Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Auto: grad - priroda  (Posjeta: 32883 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Auto: grad - priroda
« : 29-10-2008, 09:32:11 »
Koje auto imate? Idete li sa njim u prirodu po makadamima i kako se ponaša tamo? Koliko možete utrpat stabalaca u njega? Zanima me jer mi razmišljamo o kupnji novoga.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #1 : 29-10-2008, 09:48:18 »
Koje auto imate? Idete li sa njim u prirodu po makadamima i kako se ponaša tamo? Koliko možete utrpat stabalaca u njega? Zanima me jer mi razmišljamo o kupnji novoga.

Ja samo razmišljam o pogodnom autu, a trenutno ga nemam  :dunno:
Kupnja NOVOG i nije neki yamadoridobitak...evo S&D svog još čuvaju  :quiet:

Ono kaj se meni čini kao yamadoriauto... sigurno je LADA Niva, to ide gdje i traktor zapne (bar moj).
Tovarni prostor nekog cady tipa je sigurno odlično riješenje.... no ne kao jedini auto. U cady stane od 3-5 drva nekog normalnog kalibra tipa WP ili PN ili HvM ili KW.
Ovo kaj vidim da se vozi po ZG.... ajoooj, ima tu vrloodličnih koturalica, no to je abnormalno tumač.
Možda je ovo idealan izbor ispod 100.000 kn !

Offline Andrija Zokić

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #2 : 29-10-2008, 09:54:34 »
Mi isto gledamo na nešto do 100 000kn. Za sada su nam upali u oči "Ford Fusion" i "Citroen Nemo" koji kada mu se sklope zadnji sicevi ima ok 2,5 kubična metra za utovar! Ford mi se čini kvalitetniji ali manje stane u njega.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #3 : 29-10-2008, 10:06:16 »
Ja mislim da bumo mi morali kupiti neki stari caddy ili tako nešto. Naime kupiti novi auto u kojem bi trebalo voziti biljke je prestrašno. Evo mi smo prije imali Mazdu Premacy i to je ogroman auto, posebno kad sklopiš zadnje siceve, ali kad pokušaš ugurati biljku uopće nema mjesta za niš. Posebno ako zelišm ostaviti relativno dosta krošnje.
Premacy nam je bio totalno zgreban iznutra, potrgan tapecirung na krovu, zgrebana plastika, a star samo 3 godine. A da ne govorim o izgledu donjeg tepiha. Uvijek smo stavllali neke prekrivače da se ne zmaže, ali opet ne pomaže. Ak si kupujete novi auto obavezno odmah kupite i onu kadicu. Biljke obavezno potpuno, znači sve, i krošnju i korijenje treba omotati u najlon ili nekaj, jer za čas ti neka grana postruže unutr i napravi dar-mar. Uglavnom, osjećaš se kao kreten i zadnji selhjak kad moraš voziti takav auto, a kao nov je.
Dobro nama su i djeca učinila svoje...
Mislim da je dobro za ovakve pohode imati auto za to, nekaj kaj možeš derati, mazati, grebati, voziti po rupama i da nemaš bol u želucu cijelo vrijeme.

Možda da si ostavite stari za to, a kupite novi za vas... onda možeš birat kaj želiš, ne moraš po veličini gepeka.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #4 : 29-10-2008, 10:08:40 »
Mi isto gledamo na nešto do 100 000kn. Za sada su nam upali u oči "Ford Fusion" i "Citroen Nemo" koji kada mu se sklope zadnji sicevi ima ok 2,5 kubična metra za utovar! Ford mi se čini kvalitetniji ali manje stane u njega.

Logan ima 2350 L prtljažnik i 7 sjedala. Gledao sam ga uživo i izgleda vrlo solidno i korisno s obzirom na cijenu od 10.000€.
Ovaj Ford i Citroen su OK.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #5 : 29-10-2008, 10:11:43 »
A želim si neki auto s kojim mogu voziti i > i ovu priručnu kopalicu :idiot:

Offline Andrija Zokić

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #6 : 29-10-2008, 10:15:36 »
Ja mislim da bumo mi morali kupiti neki stari caddy ili tako nešto. Naime kupiti novi auto u kojem bi trebalo voziti biljke je prestrašno. Evo mi smo prije imali Mazdu Premacy i to je ogroman auto, posebno kad sklopiš zadnje siceve, ali kad pokušaš ugurati biljku uopće nema mjesta za niš. Posebno ako zelišm ostaviti relativno dosta krošnje.
Premacy nam je bio totalno zgreban iznutra, potrgan tapecirung na krovu, zgrebana plastika, a star samo 3 godine. A da ne govorim o izgledu donjeg tepiha. Uvijek smo stavllali neke prekrivače da se ne zmaže, ali opet ne pomaže. Ak si kupujete novi auto obavezno odmah kupite i onu kadicu. Biljke obavezno potpuno, znači sve, i krošnju i korijenje treba omotati u najlon ili nekaj, jer za čas ti neka grana postruže unutr i napravi dar-mar. Uglavnom, osjećaš se kao kreten i zadnji selhjak kad moraš voziti takav auto, a kao nov je.
Dobro nama su i djeca učinila svoje...
Mislim da je dobro za ovakve pohode imati auto za to, nekaj kaj možeš derati, mazati, grebati, voziti po rupama i da nemaš bol u želucu cijelo vrijeme.

Možda da si ostavite stari za to, a kupite novi za vas... onda možeš birat kaj želiš, ne moraš po veličini gepeka.

Sad imamo staru Feliciju i kada bi je totalno zaprljali nije nas bilo previše briga, ne bi mi bilo sve isto da to napravim u novom autu. Imaš pravo za kadicu, to je korisna stvarčica.

Ovaj Ford i Citroen su OK.

Gledam i "Suzuki sx4" ima pogon na sva 4 za nešto iznad 100000kn, samo se ljudi prečesto žale da je kvarljiv.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #7 : 29-10-2008, 10:24:25 »
Gledam i "Suzuki sx4" ima pogon na sva 4 za nešto iznad 100000kn, samo se ljudi prečesto žale da je kvarljiv.

Ipak prvo razmislite, želite li u novom autu voziti drva.  :chinaman:
Cady koj se kotura i ne košta puno, idealno je riješenje. Ako se pak može po željama, onda tu u obzir dolazi puno terenaca pikapova na koje jednostavno navučeš ceradu dok utovariš drva i doma ga opereš na pipi, no to su samo snovi, bar meni.

Offline Andrija Zokić

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #8 : 29-10-2008, 10:28:11 »
Ipak prvo razmislite, želite li u novom autu voziti drva.  :chinaman:

Novo nam auto definitivno treba. 2 auta sigurno nećemo kupovati, jedino dolazi u obzir zadržati škodu samo za makadame i prijevoz drveća pa da mi je nije žao.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #9 : 29-10-2008, 10:40:32 »
Novo nam auto definitivno treba. 2 auta sigurno nećemo kupovati, jedino dolazi u obzir zadržati škodu samo za makadame pa da mi je nije žao.

Ako zadržiš škodu, to ti je isto kao da je i prodaš i kupiš si stari caddy  :verycool:

Offline helleborus

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #10 : 29-10-2008, 12:24:14 »
Novo nam auto definitivno treba. 2 auta sigurno nećemo kupovati, jedino dolazi u obzir zadržati škodu samo za makadame pa da mi je nije žao.

Ako zadržiš škodu, to ti je isto kao da je i prodaš i kupiš si stari caddy  :verycool:


Da, samo kaj za škodu zna kakva je, a novi-stari caddy nema pojma, tak da se možeš i napelcati na nekaj kaj je furt pokvareno. Treba imati bar neku sigurnost kad se kupuje stari auto, ako uopće možemo pričati o sigurnosti pri takvim kupovinama.

Offline Andrija Zokić

Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #11 : 29-10-2008, 12:50:16 »
Da, samo kaj za škodu zna kakva je, a novi-stari caddy nema pojma, tak da se možeš i napelcati na nekaj kaj je furt pokvareno. Treba imati bar neku sigurnost kad se kupuje stari auto, ako uopće možemo pričati o sigurnosti pri takvim kupovinama.

Upravo to. Škodu poznajemo u dušu a novi-stari caddy bi me mogao dobro iznervirati. Škodi bih izvadio zadnje siceve pa bi zada imala dovoljno prostora za pokoji yamadori. To je isto opcija o kojoj smo razmišljali. Još jedan + kod škode je to što je na plin pa je štedljiva.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #12 : 29-10-2008, 12:53:20 »
Novo nam auto definitivno treba. 2 auta sigurno nećemo kupovati, jedino dolazi u obzir zadržati škodu samo za makadame pa da mi je nije žao.

Ako zadržiš škodu, to ti je isto kao da je i prodaš i kupiš si stari caddy  :verycool:

Točno tak. Caddy ti je idealan format auta za biljke. Nije prevelik al je velik. I jeftin, ukoliko se uzme neko starije godište. Servisi su bagatela, kao za Golf. Sada kad smo uzeli ovako skup i nov auto, stvarno bi bila totalna ludost natrpati ga sa sto kila zemlje i hrpom grana. To sve jako uništi auto. Mislim da ćemo kupiti nakakav stari caddy ako nam dečki (mariočajko) više neće moći pomagati u tom transportu biljaka sa svojim mašinama.
Nemreš ti to tak zaštititi a da bi bilo dovoljno, i koji god da novi auto kupiš, sigurno ćeš ga upropastit s transportom yama i sigurno će ti biti žao to radit, pa bio to Nemo ili Fusion ili bilo koji drugi

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #13 : 29-10-2008, 12:54:36 »
Novo nam auto definitivno treba. 2 auta sigurno nećemo kupovati, jedino dolazi u obzir zadržati škodu samo za makadame pa da mi je nije žao.

Ako zadržiš škodu, to ti je isto kao da je i prodaš i kupiš si stari caddy  :verycool:


Da, samo kaj za škodu zna kakva je, a novi-stari caddy nema pojma, tak da se možeš i napelcati na nekaj kaj je furt pokvareno. Treba imati bar neku sigurnost kad se kupuje stari auto, ako uopće možemo pričati o sigurnosti pri takvim kupovinama.
Ma caddy ti je super, duplo je veći od škode, a napraviti generalku na njemu košta možda 1000 kuna.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Auto: grad - priroda
« Odgovori #14 : 29-10-2008, 12:55:27 »
I to 1000 kuna ak kupuješ novu mašinu  :mdr: