Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: talijanski profesionalci  (Posjeta: 60313 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #75 : 12-03-2009, 09:25:06 »
Ne želim razmišljati da sam ja u pravu a drugi u krivu. Može mi se nešto sviđati ili ne.

A svatko za sebe neka traži što mu je najbolje... tako da se ne bih upuštala u rasprave o  duši, renesansi, usiljenosti i sl. Još nemam maslinu u izložbenoj fazi pa tko sam ja da teoretiziram.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #76 : 12-03-2009, 09:32:22 »
Ne želim razmišljati da sam ja u pravu a drugi u krivu. Može mi se nešto sviđati ili ne.

A svatko za sebe neka traži što mu je najbolje... tako da se ne bih upuštala u rasprave o  duši, renesansi, usiljenosti i sl. Još nemam maslinu u izložbenoj fazi pa tko sam ja da teoretiziram.  :mdr:

Kako god, ako ti je lakše, ne sviđa mi se ta maslina  :nono:, kao ni bjelogorica posložena u stilu crnogorice, kao ni juniperusi u istom ritmu muzike za ples  :idiot: , kao ni kopije knjiških bonsai i to ću uvijek laprdati  :chinaman:

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #77 : 12-03-2009, 11:22:45 »
I meni je ova japanska bjelogorica ljepša. Jel to stil copy-paste ili neki drugi neznam. Radi li se o zarobljenosti ili slobodi isto ne znam. Sve manje znam  :dunno: . Možda gospodin nije potaknut izgledom maslina u prirodi, nego radi neke svoje kreacije, u svom stilu koji poznaje i koji njeguje. Neka mu je, ja nemam niš protiv. Al definitivno mi ne 'leži' pinus stil kod svega.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #78 : 12-03-2009, 11:32:41 »
Zanimljiva je ova tema!
Neki se kroz cijelu ovu temu drže svojih pogleda, a neki su ih u međuvremenu promijenili, no sve je to normalno i neiznenađujuće  :chinaman:

Ako se netko nije pronašao, nek se vrati kroz sve stranice posta  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #79 : 02-04-2009, 15:33:05 »
Ovo je katastrofa, ubojstvo, uništenje, armagedon.... ja sam se skoro onesvjestil kad sam videl kaj je napravljeno od odličnog drveta..... bljak  :beurk:  :wow:  :beurk:  :zabezeknut:  :tup:

>katastrofa


Offline Goran Cajko

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #80 : 02-04-2009, 16:17:28 »
I po meni je usro...  Previše toga odrezano.  :tup: Kužim soluciju rezanja svih grana kad nemaš izbora grana, al ovo...

Vidiš da ono drvo na polici slaže u istom stilu!

Možda mi ne kužimo kak treba...   :question:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #81 : 02-04-2009, 19:00:12 »
 :histerical:  :histerical:  :histerical:

katastrofa

(gle, ako je problem u meni i u tome da ne znam kak treba, onda...gledajući ovo...niti ne želim znati kak treba)

jedino ako mu nisu krepale sve grane koje su vidljive na prvim slikama pa je krenuo iz debla graditi od nule.
međutim, niti to ga ne vadi od katastrofalnih ravnih linija grana koje vuče od debla....takozvani pinus stil. sva drva oblikovana kao pinusi...loše naučena (ili shvaćena ili kopirana) japanska vještina

Offline Andrija Zokić

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #82 : 07-04-2009, 20:22:20 »
Na talijanskom forumu ima i jako dobrih bonsai umjetnika. Alfiero Suardi, Nicola Crivelli, Tommaso Niccolai ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #83 : 08-04-2009, 08:14:26 »
Na talijanskom forumu ima i jako dobrih bonsai umjetnika. Alfiero Suardi, Nicola Crivelli, Tommaso Niccolai ...

To niko ne osporava  :great:
... a tvoj komentar iako indirektno, dolazi u suglasnost sa mnom, po pitanju ovog drveta  :bravoPrika:

Offline jurica

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #84 : 08-05-2009, 07:21:27 »
:histerical:  :histerical:  :histerical:

katastrofa

(gle, ako je problem u meni i u tome da ne znam kak treba, onda...gledajući ovo...niti ne želim znati kak treba)

jedino ako mu nisu krepale sve grane koje su vidljive na prvim slikama pa je krenuo iz debla graditi od nule.
međutim, niti to ga ne vadi od katastrofalnih ravnih linija grana koje vuče od debla....takozvani pinus stil. sva drva oblikovana kao pinusi...loše naučena (ili shvaćena ili kopirana) japanska vještina
Meni na jednoj Crnici izvađenoj ove sezone iz debla izlazi na stotie pupova, a grane koje sam ostavio su gole i očito odumiru !
Možda se i njemu desila ista stvar?

Offline VedranC

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #85 : 08-05-2009, 08:53:34 »
puno više mi se sviđa orginal drvo od ovoga u kaj se pretvorilo...
ja recimo ne bi dirao ni ovu granu s desne strane na org.drvu, uvijek sam volio ko klinac crtat drveće s tim kvazi-sova rupama u deblima  :lol:
..apsolutni početnik...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #86 : 08-05-2009, 09:48:47 »
:histerical:  :histerical:  :histerical:

katastrofa

(gle, ako je problem u meni i u tome da ne znam kak treba, onda...gledajući ovo...niti ne želim znati kak treba)

jedino ako mu nisu krepale sve grane koje su vidljive na prvim slikama pa je krenuo iz debla graditi od nule.
međutim, niti to ga ne vadi od katastrofalnih ravnih linija grana koje vuče od debla....takozvani pinus stil. sva drva oblikovana kao pinusi...loše naučena (ili shvaćena ili kopirana) japanska vještina
Meni na jednoj Crnici izvađenoj ove sezone iz debla izlazi na stotie pupova, a grane koje sam ostavio su gole i očito odumiru !
Možda se i njemu desila ista stvar?

Jest, moguće je. I ja sam primijetio to osobinu Ostrya. Razmažene su i problematične.

Offline jurica

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #87 : 18-11-2012, 08:31:12 »
http://www.bonsailab.it/
Za mene novo lice iz Italije , valja pogledati.

Offline jurica

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #88 : 27-03-2013, 21:48:35 »
Za one koji znaju Talijanski i još k tome vole borove.
http://youtu.be/mI-UaxCrfIg

Offline Adrian

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #89 : 28-03-2013, 07:45:54 »
Baš je lijepo raščešljao balu sa svim onim finim korijenjem i onda odjednom bor u posudi. A što je sa korijenjem bilo????  Kratio, ne kratio, malo kratio, ništa kratio..... jel bar rekao.....ko zna talijanski... možda i najvažnija stvar u svemu tome!