Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!  (Posjeta: 295078 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #180 : 08-12-2008, 08:52:53 »
Razloga zbog kojih prezentiram "sirove" posude, ima više. Vjerujem da se na bijelom bolje vide detalji, a vide se i neobrađeni dijelovi nakon izlaska iz kalupa. To namjerno ne obrađujem jer mi se ne šmirgla i ne praši po podrumu. Čekat ću neko povoljnije vrijeme kad to mogu napraviti na dvorištu i sa brusilicom, bit će brže i jednostavnije. Onak iskreno, nisam baš oduševljen lak lazurom, pa puštam vremenu da mi donese neke nove ideje.

Evo još tri oblika koja su preko vikenda izašli iz kalupa...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #181 : 08-12-2008, 08:57:20 »
Jutros je kalup napustila posuda pod kodnim imenom "Bigy". Trenutno vam pokazujem samo pun kalup, a svjetska premijera, vjerojatno najveće posude u Hrvata, će biti sutra, jer jutros nisam stigao fotkati....
Evo Bigya u kalupu, za čije punjenje mi je trebalo puna 2h. Samo punjenje velim, bez pripremnih radnji mješanja sirovine, koje je u ovom slučaju potrošeno negdje između 25-30 L.

...kalup sam dizajnirao sam i sastavio ga od velikog broja dijelova, a kakvi se oblici u njemu skrivaju, vidjet ćete sutra ...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #182 : 08-12-2008, 09:08:13 »
kako već jedno vrijeme nema sukoba i ratovanja na domaćoj bonsaističkoj sceni, situacija počinje biti malo učmala.
Predlažem rat između pristaša celuloznobetonskih posuda i fleksibilnoljepilskopločičkog klana. Dakle, Celulozci kontra Ljepilaša.
 :mac:  :boxing:  :P90:  :ass:  :ass:  :ass:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :idiot:  :idiot:  :idiot:
 :idiot:
 :hvalaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #183 : 08-12-2008, 09:14:33 »
kako već jedno vrijeme nema sukoba i ratovanja na domaćoj bonsaističkoj sceni, situacija počinje biti malo učmala.
Predlažem rat između pristaša celuloznobetonskih posuda i fleksibilnoljepilskopločičkog klana. Dakle, Celulozci kontra Ljepilaša.
 :mac:  :boxing:  :P90:  :ass:  :ass:  :ass:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :idiot:  :idiot:  :idiot:
 :idiot:
 :hvalaaa:

Čuj dragi, ak je tebi nekaj učmalo.... budi siguran da meni to nije. Baš suprotno, sve mi je drugo nego učmalo....
Ak ti je dosadno ili ti djeca piju krv na četri slamčice, dođi kod mene u podrum, dat ću ti da se igraš s tim fujbljakprljavim ljepilima i naravno da iza sebe počistiš ko i uvjek  :histerical:

Offline Marija

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #184 : 08-12-2008, 09:15:09 »
Siniša (vjerujem da ga se sjećate s prve konvencije) jer gledao naše postove na ovu temu. On ima firmu koja se bavi hidroizoacijama i obratio mi je pažnju na sljedeće:

Kaže da treba pripaziti pri korištenju tih aditiva za cement. Postoje aditivi koji imaju "certifikat za pitku vodu" (mislim da se to tako nekako zove), a oni se dodaju u cement kada se grade bunari i slični rezervari u kojima se drži voda, za razliku od atitiva koji se koriste pri drugim građ. radovima.

Iz toga inzistiranja na certifikatu ukoliko će se izgrađenom objektu držati voda za piće možemo zaključiti da to nije nebitno!!! Naravno ne znači da obični adtivi mogu i hoće ubiti stablo, ali vrlo je vjerovatno da mu štete.

Eto vam na znanje, pa neka svatko odluči za sebe!  :hihihi:

Nekako mi se čini da ste ovaj moj post koji citiram propustili vidjeti?! :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #185 : 08-12-2008, 09:17:34 »
... Celulozci kontra Ljepilaša.
 

Ja recimo i nisam protiv korištenja tih ljepila, no meni je to prljav posao i siguran sam da nikad neču napraviti ni jenu posudu tom tehnikom. Uživam u mojoj cel-bet kreaciji  :jupije:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #186 : 08-12-2008, 09:27:21 »
Siniša (vjerujem da ga se sjećate s prve konvencije) jer gledao naše postove na ovu temu. On ima firmu koja se bavi hidroizoacijama i obratio mi je pažnju na sljedeće:

Kaže da treba pripaziti pri korištenju tih aditiva za cement. Postoje aditivi koji imaju "certifikat za pitku vodu" (mislim da se to tako nekako zove), a oni se dodaju u cement kada se grade bunari i slični rezervari u kojima se drži voda, za razliku od atitiva koji se koriste pri drugim građ. radovima.

Iz toga inzistiranja na certifikatu ukoliko će se izgrađenom objektu držati voda za piće možemo zaključiti da to nije nebitno!!! Naravno ne znači da obični adtivi mogu i hoće ubiti stablo, ali vrlo je vjerovatno da mu štete.

Eto vam na znanje, pa neka svatko odluči za sebe!  :hihihi:

Nekako mi se čini da ste ovaj moj post koji citiram propustili vidjeti?! :haaaahaaaaa:

Vidio sam ga i nemam kaj reči. Na ovim Sikinim dodacim, piše da se koristi i za bunare i gusterne i rezervare s pitkom vodom.
Sika®-1 nije otrovna i nije korozivna
Slučajno sam primjetio te napomene dok sam tražio pogodno sredstvo. Ima ih još i biram samo ona koja idu i u bunare  :great:

Offline Marija

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #187 : 08-12-2008, 09:43:04 »
Vidio sam ga i nemam kaj reči. Na ovim Sikinim dodacim, piše da se koristi i za bunare i gusterne i rezervare s pitkom vodom.
Sika®-1 nije otrovna i nije korozivna
Slučajno sam primjetio te napomene dok sam tražio pogodno sredstvo. Ima ih još i biram samo ona koja idu i u bunare  :great:


Odlično!  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #188 : 08-12-2008, 10:19:00 »
kako već jedno vrijeme nema sukoba i ratovanja na domaćoj bonsaističkoj sceni, situacija počinje biti malo učmala.
Predlažem rat između pristaša celuloznobetonskih posuda i fleksibilnoljepilskopločičkog klana. Dakle, Celulozci kontra Ljepilaša.
 :mac:  :boxing:  :P90:  :ass:  :ass:  :ass:
 :histerical:  :histerical:  :histerical:
 :idiot:  :idiot:  :idiot:
 :idiot:
 :hvalaaa:

Čuj dragi, ak je tebi nekaj učmalo.... budi siguran da meni to nije. Baš suprotno, sve mi je drugo nego učmalo....
Ak ti je dosadno ili ti djeca piju krv na četri slamčice, dođi kod mene u podrum, dat ću ti da se igraš s tim fujbljakprljavim ljepilima i naravno da iza sebe počistiš ko i uvjek  :histerical:


Dosadna mu je bonsai scena, a ne daj bože djeca ili ja  :mad3: ... kakve slamčice, kakva krv.?!  :verycool:

Viš ti ljudi nikad zadovoljni... kad je rat ne valja, kad je mir opet ne valja, ah  :dunno:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #189 : 08-12-2008, 10:19:58 »
Bum ga poslala na rekuperanje u utorak!!!  :bravoPrika:

Offline helleborus

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #190 : 08-12-2008, 10:23:08 »
... Celulozci kontra Ljepilaša.
 

Ja recimo i nisam protiv korištenja tih ljepila, no meni je to prljav posao i siguran sam da nikad neču napraviti ni jenu posudu tom tehnikom. Uživam u mojoj cel-bet kreaciji  :jupije:

Kužim da je možda ljepilo bolje za neke nekalupirane posude, ali ove s kalupom... pa tu je papir zakon. I kak veliš to je čist posel i posude izgledaju fenomenalno. I nije problem s vađenjem iz kalupa, i nije problem u veličini posude...propadanju dna... i ostalo. A cijena...prava sitnica (posebno ak ti susjedi skupljaju novine).

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #191 : 08-12-2008, 10:23:22 »
Bum ga poslala na rekuperanje u utorak!!!  :bravoPrika:

Mislim da je krajnje vrijeme. Ovo izbivanje iz podruma mu je malo štetilo. Ničim izazvan, napravio mi je OT u ovoj blaženoj i skladnoj temi sa cel-bet posudama....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #192 : 08-12-2008, 10:32:46 »
Kužim da je možda ljepilo bolje za neke nekalupirane posude, ali ove s kalupom... pa tu je papir zakon. I kak veliš to je čist posel i posude izgledaju fenomenalno. I nije problem s vađenjem iz kalupa, i nije problem u veličini posude...propadanju dna... i ostalo. A cijena...prava sitnica (posebno ak ti susjedi skupljaju novine).

Ja se ne slažem da je ljepilo u ičem bolje, pa tak nije bolje ni za "nekalupirane". Napravio sam jednu nekalupiranu na žici (pogledaj fotke) i ispala je super, a i sama izrada je puno lakša. Ljepilo na mreži je komplicirano nanositi, prljavo za raditi, krhko nakon sušenja, skupo u samom startu.... Naravno, to je moje viđenje i ničim vas od toga ne odgovaram.

Cel-bet se na mrežu nanosi puno lakše, jeftiniji je u svemu, čist posao, fleksibilniji je i više nego duplo lakši. I kod jedne i kod druge tehnike, treba steći neko iskustvo, kako bi završni sloj izgledao što bolje i izbjegnuti umjetni izgled, na tome treba raditi i imati neku kreativnu žicu u sebi....

najbolje od svega je što smo se u vrlo uskom krugu, odlučili za različite tehnike, koje razvijamo u svim smjerovima, budučnost nam je svijetla  :jupije:

Offline DonQuijote

Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #193 : 08-12-2008, 11:03:47 »
Ljepilo definitivno nije dobro u kombinaciji s papirom. Već sam napisao da mi je za posudu trebalo dva tjedna da se koliko toliko osuši, a onda sam je morao isštemati iz kalupa zbog lošeg sredstva za podmazivanje.
Uz taj kalup mi je ostalo dosta mase ma sam napravio neki bezvezni oblik, tek toliko da vidim kako će se ponašati, onako, neko polu jaje polu kretenarija. I sada kada je to suho, počelo je pucati na sve strane. Pukotine sve šire i sve ih više ima. Dakle kombinacija papira i ljepila kod mene nije uspjela.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tehnika izrade celulozno-betonskih posuda!
« Odgovori #194 : 08-12-2008, 11:18:37 »
Ljepilo definitivno nije dobro u kombinaciji s papirom. Već sam napisao da mi je za posudu trebalo dva tjedna da se koliko toliko osuši, a onda sam je morao isštemati iz kalupa zbog lošeg sredstva za podmazivanje.
Uz taj kalup mi je ostalo dosta mase ma sam napravio neki bezvezni oblik, tek toliko da vidim kako će se ponašati, onako, neko polu jaje polu kretenarija. I sada kada je to suho, počelo je pucati na sve strane. Pukotine sve šire i sve ih više ima. Dakle kombinacija papira i ljepila kod mene nije uspjela.

Sušenje/kristalizacija svih smjesa na bazi cementa je dosta kompleksno. Mislim da u mom podrumu, igrom slučaja imam idealne uvjete. Temperatura je konstantna, nema sunca i vjetra koje ubrzano isušuju materjal... a i vlaga je konstantna.
Pokušaj sve što napraviš, umotati u najlon na dan dva. Pucanje možeš ublažiti čestim mistanjem. Gal je negdje govorio (možda usmeno) da se cement, najbolje kristalizira ako se nakon skručivanja uroni u vodu, pa probaj i to. Meni je kombinacija ljepila i papira otpala pri prvim pokušajima... neke posude ni nakon 15 dana nisu "suhe" do kraja...
No ova Tehnika koje se prihvatio S, je čisto ljepilo koje se nanosi na armaturu od žice... suši se dobro, no ....sve sam več rekao, meni neblisko  :nono: