Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ekspandirana glina - primjena u hortikulturi (LIAPOR - liaflor, liadrain / floreopor)  (Posjeta: 90817 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Od predstavništva tvrtke Liapor sam dobila mail. Vidjeli su da koristimo njihov prizvod, pa su mi poslali detaljinije informacije o proizvodima koje objavljujem ovdje, jer vjerujem da će vas zanimati:

Osim što želim unaprijediti primjenu naših proizvoda u Republici Hrvatskoj, isto tako želim Vas uputiti u pravilnu i jednostavnu primjenu naših proizvoda u području Vaših interesa.
 
Grupacija LIAPOR ima svoje 4 tvornice u Europi, dvije u Njemačkoj, te jednu u Češkoj i jednu u Austriji.
U tim tvornicama proizvode se agregati (granule / kuglice) iz prirodne gline koja se koristi iz nalazišta nastalih u razdoblju Lias-a u epohi Jura-e.
Ovi slojevi su nastali u razdoblju od prije 110-200 milijuna godina.
 
U jednom tehnološki usavršenom i patentiranom proizvodnom postupku ekspandiranja proizvode se razne vrste agregata (granula / zrna / kuglica) na temperaturi između 1.100-1.200 oC.
U kontroliranom tehnološkom postupku proizvodnje proizvode se agregati za razne namjene, različitih čvrstoća i namjena.
Tako proizvodimo više od 50 različitih vrsta agregata koji se najviše primjenjuju u graditeljstvu za proizvodnju konstruktivnih betona, termo betona, kao ispune podnih i stropnih konstrukcija, kao i za druge različite namjene.
Proizvode koje Vi spominjete na Vašim web stranicama i koji se mogu nabaviti u Hrvatskoj (MD Profil i Gramat) namijenjeni su isključivo za ugradnju u podne i stropne konstrukcije, kao nosive ili nenosive ispune.
 
Između ostalog, LIAPOR proizvodi i proizvode koji se primjenjuju u hortikulturi.
Ovi proizvodi su u proizvodnji posebno tretirani i jamče potpunu rezistentnost biljaka na Liapor proizvode.
Dapače, Liapor-ovi proizvodi koji su namijenjeni za primjenu u hortikulturi vrlo uspješno potiću rast biljaka.
 
U našoj tvornici u Austriji, koja je nama u Hrvatskoj najbliža, proizvode se dvije vrste proizvoda koji se primjenjuju u hortikulturi.
Ovi proizvodi su zaštićeni pod nazivima:
- LIAFLOR i LIAPOR HYDRO
- LIADRAIN i LIAPOR HYDRO KK
 
LIAFLOR proizvodi se sastoje od cijelog (nelomljenog) zrna, okruglog oblika, u kojima su formirane zatvorene pore.
Koriste se kao drenažni sloj ili kao vanjska zaštita površine oko biljaka.
Ovaj proizvod se isporučuje u granulacijama 4-8 ili 8-16 mm.
Ovo cijelo okruglo zrno može upiti vode u količini max. 24-30 % vlastite težine agregata.
 
LIADRAIN proizvodi se sastoje od 100% lomljenih zrna u kojima su zbog postupka lomljenja pore otvorene.
Koriste se kao dopuna zemlji ili substratu u omjeru od 20-80% ukupne količine prirodne zemlje ili humusa.
Ovaj proizvod se isporučuje u granulacijama 2-4 i 4-8 mm.
Zrna ovog proizvoda povećavaju rahlost i prozračnost zemlje te stime potiću bolji rast biljaka u njoj.
Ovo lomljeno zrno može upiti vode u količini i do 60 % vlastite težine agregata.
 
Vlastita specifična težina Liaflor-a i Liadrein-a iznosi od 720-860 kg/m3.
Zbog toga jer je specifična težina suhih zrna manja od specifične težine vode suha zrna plivaju na površini vode.
 
Preporučamo korištenje oba proizvoda u istoj posudi (tegli).
LIAFLOR preporučamo kao drenažni sloj na dnu posude kako bi se oslobodio višak nepotrebne vode u posudi i na površini kao zaštita od rasta drugih biljaka i kao dekorativna zaštita.
LIADRAIN preporučamo kao dopunu zemlji ili substratu za prozračnost i upijanje vode, koju ovaj proizvod predaje biljki prema njezinoj potrebi.
 
Napominjem da proizvod LIAFLOR možete nabavljati u maloprodaji kod našeg najvećeg proizvođača humusa u Hrvatskoj, kod firme AGROHOBLAJ iz Murskog Središća.
Ova firma nudi ovaj proizvod u maloprodaji pakiran u vrečicama volumena 5 litara.
S firmom AgroHoblaj u razvoju je ponuda mješavine substrata s Liadrain-om, pakirano u vrečicama volumena 5 i 10 litara.
 
Proizvod LIADRAIN uspješno primjenjujemo na zelenim krovovima i u Hrvatskoj.
Tako je npr. ove godine izveden zeleni krov na javnoj garaži, na Tuškancu u Zagrebu.
Imamo primjer uspješne primjene u Salzburg-u u Austriji na jednom zelenom neprohodnom dijelu krova obiteljske LIAPOR energetski učinkovite kuće s čistim LIADRAIN-om u sloju debljine oko 70 cm, bez humusa ili prirodne zemlje.
 
Na kraju Vas informiram da su u pripremi LIAPOR-ove web stranice na hrvatskom jeziku, koje će Vama ponuditi obilje vrlo korisnih informacija o primjeni naših tehnologija i proizvoda.
Jedan dio tehničke dokumentacije i brošura su prevedeni na hrvatski jezik i uskoro će biti dostupni za preuzimanje.
Do tada Vas molim da se koristitite našim web stranicama www.liapor.com koje su dostupne na njemačkom i engleskom jeziku.

Ovisno o Vašem interesu mogu Vam poslati dio te dokumentacije u PDF formatu.


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Super?! ...a da su još napisali gdje ima Liadrain-a za kupiti, da ga ne moramo krasti sa krovova?!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Super?! ...a da su još napisali gdje ima Liadrain-a za kupiti, da ga ne moramo krasti sa krovova?!!!!!

Razgovarao sam s tipom prije mjesec dana. Bazirao sam se na količini od 4000 L. Tip je bio podosta neposlovan i krut. No možda mu je sad došlo do prosvjetljenja.

Offline Marija

Super?! ...a da su još napisali gdje ima Liadrain-a za kupiti, da ga ne moramo krasti sa krovova?!!!!!

Razgovarao sam s tipom prije mjesec dana. Bazirao sam se na količini od 4000 L. Tip je bio podosta neposlovan i krut. No možda mu je sad došlo do prosvjetljenja.

Eto meni baš ovo zvuči profesionalno i OK. Poslat će mi testne uzorke ....  :mdr:

Cijena mi je jako bitna za količine koje koristim. Liapor je u Splitu 80 kn - 50L, dok je pomice upola jeftiniji.

Trebam mu odgovoriti na mail. Ako netko ima kakvih pitanja neka javi, pa ću mu proslijediti. Ko zna možda bi ga se dalo pitati i za sponzorstvo konvencije?!  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Eto meni baš ovo zvuči profesionalno i OK. Poslat će mi testne uzorke ....  :mdr:

Meni također. Bitno da se stvar zakotrljala  :verycool:

Offline Andrija Zokić

Liadrain ima odličnu boju za bonsaije u posudama, ljepšu nego pumice i tenisit. Problem bi mogao biti jedino ako je prelagan da ga voda nosi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Liadrain ima odličnu boju za bonsaije u posudama, ljepšu nego pumice i tenisit. Problem bi mogao biti jedino ako je prelagan da ga voda nosi.

Mislim da je tek ovo Pallov maxit. Liapor to nije!

Offline Marija

Evo kontakata:

AgroHoblaj d.o.o.     

Martinska 157
40315 MURSKO SREDIŠĆE
HRVATSKA

Email:    info@agrohoblaj.hr
Telefon: 040 543 429
Fax:    040 544 462
http://www.agrohoblaj.hr

Na web stranici nema ništa o ovim proizvodima!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Mislim da je tek ovo Pallov maxit. Liapor to nije!

Zar nije to ista stvar? Stvar je u tvorničkom nazivu a sastav je isti tj. ekspandirana glina :smile:

Offline Andrija Zokić

Mislim da je tek ovo Pallov maxit. Liapor to nije!

Zar nije to ista stvar? Stvar je u tvorničkom nazivu a sastav je isti tj. ekspandirana glina :smile:

Mislim da je razlika samo u tome da li su lomljene granule pa imaju otvorene pore i samim tim mogu primiti više vode, ili su pore zatvorene pa zadržavaju manje vode. Pall je spominjao da njegove granule ne nosi voda dok je liapor (izolacijski) prilično lagan i voda ga lako nosi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Mislim da je tek ovo Pallov maxit. Liapor to nije!

Zar nije to ista stvar? Stvar je u tvorničkom nazivu a sastav je isti tj. ekspandirana glina :smile:

Mislim da je razlika samo u tome da li su lomljene granule pa imaju otvorene pore i samim tim mogu primiti više vode, ili su pore zatvorene pa zadržavaju manje vode. Pall je spominjao da njegove granule ne nosi voda dok je liapor (izolacijski) prilično lagan i voda ga lako nosi.

Vjerojatno baš to... nema kuglica kao u liaporu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Malo sam se chatao sa A i evo kako je to rezultiralo...

>floreopor

...jeftinije, a kao liapor, detalje pročitajte na linku (gore), a uvjete kupnje u nastavku!

copy/paste

Poštovani,
 
zahvaljujem na Vašem interesu te Vam nastavno na isti šaljem par fotografija proizvoda FLOREOPOR okruglo zrno granulacija 4-8 mm i lomljeno zrno granulacije 4- 8 mm.
 
Ujedno sam isti slobodna ponuditi po veleprodajnim cijenama na našem skladištu u Sesvetama, Kelekova 4 i to kako slijedi u nastavku.
 
FLOREOPOR okruglo zrno
40L pakiranje    42,00 kn / kom + PDV 23%
 
FLOREOPOR lomljeno zrno
40L pakiranje    32,00 kn / kom + PDV 23%
 
Gore navedene cijene se odnose na paritet utovareno skladište proizvođača Sesvete.
 
PLAČANJE : po ponudi (predračunu)
 
PREUZIMANJE plačene robe : unutar 3 (tri) radna dana po primitku dokaza o uplati odnosno prema međusobnom dogovoru
 
Isti proizvod možemo Vam ponuditi i na paritetu isporučeno skladište kupca, kao i utovareno skladište proizvođača Mursko Središće te se i obzirom na paritet mijenja i cijena.



Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
...ja sam se odlučio za lomljenu varijantu i vrlo brzo ću u nabavku iste. Pumice su poprilično poskupjele pa ovo ispada povoljnija varijanta po cijeni, a nema sitnih čestica o kojima smo pričali za pumice. Prihvatljivo je pakirana, a blizina dobavljača mi omogučuje manje investicije i kupovinu po potrebi, a ne kao do sada 2000L + prijevoz.
Jel još netko zainteresiran? Nek se javi do kraja tjedna!

Offline Andrija Zokić

Yuhu! :yupi: Ovo izgleda odlično! Cijena je povoljna i ovo bi mogla biti odlična zamjena za pumice!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

U Jadra u Splitu nema više pakiranja pomicea po 50L, već samo od 2000L. A to pakiranje ustvari nije od 2000L nego od 1500L!!! Mario bio si u pravu, nažalost!
To veliko pakiranje je lani koštalo 1328kn, a sada je 1537kn. Ovo je gotovinska cijena na kartice je +10%

Dakle po ovoj novoj cijeni je pomice 1,02kn/litri. Florepor ispada nešto neznatno jeftiniji 0.98kn/L , ali to i nije toliko bitno koliko to da su pakiranja po 40L, pa ga ne treba prepakirati u vreće.  A druga je prednost da ga ne treba prosijavati odnosno vodom uklanjati prašinu kao iz pomicea.

Mi već telefoniramo okolo da skupimo "dalmatinsku narudžbu" odjednom. Troškove dostave bi naravno podijelili!
Koga zanima nek se javi na PP ili se čujemo!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai