Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: talijanski profesionalci  (Posjeta: 59936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #15 : 24-09-2008, 13:19:32 »
Drveće je dobro, neki su mi primjerci jako dobri, ali sve skupa, ne mogu reći da sam fasciniran.

Možda zato kaj ih nisi vidio u živo???
Pa nisam vidio niti mnoge druge slike s neta u živo pa sam bio fasciniran!!!

E, sad si već više toga vidio... pa kriteriji rastu, ali mislim da su drva svejedno fantastična, bar meni. A pošto sam ja početnik mogu to reći. Jer ak si ti bio fasciniran vrgočevim onda ja svakako mogu biti s ovim. A kad ćemo za par godina mi takva drva imati u vrtu  :tlab: , onda ću promatrati i mjerkati finese.

Offline Andrija Zokić

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #16 : 24-09-2008, 13:20:52 »
Drveće je dobro, neki su mi primjerci jako dobri, ali sve skupa, ne mogu reći da sam fasciniran.

Nisam ni ja. Treći bor i ova 2 koja ste vi spomenuli su mi odlični ... ostalo mi nije baš po guštu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #17 : 24-09-2008, 13:25:03 »
Tu ima svega. Od vrlo osrednjih kreacija preko komercijalnog drveća uvezenog iz Japana do prvorazrednih yamadori uradaka. Sveusvemu, u zbroju, nikakvo impresivno "nevećviđeno" majstorstvo.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #18 : 24-09-2008, 13:26:17 »
Meni ovaj  :great:

Vjerojatno je da će nam se uglavnom sviđati ono kaj više liči na nešto prirodno. A su upravo ovi borovi koje mi nabrajamo.

Zamišljam ga iznad jednog jezerca u Novakima  :ludilo:

Misliš mog jezera ili tvog budućeg?? Na mom bi odlično pasao a vjerujem i na bilo kojem.

Moje buduće jezero će trebati neki vrtni bonsai, mislio sam na tvoje malecko.  :tlab:

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #19 : 24-09-2008, 13:26:41 »
A kaj su ovi juniperusi neki američki ili japanski??? Ili ...imaju li talijani nekih juniperusa koji se mogu vaditi?? Onak geografski čisto sumnjam da imaju, uglavnom imaju iste vrste ako i mi.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #20 : 24-09-2008, 13:27:33 »
Drveće je dobro, neki su mi primjerci jako dobri, ali sve skupa, ne mogu reći da sam fasciniran.

Možda zato kaj ih nisi vidio u živo???
Pa nisam vidio niti mnoge druge slike s neta u živo pa sam bio fasciniran!!!

E, sad si već više toga vidio... pa kriteriji rastu, ali mislim da su drva svejedno fantastična, bar meni. A pošto sam ja početnik mogu to reći. Jer ak si ti bio fasciniran vrgočevim onda ja svakako mogu biti s ovim. A kad ćemo za par godina mi takva drva imati u vrtu  :tlab: , onda ću promatrati i mjerkati finese.
Potpuno je svejedno što mi imamo ili ćemo imati da bi čovjek s nečim bio fasciniran ili ne. Znam da za onim čime nisam fasciniran nikada neću ni težiti. Ljestvica je postavljena sasvim drukčije i ne postoje nedostižne visine. Postoji samo drukčije gledanje nekih stvari.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #21 : 24-09-2008, 13:27:39 »
Tu ima svega. Od vrlo osrednjih kreacija preko komercijalnog drveća uvezenog iz Japana do prvorazrednih yamadori uradaka. Sveusvemu, u zbroju, nikakvo impresivno "nevećviđeno" majstorstvo.

Raduje me ovakav porast kriterija, prag se diže opasno.....super!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #22 : 24-09-2008, 13:30:46 »
A kaj su ovi juniperusi neki američki ili japanski??? Ili ...imaju li talijani nekih juniperusa koji se mogu vaditi?? Onak geografski čisto sumnjam da imaju, uglavnom imaju iste vrste ako i mi.

Na puno talijanskih galerija, našao sam naznaku "import from japan".... za neke razvikane bonsaiste se govori da su veči dio svoje kolekcije kupili u  japanu, oni drugi, svoje majstorstvo pokazuju kroz yamadorie i bonsaifocus, malo ih je, a svaki je vrijedan respekta  :chinaman:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #23 : 24-09-2008, 13:31:48 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #24 : 24-09-2008, 13:32:27 »
Uvjerio sam se da fotografije i drva u živo nemaju veze jedno s drugim. Fotka je kao book za manekenke, tek kad si kraj njih osjetiš čar....

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #25 : 24-09-2008, 13:32:36 »
Drveće je dobro, neki su mi primjerci jako dobri, ali sve skupa, ne mogu reći da sam fasciniran.

Možda zato kaj ih nisi vidio u živo???
Pa nisam vidio niti mnoge druge slike s neta u živo pa sam bio fasciniran!!!

E, sad si već više toga vidio... pa kriteriji rastu, ali mislim da su drva svejedno fantastična, bar meni. A pošto sam ja početnik mogu to reći. Jer ak si ti bio fasciniran vrgočevim onda ja svakako mogu biti s ovim. A kad ćemo za par godina mi takva drva imati u vrtu  :tlab: , onda ću promatrati i mjerkati finese.
Potpuno je svejedno što mi imamo ili ćemo imati da bi čovjek s nečim bio fasciniran ili ne. Znam da za onim čime nisam fasciniran nikada neću ni težiti.

Pa ne bi baš rekla... jedan početnik bit će fasciniran i oni što je bilo na našoj izložbi, a si bio posramljen... kaj smo to uopće nosili. znaš da se kriteriji mijenjaju i oni imaju puno veze s onim što imaš u dvorištu i s onim što si vidio u tuđim dvorištima. Ljestvica tako kako je danas postavljena neće biti isto postavljena za godinu dana.

Ma nema veze...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #26 : 24-09-2008, 13:33:51 »
Seba jel mi to u isto vrijeme pišemo isto.... ups.... idemo na godišnji....zabrijali smo prijatelju do grla  :tup:  :nails:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #27 : 24-09-2008, 13:34:28 »
Ne kužim točno što vam je posebno zanimljivo  bilo na ovom linku. Boljeg drveća se može naći na netu za pokoju minutu kolko hoćeš.

Offline Marija

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #28 : 24-09-2008, 13:34:34 »
A kaj su ovi juniperusi neki američki ili japanski??? Ili ...imaju li talijani nekih juniperusa koji se mogu vaditi?? Onak geografski čisto sumnjam da imaju, uglavnom imaju iste vrste ako i mi.

Talijani i dalmatinci imaju isto  - sominu - Juniperus phoenicea
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: talijanski profesionalci
« Odgovori #29 : 24-09-2008, 13:36:13 »
Sad sam ponovo gledao link. Tri četvrtine drva je japanski uvoz. Tak svi mogu imati dobar startni materijal. Gle...tak svi mogu imati i dobre bonsaije...samo si ih kupiš. A ruku na srce, ima i par...dve tri zanimljive kreacije što bi moglo biti dobar yamadori materijal.

Znači... da smo si kupili one najbolje u MBM-u prošle godine mogli smo biti na svjetskim natjecanjima i izložbama??!! Jel to onaj iskonski gušt... valjda je, bar nekima. Talijanima, to se vidi, je.