa mi nu trebalo malo smanjiti zelenu masu...

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #2 : 18-09-2008, 19:00:30 »

Samo, ja bih mu definitivno malo skratio grane, pogotovo one na kojima ima pupoljke. Drvo je ipak ostalo bez glavnine korijena pa mi nu trebalo malo smanjiti zelenu masu...

Bilo bi poželjno. A i jace ce ti bit one druge.
Jesi margotu mazao hormonom za zakorjenjivanje???
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline sivac68

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #3 : 18-09-2008, 19:24:54 »


Samo, ja bih mu definitivno malo skratio grane, pogotovo one na kojima ima pupoljke. Drvo je ipak ostalo bez glavnine korijena pa mi nu trebalo malo smanjiti zelenu masu...
 

Neke grane san skratija i mislin da bi ih tribalo još dosta skratit. Problem je to što su listovi dosta daleko od debla a strah me grane ostavljat bez zelene mase.
ZDRAVI BILI !!!

Offline sivac68

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #4 : 18-09-2008, 19:28:24 »
[
Jesi margotu mazao hormonom za zakorjenjivanje???
 

Da, neokor 3 prilikom margotiranja i opet napudrao žilice, rez, i one namjerno napravljene ožiljke na dnu debla prilikom presađivanja
slika3
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #5 : 18-09-2008, 19:51:03 »
Ma vidi Ciprijana :mdr: ... izgleda mi kao da se  Ciprijan grli s nekim (božemiprosti)  istoga spola ... sad se pitate kako to znam i gdje se vidi .... ne vidi se .... osjećm...... :whistle:

To se garant prima, bršljan je ko korov a i sve si napravio u sezoni u kojoj treba  :pametnomoje:
Grane bi isto mogao skratiti .... i ostavit na njima po jedan list ...  i sad bi biljku morao zaštiti od nadolazeće zime jer ima mlado korijenje ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #6 : 18-09-2008, 19:51:12 »
Biti će to više nego zanimljivo deblo

Offline Marija

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #7 : 18-09-2008, 19:55:47 »
E jel to velika kanta od jupola ..... kojih je dimenzija bršljan??
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #8 : 18-09-2008, 20:50:13 »


Samo, ja bih mu definitivno malo skratio grane, pogotovo one na kojima ima pupoljke. Drvo je ipak ostalo bez glavnine korijena pa mi nu trebalo malo smanjiti zelenu masu...
 

Neke grane san skratija i mislin da bi ih tribalo još dosta skratit. Problem je to što su listovi dosta daleko od debla a strah me grane ostavljat bez zelene mase.

Sad nemoj radit ništa. Samo ga pusti do proljeća tako u zemlji i zaštiti ga od prejake hladnoće-bure. U proljeće m u možeš grane rezat kolko hoćeš, nema veze zelena masa, odreži do kuda ti drago, bacit će ti pupove posvuda. Sigurno, ne brini.

Offline helleborus

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #9 : 19-09-2008, 07:58:54 »
Jako zanimljivo... Nego daj nam stavi nekaj za usporedbu. Na jednoj slikici izgleda kao neki mali bršljančić, a na drugoj kao neka grdosija. Bilo bi odlično da bar otprilike možemo vidjeti. Odlično je.

Sad mi pada na pamet nešto drugo. U dvorištu GP ima velikih stoljetnih bršljana, pa si sve mislim.... margotiranje.... hm, hm. Ne bi bilo loše.  :turpija:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #10 : 19-09-2008, 08:05:01 »
Jako zanimljivo... Nego daj nam stavi nekaj za usporedbu. Na jednoj slikici izgleda kao neki mali bršljančić, a na drugoj kao neka grdosija. Bilo bi odlično da bar otprilike možemo vidjeti. Odlično je.

Sad mi pada na pamet nešto drugo. U dvorištu GP ima velikih stoljetnih bršljana, pa si sve mislim.... margotiranje.... hm, hm. Ne bi bilo loše.  :turpija:
margotiranje je kod bršljana silno jednostavno. gotovo ti i ne može ne uspijeti. pa bršljan pušta korijen čak i ako ga samo nasloniš-polegneš na zemlju.

Offline helleborus

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #11 : 19-09-2008, 08:10:55 »
Jako zanimljivo... Nego daj nam stavi nekaj za usporedbu. Na jednoj slikici izgleda kao neki mali bršljančić, a na drugoj kao neka grdosija. Bilo bi odlično da bar otprilike možemo vidjeti. Odlično je.

Sad mi pada na pamet nešto drugo. U dvorištu GP ima velikih stoljetnih bršljana, pa si sve mislim.... margotiranje.... hm, hm. Ne bi bilo loše.  :turpija:
margotiranje je kod bršljana silno jednostavno. gotovo ti i ne može ne uspijeti. pa bršljan pušta korijen čak i ako ga samo nasloniš-polegneš na zemlju.

Kaj veliš da bi ga onda mogli obraditi, mislim GP?? Nekaj ih je i svojevremeno nudio, sjećaš se??!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #12 : 19-09-2008, 08:19:04 »
Vrlo zanimljiv karakter i odličan ukupni dojam. Ja mu ne bi skidao ništa, ostavio bi svu zelenu masu cijelu iduću sezonu. Kad se dobro ukorijeni, sreži ga gdi želiš i kolko želiš, potjerat će na sve strane kak Seba veli.

Offline sivac68

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #13 : 19-09-2008, 08:44:04 »
Jako zanimljivo... Nego daj nam stavi nekaj za usporedbu. Na jednoj slikici izgleda kao neki mali bršljančić, a na drugoj kao neka grdosija. Bilo bi odlično da bar otprilike možemo vidjeti. Odlično je.

Sad mi pada na pamet nešto drugo. U dvorištu GP ima velikih stoljetnih bršljana, pa si sve mislim.... margotiranje.... hm, hm. Ne bi bilo loše.  :turpija:


posađen je u veliku kantu od jupola
visina cca pola metra
evo mačketina za usporedbu
ZDRAVI BILI !!!

Offline helleborus

Odg: Margotiranje bršljana
« Odgovori #14 : 19-09-2008, 08:53:51 »
Jako zanimljivo... Nego daj nam stavi nekaj za usporedbu. Na jednoj slikici izgleda kao neki mali bršljančić, a na drugoj kao neka grdosija. Bilo bi odlično da bar otprilike možemo vidjeti. Odlično je.

Sad mi pada na pamet nešto drugo. U dvorištu GP ima velikih stoljetnih bršljana, pa si sve mislim.... margotiranje.... hm, hm. Ne bi bilo loše.  :turpija:


posađen je u veliku kantu od jupola
visina cca pola metra
evo mačketina za usporedbu

UUUU, bome pozamašan komad!!!!