Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlozi za start  (Posjeta: 4081 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zli

Prijedlozi za start
« : 28-09-2008, 20:12:39 »
Bok,

eto me na vašem forumu pa ako ovaj moj Bonsai ne crkne prebrzo vjerovatno ču vas gnjavit neko vrijeme...
Dakle, kao što to obično biva, dobio sam ovu maslinicu na poklon pa se sada treba pobrinuti da joj bude okej kod mene.
Malo sam listao šta se piše ovdje pa kao imam neku viziju o Bonsai priči al naravno ne previše...
Evo sad ču probat priložit sliku te moje masline a ovo crveno je kao neki moj prijedlog  za rezuckanje ...

E sad bi molio da mi neko od vas iskusnjara predloži dal je po vama to uopće okej rez tj. koji je bolji,
šta da radim dalje, mislim ja je držim i dalje u istom lončiću i u istoj zemlji kako sam je dobio....
E da, dal da je držim unutra sad preko zime (u Zagrebu sam) ili da je šutnem na balkon ???
Sjetit ču se ja još pitanja al eto nek to bude za početak...

Pozdrav

Offline alan

Odg: Prijedlozi za start
« Odgovori #1 : 29-09-2008, 21:14:37 »
Nije da se pravim pametan :halt:,ali sa takvim rječnikom ti nitko neće odgovarati na tvoja pitanja.Kao prvo i jedino ovdje se skupljaju LJUBITELJI  :love: bonsai kulture i nitko od nas ne šuta  :buaaa: nikamo drveće.Imaš po forumu podosta o maslinama,pa samo naprijed.
Lijep pozdrav

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za start
« Odgovori #2 : 29-09-2008, 22:01:17 »
Da riječnik je malo čudan .... još uz taj nadimak - Zli teško je zamislit da zaista nešto ne šuta po balkonu.  :zamisljen: :mdr:

Sezona rasta je gotova. Ako hoćeš možeš skratiti grane, a možeš i čekati početak sezone rasta iduće godine. Maslinu drži vani dok se temperature ne pribliće 3-4 stupnja, onda je unesu najhladniji dio zime u negrijanu osvjetljenu prostoriju.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Prijedlozi za start
« Odgovori #3 : 29-09-2008, 22:01:32 »
Ja bih ti predlozio da tu maslinu fino ljeti uzgajas na terasi, zimi je 'šutni' u neki negrijani prostor... Možda ti jednog dana i donese plod...  ;)


Offline Zli

Odg: Prijedlozi za start
« Odgovori #4 : 30-09-2008, 12:36:43 »
Hvala na odogovorima što vezanih za uzgoj što za govornu preblematiku ...
Nego, niko se nije izjasnio oko reza...da li neko predlaže neki bolji oblik piljenja ? Ima li neka posebna priča kad imam ovako dva debla iz zemlje ???
Koji je otprilike intezitet zaljevanja (ono litara/tjedan) ?
Ufff...sad kad razmislim još bi mogao postavit masu pitanja al idem prvo prosurfat da vidim sha mogu naći...

Hvala unaprijed,
Pozdrav

Offline Aleksa

Odg: Prijedlozi za start
« Odgovori #5 : 30-09-2008, 16:54:14 »
Ova dva drveta nisu bas najpogodnija za oblikovanje u bonsai. Ne samo zbog mladosti, odsustva nebarija i nezanimljivog stabla vec i zbog toga sto ce ti predstavljati posebnu teskocu odrzavanje masline u tvojim klimatskim uslovima.  :nono:

Moj predlog je da u prirodi nadjes neko autohtono drvo, zakrzljalo, sa finim povrsinskim korijenjem i interesantnim deblom. Vise ces moci da experimentises.  ;)