Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: talijanski profesionalci  (Posjeta: 59937 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #30 : 24-09-2008, 13:36:28 »
A kaj su ovi juniperusi neki američki ili japanski??? Ili ...imaju li talijani nekih juniperusa koji se mogu vaditi?? Onak geografski čisto sumnjam da imaju, uglavnom imaju iste vrste ako i mi.

Talijani i dalmatinci imaju isto  - sominu - Juniperus phoenicea

Na SRP-u smo našli neke juniperuse glatkog lišča/iglica. svi su raspuzani po tlu i imaju puno relativno tankih grana iz istog mjesta, kaj je to? Ne pitaj sad za fotku  :mdr:

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #31 : 24-09-2008, 13:36:42 »
http://www.trinacriabonsai.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2012

za par ljeta i mi ćemo na forum stavljati ovakve fotke  :whistle:

Nadam se da nećemo ... da ćemo biti maštovitiji  :dunno:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #32 : 24-09-2008, 13:37:01 »
Drveće je dobro, neki su mi primjerci jako dobri, ali sve skupa, ne mogu reći da sam fasciniran.

Možda zato kaj ih nisi vidio u živo???
Pa nisam vidio niti mnoge druge slike s neta u živo pa sam bio fasciniran!!!

E, sad si već više toga vidio... pa kriteriji rastu, ali mislim da su drva svejedno fantastična, bar meni. A pošto sam ja početnik mogu to reći. Jer ak si ti bio fasciniran vrgočevim onda ja svakako mogu biti s ovim. A kad ćemo za par godina mi takva drva imati u vrtu  :tlab: , onda ću promatrati i mjerkati finese.
Potpuno je svejedno što mi imamo ili ćemo imati da bi čovjek s nečim bio fasciniran ili ne. Znam da za onim čime nisam fasciniran nikada neću ni težiti.

Pa ne bi baš rekla... jedan početnik bit će fasciniran i oni što je bilo na našoj izložbi, a si bio posramljen... kaj smo to uopće nosili. znaš da se kriteriji mijenjaju i oni imaju puno veze s onim što imaš u dvorištu i s onim što si vidio u tuđim dvorištima. Ljestvica tako kako je danas postavljena neće biti isto postavljena za godinu dana.

Ma nema veze...
Pa upravo o tome i pišem. Ovaj link bi me impresionirao negdje tamo 2003.,2004.

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #33 : 24-09-2008, 13:37:44 »
Ne kužim točno što vam je posebno zanimljivo  bilo na ovom linku. Boljeg drveća se može naći na netu za pokoju minutu kolko hoćeš.

Ništa, osim da je nedavno bio taj Crespi cup pro i to je bilo na njemu. Ta drva.

 ...i to kaj cijelu jutro pričamo o ruksaku pa mi je bilo malo dosta

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #34 : 24-09-2008, 13:39:02 »
Na SRP-u smo našli neke juniperuse glatkog lišča/iglica. svi su raspuzani po tlu i imaju puno relativno tankih grana iz istog mjesta, kaj je to? Ne pitaj sad za fotku  :mdr:

Juniperus comunis alpina ....

ajde malo prosurfaj po HBF herbariju .... ne bi bilo loše da usput kad ste u prirodi poslikate neke vrste kojih mi ovdje nemamo pa da herbarij nadopunimo .... ako su fotke kvalitetne stabla se lako tako mogu raspoznavati  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #35 : 24-09-2008, 13:39:46 »
A kaj su ovi juniperusi neki američki ili japanski??? Ili ...imaju li talijani nekih juniperusa koji se mogu vaditi?? Onak geografski čisto sumnjam da imaju, uglavnom imaju iste vrste ako i mi.

Na puno talijanskih galerija, našao sam naznaku "import from japan".... za neke razvikane bonsaiste se govori da su veči dio svoje kolekcije kupili u  japanu, oni drugi, svoje majstorstvo pokazuju kroz yamadorie i bonsaifocus, malo ih je, a svaki je vrijedan respekta  :chinaman:
Je. tako ti je. Do sada su ljudi gradili svoje kolekcije na kupljenom uvezenom materijalu. Tek sada neki yamiji počinju biti "zreli" tak da zadnjih godina ludo raste kvaliteta bonsaija u Europi. Još uvijek ima puno uvezene konfekcije mahom osrednje kvalitete.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #36 : 24-09-2008, 13:40:59 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Znači... da smo si kupili one najbolje u MBM-u prošle godine mogli smo biti na svjetskim natjecanjima i izložbama??!! Jel to onaj iskonski gušt... valjda je, bar nekima. Talijanima, to se vidi, je.


Nismo mogli jer nemamo bonsai savez  :nono:

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #37 : 24-09-2008, 13:43:21 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Znači... da smo si kupili one najbolje u MBM-u prošle godine mogli smo biti na svjetskim natjecanjima i izložbama??!! Jel to onaj iskonski gušt... valjda je, bar nekima. Talijanima, to se vidi, je.


Nismo mogli jer nemamo bonsai savez  :nono:

Da imamo drva imali bi i savez. Tada bi on imao smisla pa se ne bi tak keljili oko toga.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #38 : 24-09-2008, 13:44:14 »
Ne kužim točno što vam je posebno zanimljivo  bilo na ovom linku. Boljeg drveća se može naći na netu za pokoju minutu kolko hoćeš.

Ništa, osim da je nedavno bio taj Crespi cup pro i to je bilo na njemu. Ta drva.
Vidiš, siguran sam da talijani imaju bitno boljih stvari za pokazati. I to BITNO boljih.

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #39 : 24-09-2008, 13:45:51 »
Evo baš sam jučer gledala zadnji Bonsai fokus .... neki mladac Ryan (KIMURIN UČENIK) radi na ludiloooo juniperusu..... i sad je on kao faca. Bezveze. Oni tamo odu u rasadnik kupe fantastično stablo bujno i spremno za oblikovanje. Slobodna volja svakome - nek rade tako .... ali za mene ima posebnu vrijednost godinu dana lutanja po planinama u potrazi za stabalcem ... i to što ga izvadiš sam. Pa ga oporavljaš, pa ga toviš i čekaš ... treba 5 godina ali se isplati.  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #40 : 24-09-2008, 13:45:51 »
Na SRP-u smo našli neke juniperuse glatkog lišča/iglica. svi su raspuzani po tlu i imaju puno relativno tankih grana iz istog mjesta, kaj je to? Ne pitaj sad za fotku  :mdr:

Juniperus comunis alpina ....

ajde malo prosurfaj po HBF herbariju .... ne bi bilo loše da usput kad ste u prirodi poslikate neke vrste kojih mi ovdje nemamo pa da herbarij nadopunimo .... ako su fotke kvalitetne stabla se lako tako mogu raspoznavati  :hihihi:

Pa bar me ti poznaš kakav sam kad padnem u trans, vidla si kod Palla.... moš mislit kak mislim na fotić ili na fotkanje ičega.... skačem ko skakavac od drva do drva uz orgazmičke uzvike oduševljenja  :ashamed:

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #41 : 24-09-2008, 13:46:57 »

Nismo mogli jer nemamo bonsai savez  :nono:


Pall nije u nikakvom savezu ali su mu je stabla na izložbama ..... nije valjda da vjeruješ u to?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #42 : 24-09-2008, 13:47:54 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Znači... da smo si kupili one najbolje u MBM-u prošle godine mogli smo biti na svjetskim natjecanjima i izložbama??!!
Pa da, tak negdje. Znam da sam viđao ljude koji su i knjige pisali i imaju svoje internetske sajtove, a sva drva doma su im uvoz iz Japana. Nije to da oni njih ne znaju dalje održavati, doraditi ili urediti...ali, oprostit ćeš...j..eš ti to.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #43 : 24-09-2008, 13:48:05 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Znači... da smo si kupili one najbolje u MBM-u prošle godine mogli smo biti na svjetskim natjecanjima i izložbama??!! Jel to onaj iskonski gušt... valjda je, bar nekima. Talijanima, to se vidi, je.


Nismo mogli jer nemamo bonsai savez  :nono:

Da imamo drva imali bi i savez. Tada bi on imao smisla pa se ne bi tak keljili oko toga.

Ja ne vjerujem da ovo čujem....Duda, napokon se vide rezultati mojih tlapnji, ovo mi je uljepšalo dan  :love:

Offline Andrija Zokić

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #44 : 24-09-2008, 13:48:12 »
Dosta ovoga je napravljeno od odličnih materijala. Meni samo izvedba nije draga. Previše se kopiraju japanski način oblikovanja. Meni je to kao da netko koga zanima slikarstvo počne sa npr. 25 godina preslikavati slike sa japanskih printeva (tematiku i stil) a cijeli život živi na zapadu. To nema nikakvu umjetničku vrijednost. Mogu razumjeti da postoji nekoliko takvih ljudi ali mi je čudno da je većina takvih. Mislim da ako si baš tako zaljubljen u japanski način oblikovanja za veći nivo trebao otići u japan i tamo godinama boravit i upijati baš sve - čitavu njihovu kulturu. Ne može zapadnjak kojem je u podsvijesti Rodinova skulptura ili Picassova slika raditi japanske bonsaije. Svi vole reći da je bonsai umjetnost ali malo tko razmišlja ovako. Ako se već netko smatra za bonsai umjetnika onda bi trebao malo razmisliti o ovome a ne podleći prvom vizualnom podražaju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio