Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Klasifikacija suisekija  (Posjeta: 8644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sivac68

Klasifikacija suisekija
« : 22-09-2008, 20:14:50 »
Sumljam da će ovo ikada ikome zatrebati, ipak evo malo klasifikacije suisekija.
Podaci uzeti iz knjige SUISEKI_GONGSHI_SUSEOK Autor: Igor Barta
Sa japansko-englesko-češkog preveo: sivac68
ZDRAVI BILI !!!

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #1 : 22-09-2008, 20:47:20 »
 :surprised: :surprised: :surprised: Nisam znao da ima toliko...
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline DonQuijote

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #2 : 22-09-2008, 22:09:23 »
A pretjeruju malo s tim vrstama i podvrstama :mdr:
 Nekako imam osjećaj da oni samo opišu kamen, a mi zapadnjaci onda to uzmemo kao klasifikaciju i još se trudimo zapamtiti ka se kaj zove na  japanskom.
 
Dakle jedan moj suiseki je:  udaljena planina sa snježnim vrhom koji se lagano topi pa se ispod njega naziru pašnjaci u proljeće posebice s desne strane :lol:
 Drugi je planinski vrh sa spiljom u koju se sakrio drug titio prilikom desantan na drvar a u podnožju s desne strane se jasno vidi lik nacističkog oficira , vrlo vjerjatno samog Otta Skorzenyja kako traži dotičnog maršala koji se smijulji u svojoj pečini.

 Treči je: nervozna riba koje  se riče ko konj zato jer je svrbi rep, pa njime mlatara po valovima ne bi li prošlo.
 Pih, nek si to prevedu na japanski

Offline DonQuijote

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #3 : 22-09-2008, 22:10:03 »
p.s. hvala Sivac, dobro je znati

Offline sivac68

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #4 : 22-09-2008, 23:20:47 »
A pretjeruju malo s tim vrstama i podvrstama :mdr:
 Nekako imam osjećaj da oni samo opišu kamen, a mi zapadnjaci onda to uzmemo kao klasifikaciju i još se trudimo zapamtiti ka se kaj zove na  japanskom.
 
Dakle jedan moj suiseki je:  udaljena planina sa snježnim vrhom koji se lagano topi pa se ispod njega naziru pašnjaci u proljeće posebice s desne strane :lol:
 Drugi je planinski vrh sa spiljom u koju se sakrio drug titio prilikom desantan na drvar a u podnožju s desne strane se jasno vidi lik nacističkog oficira , vrlo vjerjatno samog Otta Skorzenyja kako traži dotičnog maršala koji se smijulji u svojoj pečini.

 Treči je: nervozna riba koje  se riče ko konj zato jer je svrbi rep, pa njime mlatara po valovima ne bi li prošlo.
 Pih, nek si to prevedu na japanski

pih jednostavno:

1. San sui kei seki yamagata-ishi toyama-ishi sekkei-ishi koho-seki doha-ishi

2. San sui kei seki yamagata-ishi dokutshu-ishi... E j..i ga neznan kako se na japanski kaže drug tito... odustajen
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #5 : 23-09-2008, 08:21:10 »
A pretjeruju malo s tim vrstama i podvrstama :mdr:
 Nekako imam osjećaj da oni samo opišu kamen, a mi zapadnjaci onda to uzmemo kao klasifikaciju i još se trudimo zapamtiti ka se kaj zove na  japanskom.
 
Dakle jedan moj suiseki je:  udaljena planina sa snježnim vrhom koji se lagano topi pa se ispod njega naziru pašnjaci u proljeće posebice s desne strane :lol:
 Drugi je planinski vrh sa spiljom u koju se sakrio drug titio prilikom desantan na drvar a u podnožju s desne strane se jasno vidi lik nacističkog oficira , vrlo vjerjatno samog Otta Skorzenyja kako traži dotičnog maršala koji se smijulji u svojoj pečini.

 Treči je: nervozna riba koje  se riče ko konj zato jer je svrbi rep, pa njime mlatara po valovima ne bi li prošlo.
 Pih, nek si to prevedu na japanski

pih jednostavno:

1. San sui kei seki yamagata-ishi toyama-ishi sekkei-ishi koho-seki doha-ishi

2. San sui kei seki yamagata-ishi dokutshu-ishi... E j..i ga neznan kako se na japanski kaže drug tito... odustajen

 :happy2: :happy2: :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #6 : 23-09-2008, 14:12:25 »

 Treči je: nervozna riba koje  se riče ko konj zato jer je svrbi rep, pa njime mlatara po valovima ne bi li prošlo.
 

 :histerical: :histerical: :histerical:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline Mister No

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #7 : 29-09-2008, 06:41:55 »
Ovo je super hvala sivac68  :chinaman:
Long live the friendship of all the people of the world


"Even monkeys fall out of trees." - by John Y Naka

Offline Adrian

Odg: Klasifikacija suisekija
« Odgovori #8 : 15-12-2014, 22:08:34 »
kako bi klasificirali ovog ???? :question:
Ljudi moji na što je spao suiseki.... :cry: