Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Eto novi sam!  (Posjeta: 6078 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kova_sb

Eto novi sam!
« : 04-11-2008, 17:14:51 »
eto novi sam!!!!molim vas nemojte me popljuvati!!
a imam par pitanja!!!
u dva dana sam poludio za bonsaiem,samo skidam slike neitlazim van...neznam zaljubijo sam se u to...pošto sam novi sve me zanima a nešto sam i skužijo!!
proćito sam da je proljeće naj bolje za te stvari...pa jel mi je sad kasno otići i naći nešto,jer tko če dočekati proljeće....
sad najdem u šumi ili vočnjaku neke sadnice koje su same nikle,jer mi šuma i vočnjak nalikuju na rasadnike,,,dali postoje odrečene vrste drveta ili se može i šljiva,kruška,jabuka,
šta kada izvadim biljku iz zemlje šta s njom!!!gdje ju odrezati koje korijene skratiti?? pa bih vas molio neke stvari....

volijo bih da mi izađete u susret a ne da mi odma pljujete ili da mi kažete  to je već pisano,,,

puno hvala!

Offline Aleksa

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #1 : 04-11-2008, 18:36:07 »
Mi baš i nemamo običaj da pljujemo početnike koje dođu na naš forum...  :mdr:

Moj predlog je:

Prvo izađi na vazduh, prošetaj.

Onda dođi na ovaj forum i iščitaj ovu temu.  http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=892.0

Tu je većina stvari koje početnici treba da znaju. 

Offline kova_sb

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #2 : 04-11-2008, 19:21:45 »
to sam jos sinoć pročitao....-ovdje niko nedaje nikakvu pomoć-

Offline Marija

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #3 : 06-11-2008, 19:48:47 »
proćito sam da je proljeće naj bolje za te stvari...pa jel mi je sad kasno otići i naći nešto,jer tko če dočekati proljeće....
Proljeće kao termin u bonsaiju ne postoji, postoji samo sezona mirovanja i sezona rasta i radovi se određuju prema tome.
Sada traži zabilježi gdje se primjerci nalaze a vadi ih na kraju sezone mirovanja.

sad najdem u šumi ili vočnjaku neke sadnice koje su same nikle,jer mi šuma i vočnjak nalikuju na rasadnike,,,dali postoje odrečene vrste drveta ili se može i šljiva,kruška,jabuka,
Voćke izbjegavaj, traži šumsko drveće sa manjim listovima.
Što se mladih sadnica tiče - dosta smo pisali o tome. Nije bonsai mala-mlada biljka.

šta kada izvadim biljku iz zemlje šta s njom!!!
Posaditi je. Ima tema o mješavini zemlje tu na forumu, pa potraži!

volijo bih da mi izađete u susret a ne da mi odma pljujete ili da mi kažete  to je već pisano,,,
Ako te uputimo na to da smo već pisali o nekim temama, to ne znači da smo bezobrazni i da pljujemo, kako kažeš, nego te upućujemo da se potrudiš i potražiš informacije koje već tu postoje - dakle netko je već odvojio svoje vrijeme za pisanje i nema smisla da se ponavljaju. Dodatna pitanja se naravno uvijek mogu postaviti.

Ovo je definitivno mjesto gdje ima dosta informacija o uzgoju i oblikovanju bonsaija, samo malo treba potražiti!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline kova_sb

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #4 : 06-11-2008, 20:07:31 »
ovo sam pronašo  u šumi ima toga na tisuće ali to mi se sviđalo oku...dali valja to izvaditi na proljeće i početi oko toga??a malo sam bijo u trgovačkim centrima i našao fikus!!! nako korijen(stabljika) mu debel ali taj fikus koda je cjepljen vidijo sam na spoju najlonsku vrecicu,i sad dali valja kupiti posudu za bonsai i presaditi...

pa me zanima i vaše mišljenje...

Offline Aleksa

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #5 : 06-11-2008, 20:12:47 »
Ova drva su previše mlada i tanka. Od njih nikad neće biti dobar bonsai. Trebaš da tražiš drva sa debljim  stablom i nebarijem.

Offline kova_sb

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #6 : 06-11-2008, 20:50:50 »
ma to sam našo takou blizini našo sam ja i smreku....mislim bila bih dobra....

Offline helleborus

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #7 : 07-11-2008, 08:33:17 »
Svako ide svojim tempom naprijed. Ja sam na početku gledala potpuno kriva ili bar polu kriva drva. S vremenom naučiš što gledati i kako pronaći ono što je dobro. Ove jednogodišnje ili eventualno dvogodišnje mladice koje si fotkao su jako, jako mlade. Premlade za bolji bonsai, no ukoliko je to tvoj tempo nemoj biti obeshrabren. S vremenom ćeš počet vaditi deblja i veće stabalca. Ja sam imala sreću da sam uz sebe imala nekog ko se time već dugo bavi, da nisam i ja bi gledala nešto takvo i to bi bio moj ritam učenja. Poslije nakon par godina to ti bude smiješno, ali sad sam sigurna da ti nije, pa nije ni meni.
Znam da si zbunjen i ne znaš od kuda krenuti. Ako si jako nestrpljiv možeš uvijek otići u neki rasadnik i kupiti si npr. pinus mugo, neki mali, koji ti se sviđa. A svakako i šetati po prirodi i tražiti biljke koje ćeš onda vaditi u proljeće. Do tada će biti i nekih radionica pa možeš doći na koju gdje ćeš upoznati ljude i vidjeti što i kako rade. Tako najbrže napreduješ.
Ukoliko želiš vaditi ovakve mlade biljčice to možeš i sada ali tako da izvadiš s kompletnim korijenom, što ne bi trebao biti problem. Biljci ne režiš ništa korijena i staviš je u neku posudu. Vidjet ćeš što će s njom biti na proljeće. Vjerujem da će preživjeti i počet normalno rasti, ako ne, to će ti biti lekcija koju si naučio. Gdje si pogriješio naučit ćeš s vremenom.
Samo hrabro.  :great:

Offline kova_sb

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #8 : 12-11-2008, 12:51:15 »
----------DA ne otvaram novu temu----------
evo početnik sam pa sam si uzeo ove dvije biljke!!!
pa da vas pitam šta da napravim...svakih kolko da ih zaljevam,,,,i dali treba šta da režem i gdje da ih smjestim na toplo hladno...??????i kada kupim posudicu za presaditi u koju zemlju da presadim....

hvala!!!

Offline Igor

Odg: Eto novi sam!
« Odgovori #9 : 13-11-2008, 20:36:42 »
Mi baš i nemamo običaj da pljujemo početnike koje dođu na naš forum...  :mdr:

Moj predlog je:

Prvo izađi na vazduh, prošetaj.

Onda dođi na ovaj forum i iščitaj ovu temu.  http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=892.0

Tu je većina stvari koje početnici treba da znaju. 

KOVA,

na ovom linku ces pronaci sve odgovore.