Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ekspandirana glina - primjena u hortikulturi (LIAPOR - liaflor, liadrain / floreopor)  (Posjeta: 90930 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlaten dab

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Lokacija: prilep, Macedonia
  • Total likes: 0
  • .... e pivo
 :jupi: ej mansa kazhuvaj kaj ima od supstratov shto go gledam na fotos

Offline zlaten dab

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Lokacija: prilep, Macedonia
  • Total likes: 0
  • .... e pivo
Konaćno Liapor može da se nabavi i u Makedoniji. Nudi se "Liadrain", i "Liapor fit". Planiram da poručim neku količinu, pa ako još neko iz Makedonije želi , možemo to da uradimo zajedno.
070 379562

Offline mansa12

....odlično... sve je to dobro, no i ja laganu prednost dajem Liadrainu... to je isto što mi u HR nabavljamo pod nazivom Floreopor...  :great:
Kupi Liadrain, on bi ti trebao biti bolji jer je krupniji pa će se korijen brže razvijati i lomljen je pa će duže držati vlagu.

Hvala na savjetima...Liadrain naručujem u večim kolicinama, a Liapor fit - par vreča za Shohine.. :hvalaaa:

Offline mansa12

:jupi:ej mansa kazhuvaj kaj ima od supstratov shto go gledam na fotos


zlaten dab,

Ke se slušneme po telefon vo ponedelnik...za da može da se kupi treba da naračame edna paleta (33 vreki), ili poveke  ;)..razmisli kolku ti treba, pa se dogovarame vo ponedelnik..cenata e okolu 800 den. za vreka od 50 lit. (no se nadevam deka ke može da se ispazarime za popust :verycool:)

Pozdrav

Offline zlaten dab

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Lokacija: prilep, Macedonia
  • Total likes: 0
  • .... e pivo
:jupi:ej mansa kazhuvaj kaj ima od supstratov shto go gledam na fotos


zlaten dab,

Ke se slušneme po telefon vo ponedelnik...za da može da se kupi treba da naračame edna paleta (33 vreki), ili poveke  ;)..razmisli kolku ti treba, pa se dogovarame vo ponedelnik..cenata e okolu 800 den. za vreka od 50 lit. (no se nadevam deka ke može da se ispazarime za popust :verycool:)

Pozdrav
Опис на предметот
Хидрогранулат во вид на Глинени куглички ( Expanded Clay ) , Хидротон
Хидрогранулатот е неутрален субстрат, немамникакви хранливи елементи во себе и билките мораат да бидат залевани со раствор од вода и водотопни течни ѓубрива.


Лесен материјал , се користи за изградба на кровни градини.
Два вида , цели и кршени куглички

Материјалот е еколошки чист со потекло од ЕУ ( не е од Кина ) и ги има сите потребни сертификати за екологија и заштита на животната средина.

Пакување: вреќи 50 лит
Гранулација: 8-16 (цело зрно со затворени пори) или 4-8 (кршено зрно)
Испорака од лагер , магацин во Скопје.



ova go najdov na pazar tri ima i tel 075 733470 krume vidi da ne e podobra opcija pa da se dogovorime

Offline SamuraiSA

Ima li iko informaciju gdje bi se u BiH mogao nabaviti Floreopor (Liadrain) ili Liapor?
OBI?

Po kom imenu da tražim ovaj proizvod?
Liapor, Hidroton, Floreopor?

Pozdrav

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Najbolje da tražiš pod ekspandirana glina za drenažu ili za cvijeće.Svaki proizvođać daje neko svoje ime za isti proizvod.Razlika je i u tome što može biti cjeli i lomljeni,Kod mene tvrtka uvozi cjelu ekspandiranu glinu a onda ju sami melju u razne granulacije.Pokušaj stupiti u kontakt sa tvrkom Agrohoblaj u Murskom Središću-Hrvatska,možda ti i pošalju poštom ako ne trebaš veće kolićine.Ja mislim da u OBI-u imaš cjele kuglice ekspandirane gline na vrtnom odjelu.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Ja sam Liapor kupovala u trgovini građevnog materijala. Mislim da se to koristi kod izrade stropova ili tako nešto. A miješam ga i kad pravim supstrat za kaktuse. Čak sam ga i u hypertufu stavljala kad sam radila posude. Još ga jedino nisam u ćušpajz stavljala  :hihihi:

Offline jurica

U trgovinu građevinskim materijalom , traži pod tim imenima a i ima i proizvod koji se zove LECA ali to ti je sve u principu ista stvar sam drugo ime. Koristi se kao podna izolacija u građevinarstvu.

Offline Marija

U trgovinu građevinskim materijalom , traži pod tim imenima a i ima i proizvod koji se zove LECA ali to ti je sve u principu ista stvar sam drugo ime. Koristi se kao podna izolacija u građevinarstvu.

Jurica je u pravu, i mislim da će to prije naći kao građ. materijal, nego nešto za cvijeće.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Za tvrtku Agrohoblaj imam samo pohvale! Njihov Florepor koristim u kombinaciji 50:50 sa šumskom zemljom koju pri vađenju prikupljam u neposrednoj blizini staništa biljke koju vadim. Radim isključivo s bjelogoricom. Čitao sam na nekom od postova da poneki bonsaisti razbijaju kuglice kako bi dobili mali promjer za finalne posude. Glinene su kuglice crne unutra i vrlo tvde i čvrste. Nemam iskustva s tim, pa me zanima da li netko ima jer za male posude zaista imaju prevelik promjer?

Offline jurica

Čitao sam na nekom od postova da poneki bonsaisti razbijaju kuglice kako bi dobili mali promjer za finalne posude. Glinene su kuglice crne unutra i vrlo tvde i čvrste. Nemam iskustva s tim, pa me zanima da li netko ima jer za male posude zaista imaju prevelik promjer?
Uzmeš (kupiš) Liapor granulacije 1-4 mm i prosiješ ga kroz sito od 2mm.
Krupnija granulacija ti je za drenažu a finija za po vrhu.
Ja miješam Liapor sa Bijelim tresetom.

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Hvala gosp. Jurica. Logično.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Za tvrtku Agrohoblaj imam samo pohvale! Njihov Florepor koristim u kombinaciji 50:50 sa šumskom zemljom koju pri vađenju prikupljam u neposrednoj blizini staništa biljke koju vadim. Radim isključivo s bjelogoricom. Čitao sam na nekom od postova da poneki bonsaisti razbijaju kuglice kako bi dobili mali promjer za finalne posude. Glinene su kuglice crne unutra i vrlo tvde i čvrste. Nemam iskustva s tim, pa me zanima da li netko ima jer za male posude zaista imaju prevelik promjer?
Tpoje,
Floreopora imaš za kupiti u drobljenoj varijanti...samo traži drobljeni ili lomljeni. Taj ti neće biti problem za manje posude. Uostalom, ja jedino taj i koristim bez obzira na veličinu posude :)
Probaj

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Hvala Sandev! Do proljetnog presađivanja bit će nabavljen lomljeni Floreopor. Krasne poveznice, blog, stranice...Zaista lijepo i korisno. Mislim da sam i možda čitao nešto na tvojoj stranici, ali mislio sam da je to strano, da nisi u Hrvatskoj... Ja od europske literature uglavnom pridajem važnost Englezima, ali to je i zbog moje prof. deformacije - tamo se producira najbolji veterinarski kadar, pogotovo što se tiče kirurgije.