Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata  (Posjeta: 49566 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #60 : 02-02-2010, 09:56:37 »
Može se bez problema izraditi drveni od bukovih štapića koji se mogu kupiti u Bau-centrima.Ima ih različitih debljina.Odreže se na željenu dužinu,vrh se izbrusi ili izblanja u konus,zaobli,pošmirgla i to je to. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline helleborus

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #61 : 02-02-2010, 11:51:40 »
Može se bez problema izraditi drveni od bukovih štapića koji se mogu kupiti u Bau-centrima.Ima ih različitih debljina.Odreže se na željenu dužinu,vrh se izbrusi ili izblanja u konus,zaobli,pošmirgla i to je to. :dipl:

e, takve drvene mi koristimo u botaničkom u kojekakve svrhe.... i odlični su.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #62 : 02-02-2010, 11:58:31 »
Može se bez problema izraditi drveni od bukovih štapića koji se mogu kupiti u Bau-centrima.Ima ih različitih debljina.Odreže se na željenu dužinu,vrh se izbrusi ili izblanja u konus,zaobli,pošmirgla i to je to. :dipl:

e, takve drvene mi koristimo u botaničkom u kojekakve svrhe.... i odlični su.

Čajko i o ovome razmisli  :chinaman:

Offline gal

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #63 : 02-02-2010, 13:13:12 »
...opet znanost za ništa. Gumenim čekićem opalim po kutiji s lijeve, pa opalim s desne strane te par puta odozdo, dosipam, zalijem.... Kakvo čuskanje štapićima, ta nismo u Kini...   :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #64 : 02-02-2010, 13:39:12 »
...opet znanost za ništa. Gumenim čekićem opalim po kutiji s lijeve, pa opalim s desne strane te par puta odozdo, dosipam, zalijem.... Kakvo čuskanje štapićima, ta nismo u Kini...   :chinaman:

...i ja ga plahutnem čekičem sa svih strana i posloži se...pa i mlaz vode zna uredno rasporedit substrat...no ima vrlo gustih bala korijena gdje to s čekićem i vodom ne pali... treba i kineska tehnologija  :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #65 : 02-02-2010, 18:54:09 »
Danas smo ih testirali i puno su praktičniji od svega do sada isprobanog. :sretan:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #66 : 03-02-2010, 09:44:32 »
...opet znanost za ništa. Gumenim čekićem opalim po kutiji s lijeve, pa opalim s desne strane te par puta odozdo, dosipam, zalijem.... Kakvo čuskanje štapićima, ta nismo u Kini...   :chinaman:

je, lako ti je čekićima opaliti kad ti je sad drvo u drvenom sanduku, al kad ga staviš u nekaj črvšće, kao npr.bonsai posudu... ne bu ti puno pokagao čekić!!!

Offline helleborus

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #67 : 03-02-2010, 09:45:12 »
Danas smo ih testirali i puno su praktičniji od svega do sada isprobanog. :sretan:

Ne sumnjam  8)

Offline gal

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #68 : 03-02-2010, 10:42:51 »
je, lako ti je čekićima opaliti kad ti je sad drvo u drvenom sanduku, al kad ga staviš u nekaj črvšće, kao npr.bonsai posudu... ne bu ti puno pokagao čekić!!!
...ja lupam po svemu pa i keramici - test kvalitete  :loco: Ja malo zezam Mariju, ma naravno da i ja koristim štapiće...  :hihihi:

Offline TiTech

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #69 : 12-12-2014, 10:19:06 »
Bacio se i ja u nabavku/izradu Chopsticka.  :smile:

Napravio sam ih od aluminijske okrugle šipke promjera 12 i 16mm, tokarene po vašim nacrtima na 5 i 8mm, duzine 35, 40, 45cm. Ulozio sam jos malo vlastitog truda te ih ispolirao, zaoblio krajeve pošto se tokar nije previse iskazao i zavrsni touch malo ispjeskario.  face  :mdr:

Offline jurica

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #70 : 12-12-2014, 18:19:35 »
Ideš !!!
A ja koristim štapiće za jelo iz Kineskog restorana.
I pošto nabavim od tebe te fensi štapiće?

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #71 : 12-12-2014, 20:01:14 »
Ideš !!!
A ja koristim štapiće za jelo iz Kineskog restorana.
I pošto nabavim od tebe te fensi štapiće?
ti imas velika stabla, trebat ce ti i deblji od toga
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline TiTech

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #72 : 13-12-2014, 00:27:53 »
Ideš !!!
A ja koristim štapiće za jelo iz Kineskog restorana.
I pošto nabavim od tebe te fensi štapiće?

Jos ih nisam probao, ali ona konopljika koju sam spominjao u drugoj temi je ispala prilicno veca nego sam mislio, sadio sam je isto sa stapičima iz kineskog i to je bilo iskreno malo smjesno.
Po nabavnoj cijeni!  :smile: Aluminij izrezan me doso nekih cca. 55kn u PEEM-u, naplacuju ga po tezini. Tokar mi je htio uzeti 150kn, ali sam se malo cjenkao i na kraju je pristao na 120kn za sva 4. Poliranje i fenci uljepsavanje ti odradim!  ;)

ti imas velika stabla, trebat ce ti i deblji od toga

Da, neznam, vidio sam da ste vi radili od 20mm i meni su se cinili nekako predebeli i nezgodni za drzati u ruci... Vjerojatno se varam.  :dunno:

Jurica koje debljine i duzine si mislio raditi? Mozda mozemo iskombinirati da ti dam jedan svoj od 16mm, a sebi napravim jos jedan od 20mm, ako si mislio isto ovako nekakav komplet od 4kom napravit.  :hihihi:

Offline jurica

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #73 : 13-12-2014, 10:09:39 »
Prodaš jedan ovaj od 16.

Offline TiTech

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #74 : 13-12-2014, 11:01:29 »
Smatraj rijesenim! Kad se vidimo ti ga donesem\dam.  ;)