Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 295047 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #15 : 21-10-2008, 21:17:40 »
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Interesantno! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #16 : 22-10-2008, 10:09:34 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Čuj, ovo je super zanimljivo kaj si napisao i stavio fotke... uživala sam čitajući... naravno jedva čekam nastavak  :mdr: ...npr. kako napraviti nogice ? :hi:
pa ako pogledaš sliku 11 u "kako napraviti kaskadu" vidjećeš nogice od posude tam gdje na dnu buduće posude dna nema  :tuptup:

Nekima nejde, pa nejde, evo ja sam dobar primjer takvog 'nejde' čovjeka, ja ne vidim noge   :dunno: :idiot:  :umm:  :mdr:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #17 : 22-10-2008, 10:11:41 »
No nema razloga za uzbuđivanje, vjerujem da ću s vremenom 'pohvatati'... ivenčuli...Hvala na trudu... zato su radionice zakon, ak si tupast uspiješ se uklopiti u gomilu pa se ne vidi.  :takoTreba:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #18 : 22-10-2008, 11:12:32 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Čuj, ovo je super zanimljivo kaj si napisao i stavio fotke... uživala sam čitajući... naravno jedva čekam nastavak  :mdr: ...npr. kako napraviti nogice ? :hi:
pa ako pogledaš sliku 11 u "kako napraviti kaskadu" vidjećeš nogice od posude tam gdje na dnu buduće posude dna nema  :tuptup:

Nekima nejde, pa nejde, evo ja sam dobar primjer takvog 'nejde' čovjeka, ja ne vidim noge   :dunno: :idiot:  :umm:  :mdr:

A jel vidiš rupe u podnici posude? Četiri komada. E ako gledaš u negativu, onda rupe postaju popunjene i postaju nogice

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #19 : 22-10-2008, 11:30:05 »
Za primjer evo par fotki tegli koje su pretrpjele višegodišnju zimu,

Super izgleda, opet me puca adrenalin za radit posude  :idiot:
Dosta mi vas je , pa nešto adrenalin ,pa kak bi , pa kak bu to ispalo, a i to uguravanje u post slikicu po slikicu, pa ne više od 200 kila, pa vam evo malo PDF-a za čitanje kak jednom možda bute. :diablo:

Čuj, ovo je super zanimljivo kaj si napisao i stavio fotke... uživala sam čitajući... naravno jedva čekam nastavak  :mdr: ...npr. kako napraviti nogice ? :hi:
pa ako pogledaš sliku 11 u "kako napraviti kaskadu" vidjećeš nogice od posude tam gdje na dnu buduće posude dna nema  :tuptup:

Nekima nejde, pa nejde, evo ja sam dobar primjer takvog 'nejde' čovjeka, ja ne vidim noge   :dunno: :idiot:  :umm:  :mdr:

A jel vidiš rupe u podnici posude? Četiri komada. E ako gledaš u negativu, onda rupe postaju popunjene i postaju nogice

A kužim!!!! Sad znam i kaj mi nije bilo jasno. Mislila sam da nogice moraju biti više. Pa sam se pitala gdje su kalupi za nogice, a ono (ak sam dobro shvatila) nogice su visine debljine stiropora, jel? :hi:  :question:  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #20 : 22-10-2008, 11:30:53 »
Reci da sam dobro skužila !!?? :takoTreba:  :question:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #21 : 22-10-2008, 11:44:44 »
Reci da sam dobro skužila !!?? :takoTreba:  :question:

Aha....jesi  :bravoPrika:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #22 : 22-10-2008, 12:04:33 »
Reci da sam dobro skužila !!?? :takoTreba:  :question:
:jupije: :jupije: :jupije:
Ako hočeš duže nogice napraviš dno od debljeg stiropora. Koliko debeli stiropor, toliko duge nogice

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #23 : 22-10-2008, 14:36:02 »
Reci da sam dobro skužila !!?? :takoTreba:  :question:
:jupije: :jupije: :jupije:
Ako hočeš duže nogice napraviš dno od debljeg stiropora. Koliko debeli stiropor, toliko duge nogice

Pa da. Bravo, hura hura!!!!  A dobro nekima treba malčice više  :svetac:

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #24 : 22-10-2008, 16:21:55 »
Reci da sam dobro skužila !!?? :takoTreba:  :question:
:jupije: :jupije: :jupije:
Ako hočeš duže nogice napraviš dno od debljeg stiropora. Koliko debeli stiropor, toliko duge nogice
Bravissss !!!!  :amen: ( pri tome treba paziti da debljina stiropora za dno ne bude veća od dubine cijelog kalupa  :loco:)

Offline potala

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #25 : 08-11-2008, 13:09:09 »
 :jupije: :jupije: :jupije:

kužila sam sve samo mi je falilo ovo na kraju,znači cemant i bez pečenja.

puno ti hvala... hvala,hvala!
 
 :hvalaaa:

Offline Libero

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #26 : 08-11-2008, 15:04:28 »
Hej men! Ju rili mejd maj dej!  :hvalaaa:

Najveći problem bonsaista u HR i onih s malo para su upravo posude.
A ovo omogućava da svi imamo unikatne posude.
Jedva čekam da mi dijete preboli kozice pa idem i ja u akciju.

TENKS!

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #27 : 09-11-2008, 08:30:36 »
:jupije: :jupije: :jupije:

kužila sam sve samo mi je falilo ovo na kraju,znači cemant i bez pečenja.

puno ti hvala... hvala,hvala!
 
 :hvalaaa:

Nema na čemu,
drago mi je da se "zlo proširi svijetom" :bravoPrika:
Osim za posude, ja tu tehniku koristim i za izradu stalaka za bonsaie, pagodica, ploča za hodanje i ploča stolova za vrt, podložaka za suisekije itd. itd. -sve unikatno i sve prilagođeno potrebama baš onako kako zamisliš.

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #28 : 10-11-2008, 09:14:37 »
Osim za posude, ja tu tehniku koristim i za izradu stalaka za bonsaie, pagodica, ploča za hodanje i ploča stolova za vrt, podložaka za suisekije itd. itd. -sve unikatno i sve prilagođeno potrebama baš onako kako zamisliš.

Blink, blink!!! Sad mi se upalila jedna lampica... već neko vrijeme tražimo (mažda ne baš najaktivnije) neke ploče za vrt. One koje bi bar na neki način podsjećale na one iz japanskih vrtova, sive, zaobljene, velike i nismo to nigdje našli (ak netko zna nek piše di tog ima)... i sad vidim da ti koristiš onaj isti materijal za ploče za hodanje?!!  :tlab: Reci, jel to nešto trajno, jel puca?? Mislim nama bi toga trebalo više, ali možda bi čak i radili nekaj kad bi mogli računati da će se trud, muka i vrijeme na kraju isplatiti. Kakva su tvoja iskustva??

Offline GP

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #29 : 10-11-2008, 18:30:14 »
Osim za posude, ja tu tehniku koristim i za izradu stalaka za bonsaie, pagodica, ploča za hodanje i ploča stolova za vrt, podložaka za suisekije itd. itd. -sve unikatno i sve prilagođeno potrebama baš onako kako zamisliš.

Blink, blink!!! Sad mi se upalila jedna lampica... već neko vrijeme tražimo (mažda ne baš najaktivnije) neke ploče za vrt. One koje bi bar na neki način podsjećale na one iz japanskih vrtova, sive, zaobljene, velike i nismo to nigdje našli (ak netko zna nek piše di tog ima)... i sad vidim da ti koristiš onaj isti materijal za ploče za hodanje?!!  :tlab: Reci, jel to nešto trajno, jel puca?? Mislim nama bi toga trebalo više, ali možda bi čak i radili nekaj kad bi mogli računati da će se trud, muka i vrijeme na kraju isplatiti. Kakva su tvoja iskustva??
Ak dođeš u subotu napravili ti bumo prvu, a dalje buš sama. Vjerojatno kod mene na terasi nisi zagledala u ploče po kojima si hodala, pa napravio sam ih prije nekih 5-6 godina i još ne pokazuju nikakve znakove slabosti.