Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlozi za formiranje juniperusa  (Posjeta: 34955 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #30 : 25-01-2007, 18:55:32 »
Aha, to on pravi suiseki! :rofl: :lol: :rofl: :lol:

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #31 : 25-01-2007, 19:24:27 »
Aha, to on pravi suiseki!

Suiseki je otišo u prah  :yes:
morali smo, pola debla je bilo uraslo oko tog kamena ... vadili smo ga 4 sata, čak je bio pao mrak ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #32 : 25-01-2007, 19:52:00 »
Aha, to on pravi suiseki!

Suiseki je otišo u prah  :yes:
morali smo, pola debla je bilo uraslo oko tog kamena ... vadili smo ga 4 sata, čak je bio pao mrak ...
Joj kad se ja sjetim prije 5-6 godina...stemam ja ,stemam...konacno razbijem kamen,kad ono jos jedna ispod a mrak se spusta... :diablo:"A u PM sutra moram nazad" :grrrrrr:

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #33 : 25-01-2007, 22:49:12 »
Isuseee koliko ja moram učiti :surprised:
Kad vidim ove vaše rasprave, analize razigranosti i ravnoteže, skužim da nisam ni početnik. Ali imam volju :yes:

Offline Zlatko

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #34 : 26-01-2007, 10:01:28 »
Tako je to u svemu DonQuijote. Tek kada nešto malo znaš, onda vidiš koliko zapravo neznaš, a kada budeš puno, puno znao, onda ćeš shvatiti da je znanje tako krhko i relativno. Učiš zapravo čitav život i uvijek si na početku.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #35 : 26-01-2007, 10:17:32 »
Neko je jednom znanje usporedio s balonom. Znanje je unutrašnjost balona, a neznanje vanjski dio balona. Što više puniš unutrašnjost ,to je veča površina vanjskog djela i to je veča dodirna površina  sa neznanjem. Dakle što više znaš, to si svjesniji kako malo znaš :mdr:

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #36 : 26-01-2007, 10:29:05 »
Kad vidim ove vaše rasprave, analize razigranosti i ravnoteže, skužim da nisam ni početnik. Ali imam volju :yes:
Andrija je kipar ... pa se kuži u trodimenzionalno ... ;)

Nemoj nabijat sebi komplekse, nego radi na tome da budeš što bolji....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #37 : 26-01-2007, 12:48:00 »
Evo mene opet,zahvaljujuci velikodusnosti jedne zene!Pardon me for drilling woman instead of drilling trees! :lol:
Evo sto je onaj moj prijatelj napravio od svog drva.Bas se ne slazem da je najbolja solucija,ali mozda nije bilo druge;ipak je to samo 2-D slika.
Druga je sta je on napravio,a prva je virtual sharija u buducnosti.Svaki komentar je dobrodosao!


Cheers M

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #38 : 26-01-2007, 13:30:41 »
Vrijedi li uistinu 500 Eura? Umjetničko se djelo teško može procjeniti i vrijedi onoliko koliko ga je neko spreman platiti, ali čini mi se ipak da je primjerak precjenjen u usporedbi s nekim Evropskim primjercima.

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #39 : 26-01-2007, 14:21:06 »
Vrijedi li uistinu 500 Eura? Umjetničko se djelo teško može procjeniti i vrijedi onoliko koliko ga je neko spreman platiti, ali čini mi se ipak da je primjerak precjenjen u usporedbi s nekim Evropskim primjercima.
Jeste,vrijedi.Juniperus Chinensis(hitoigawa)u ovakvoj formi dolazi uvijek iz nursery-ja iz Japana,jedna od najtrazenijih sorti na svijetu.Ovo je tek"first styling",za paar godina ces se iznenaditi kako ovaj Pre-Bonsai dobro izgleda.Ovo drvo ce u buducnosti vrijediti pet puta vise.

Cheers M

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #40 : 26-01-2007, 16:50:51 »
Evo ti primjer,ovo je od Crespija ako se ne varam,prodaje se za 930 eura,i to na snizenju.Posuda nista ne vrijedi(max 15 eura)a drvo sigurno nije bolje samo gore.Cini ti se jer ima puno krosnje.

Offline DonQuijote

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #41 : 26-01-2007, 20:31:19 »
Bilo bi zanimljivo da staviš još koje drvce sa cijenom, tek toliko da se može zaokružiti slika, tj.omjer cijene i kvalitete.

Offline Andrija Zokić

Odg: Formiranje
« Odgovori #42 : 26-01-2007, 21:26:28 »
probao bih nešto i poslao sliku na uvid.
Hajde Hrvoje! :smile: Gdje je ta slika, baš me zanima.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #43 : 27-01-2007, 00:31:13 »
Moja najveća zamjerka tim stablima je ta što im je deblo na svim visinama jednako debelo  :neutral:
i nekako je preočito da je od vrha napravljen jin, a od najdonje grane nova krošnja ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #44 : 27-01-2007, 01:04:25 »
Moja najveća zamjerka tim stablima je ta što im je deblo na svim visinama jednako debelo  :neutral:
i nekako je preočito da je od vrha napravljen jin, a od najdonje grane nova krošnja ...
Jeste,zato ja smatram da su nasi crtezi koji smo napravili ovdje bolji.

cheers M