Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bujnost kišnog razdoblja  (Posjeta: 12265 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #15 : 20-10-2008, 13:22:22 »
U mojoj zoni:
Mediteranske vrste još rastu - ima novih izboja i na granama i po deblu.
Grabovi i jasenovi su stali ima mjesec dana - ali još nije krenula promjena boje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #16 : 20-10-2008, 14:04:34 »
Ja mislim na nije baš predobro da ti sad biljke otvaraju pupove. ak si formiraju ok, ali ak ih otvaraju... stvar je u tome da će ti sad otvoriti pupove koji su trebali čekati otvaranje u porljeće... ovak ostoji šansa da u proljeće bude malo pupova (to je slično ko kad u proljeće nakon toplog vremena biljke prolistaju i procvjetaju a onda im iznenadni mrazevi  i niske temp. to sve unište. Kod nas je tam hladno i mislim da sve spava.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #17 : 20-10-2008, 14:08:56 »
Ja mislim na nije baš predobro da ti sad biljke otvaraju pupove. ak si formiraju ok, ali ak ih otvaraju... stvar je u tome da će ti sad otvoriti pupove koji su trebali čekati otvaranje u porljeće... ovak ostoji šansa da u proljeće bude malo pupova (to je slično ko kad u proljeće nakon toplog vremena biljke prolistaju i procvjetaju a onda im iznenadni mrazevi  i niske temp. to sve unište. Kod nas je tam hladno i mislim da sve spava.

Ma dobro, vi ste ipak u USDA 2 !
Pitao sam ove oko zone 7.
Seba je jučer rekao da nekaj otvara pupove... meni se čini da je to samo formiranje kak ti veliš. A ovo na ostryama po panju me i ne brine, tam ih i onak ne treba  :turpija:

Offline Aleksa

Odg: Bujnost kišnog razdoblja
« Odgovori #18 : 20-10-2008, 20:30:54 »
Otvaranje pupoljaka u ovo doba godine uopste nije normalno mada se sve češće dešava i u prirodi zbog tople jeseni... Kao što je Duda rekla, pupoljci se otvore i izrastu mlade grane koje ne stignu da odrvene do prvih mrazeva koji ih unište...