Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pisanje tekstova za početnike!?  (Posjeta: 24494 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #45 : 07-10-2008, 10:03:32 »
Počni s nečim... To bi bio moj savjet za početak.  :love:

Najteže je početi  :mdr:
Ništ ne obečavam jer ovo moje o hrpi tema je bila zafrkancija  :whistle:
No prijedlog da svi napravimo cjelinu je odlična.....nek ostane generacijama, kojima može koristiti kao podloga za uspjeh ili neku novu revoluciju.

Offline helleborus

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #46 : 07-10-2008, 10:11:58 »
Počni s nečim... To bi bio moj savjet za početak.  :love:

Najteže je početi  :mdr:
Ništ ne obečavam jer ovo moje o hrpi tema je bila zafrkancija  :whistle:
No prijedlog da svi napravimo cjelinu je odlična.....nek ostane generacijama, kojima može koristiti kao podloga za uspjeh ili neku novu revoluciju.

Znam da je najteže početi. Za tako nešto moraš se pripremiti. Odabrati neku usku temu, tak je lakše. Ili ak odabereš neku širu temu odmah je raščlaniš na manje dijelove. Npr. tlo, pa si podjeliš na vrste tla, na kombinacije, na tlo za pojedine vrste, na tlo za yamadorije, za biljke u bonsai posudama, pokrov na tlu (mahovino i ostalo), objašnjenje zašto takvo tlo, gdje ga nabaviti, alati i ostali pribor potreban pri usađivanju i presađivanju... i tako dalje i onda spontano prijeđeš na temu presađivanje. To kod mene ide uglavnom tako.  :loco:  :idiot:  :dipl:

Offline Marija

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #47 : 07-10-2008, 10:12:42 »
Mario , samo javi koje teme si se uhvatio, da ne bi bilo duplanja .... vidiš kako se svi otimaju za teme  :gigle: :zabezeknut:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #48 : 07-10-2008, 10:14:40 »
Mario , samo javi koje teme si se uhvatio, da ne bi bilo duplanja .... vidiš kako se svi otimaju za teme  :gigle: :zabezeknut:

A posebno ova tu... dupla... otima... ma užas!!!   :tuptup:

Offline Marija

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #49 : 07-10-2008, 10:16:50 »
Znam da je najteže početi. Za tako nešto moraš se pripremiti. Odabrati neku usku temu, tak je lakše. Ili ak odabereš neku širu temu odmah je raščlaniš na manje dijelove. Npr. tlo, pa si podjeliš na vrste tla, na kombinacije, na tlo za pojedine vrste, na tlo za yamadorije, za biljke u bonsai posudama, pokrov na tlu (mahovino i ostalo), objašnjenje zašto takvo tlo, gdje ga nabaviti, alati i ostali pribor potreban pri usađivanju i presađivanju... i tako dalje i onda spontano prijeđeš na temu presađivanje. To kod mene ide uglavnom tako.  :loco:  :idiot:  :dipl:
Obratite pažnju na način pisanja, da bude jasno i razumljivo početnicima, a što jednosatavnije. Dakle npr. kod zemlje - ne treba ulaziti u nekakve mješavine i zamarati sa omjerima postotaka, tako da sve skupa ispadne više matematika nego hortikultura. Već se kaže da je bitna propusnost i da se ona postiže sa minimalno 50% pomicea/tenisita/vermikulita u mješavini, a ostatak treset.

P.S. Nije loše pročitati napisane članke pa sugerirati neke eventualne izmjene - dogodi se da čovjek propusti nekada nešto bitno.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #50 : 07-10-2008, 10:17:21 »
Mario , samo javi koje teme si se uhvatio, da ne bi bilo duplanja .... vidiš kako se svi otimaju za teme  :gigle: :zabezeknut:

Oooooooo, navala je nezadrživa.....  :mac:

Offline Marija

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #51 : 07-10-2008, 10:19:30 »
Oooooooo, navala je nezadrživa.....  :mac:
Samo gledaj na popisu tko je online - kako nestaju ....   :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #52 : 07-10-2008, 10:21:56 »
Oooooooo, navala je nezadrživa.....  :mac:
Samo gledaj na popisu tko je online - kako nestaju ....   :whistle:

 :happy2:  :histerical:  :rofl:

Sve junak do junaka  :tlab:

Offline Aleksa

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #53 : 07-10-2008, 13:58:04 »
Helle nam se otela kontroli ... piše manijakalno ...  :great: :bravoPrika: :love:
još malo pa će krenuti sa scenarijima za sapunice....

... Lusesita je dobila svoj prvi bonsai, ali ne zna kako da ga odrzava te je zatrazila savjet od svog iskusnog djeda Huana i babe Kasandre....    :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #54 : 07-10-2008, 14:02:32 »
Helle nam se otela kontroli ... piše manijakalno ...  :great: :bravoPrika: :love:
još malo pa će krenuti sa scenarijima za sapunice....

... Lusesita je dobila svoj prvi bonsai, ali ne zna kako da ga odrzava te je zatrazila savjet od svog iskusnog djeda Huana i babe Kasandre....    :idiot:

Vidim pratiš ti te sapunice  :histerical:

Offline Marija

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #55 : 07-10-2008, 14:22:15 »
... Lusesita je dobila svoj prvi bonsai, ali ne zna kako da ga odrzava te je zatrazila savjet od svog iskusnog djeda Huana i babe Kasandre....    :idiot:

Da mu možda lišće ne otpada??  :idiot: :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Pisanje tekstova za početnike!?
« Odgovori #56 : 07-10-2008, 14:39:12 »
... Lusesita je dobila svoj prvi bonsai, ali ne zna kako da ga odrzava te je zatrazila savjet od svog iskusnog djeda Huana i babe Kasandre....    :idiot:

Da mu možda lišće ne otpada??  :idiot: :idiot:

...Moguće... Ali Don Huan uvijek nađe rješenje.....  :verycool: