Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje je ta zima, pobogu???  (Posjeta: 22866 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #30 : 13-01-2009, 11:02:29 »

Ne mogu više čekat!!!!  :mad2:

DOLAZIM DOLE!!!  :diablo:
...svi se kunu u to kako bavljenje bonsaiem, u čovjeku budi osjećaj za vrijeme, godišnje cikluse, a ponajviše razvija strpljenje........    :molitva:
...pogleč nas, nije ni sredina siječnja, ...trebali bi odmarati uz vatricu i pijuckati tople napitke... koja nestrpljiva gomila... :loco:
...mislim da je tu kriv internet, ili je možda kriva ovisnost o obje stvari... :question:
...moglo bi se o tome otvoriti tema...  :suicid:
...ili bi se jednostavno trebalo odlogirati...  :nails:

Moglo bi se polako krenuti kopati uz topli napitak u termosici i sve to onak sa probuđenim osjećajem za odmrznutu zemlju gdje god da je našli, strpljivo podnjeti sve poteškoće koje mogu biti izazvane prilikom kopanja  :love:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #31 : 13-01-2009, 13:50:27 »
Viš fakat!!!!!!! Mogli bi počet kopat po primorskim prostranstvima, tam je dole toplo!!!  :ludilo:  :ludilo:  :ludilo:
 :silly: :silly: :silly:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #32 : 13-01-2009, 13:53:52 »
Viš fakat!!!!!!! Mogli bi počet kopat po primorskim prostranstvima, tam je dole toplo!!!  :ludilo:  :ludilo:  :ludilo:
 :silly: :silly: :silly:

A sad imaš i sklonište u dvorištu  :great:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #33 : 13-01-2009, 13:55:06 »
Jea!!!  :ludilo:

 :silly:

Offline DonQuijote

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #34 : 13-01-2009, 15:49:19 »
No, ove hladnoće su valjda pri kraju. Što se smrznulo, smrznulo se. Prošle sam godine nosio drva gore dolje, ko mačka mlade. Ove, budući da najvažnija drva ionako nemrem samo tako nositi, veliku večinu sam ostavio vani. Što je, tu, je, barem ću znati za ubuduće.

Nego što sam htio reči... Jutros sam u nekom dučanu vidio da se prodaje folija za zaštitu biljaka. Ona sa zračnim jastučićima, pucketava, što mislite ima li smisla sanduke obložiti s time?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #35 : 13-01-2009, 15:56:01 »
No, ove hladnoće su valjda pri kraju. Što se smrznulo, smrznulo se. Prošle sam godine nosio drva gore dolje, ko mačka mlade. Ove, budući da najvažnija drva ionako nemrem samo tako nositi, veliku večinu sam ostavio vani. Što je, tu, je, barem ću znati za ubuduće.

Nego što sam htio reči... Jutros sam u nekom dučanu vidio da se prodaje folija za zaštitu biljaka. Ona sa zračnim jastučićima, pucketava, što mislite ima li smisla sanduke obložiti s time?

Mene su uvjerili da drvima smeta vjetar (isušivanje) jer ne mogu iz smrznutog tla "potegnut" vodu, a ne hladnoća... dakle samo zaštita od vjetra. To sam napravil, a rezultate bum videl, kaki ti  :dunno:

Offline DonQuijote

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #36 : 13-01-2009, 16:02:39 »
Ma je, znam. Ali ipak si mislim, zašto onda one palme oblače u toplo odjelce? Možda bi se taj najlon oko sanduka pokazao dovoljno dobrim da zemlja ipak kasnije smrzne, ma kaj ja znam.
Zapravo, malo sam nervozan zbog ove usrane i zime i ipak me strah da sve nije otišlo k  vragu. Mislim... nemam baš nešto ekstra, ali kakvo je ,takvo je, meni je jako drago i da mi rikne recimo ona raft žutika zbog lijenosti, bilo bi mi jako jako žao.

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #37 : 13-01-2009, 16:27:14 »

Ne mogu više čekat!!!!  :mad2:

DOLAZIM DOLE!!!  :diablo:
...svi se kunu u to kako bavljenje bonsaiem, u čovjeku budi osjećaj za vrijeme, godišnje cikluse, a ponajviše razvija strpljenje........    :molitva:
...pogleč nas, nije ni sredina siječnja, ...trebali bi odmarati uz vatricu i pijuckati tople napitke... koja nestrpljiva gomila... :loco:
...mislim da je tu kriv internet, ili je možda kriva ovisnost o obje stvari... :question:
...moglo bi se o tome otvoriti tema...  :suicid:
...ili bi se jednostavno trebalo odlogirati...  :nails:

Pa naravno da pratimo prirodne cikluse, što ja mogu kad živimo u mediteranskoj klimatskoj zoni ...
Svake godine smo cijelu zimu u prirodi osim kada je kiša i nenormalna bura na tkz. fotosafariju (traženje, fotografiranje i NIŠTAVIŠE) ... s kopanjem startamo krajem veljače kada prođe najhladniji dio zime, a prije toga napravimo potpuni pregled svega što smo našli i onda od toga odabiremo najbolje...
To je naša rutina i mislim da tu nema žurbe  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #38 : 13-01-2009, 17:33:34 »
Jutros kod mene doma -7 a u 13,00 h  +10 . Pa ti budi normalan.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #39 : 14-01-2009, 08:30:41 »
Ma je, znam. Ali ipak si mislim, zašto onda one palme oblače u toplo odjelce? Možda bi se taj najlon oko sanduka pokazao dovoljno dobrim da zemlja ipak kasnije smrzne, ma kaj ja znam.
Zapravo, malo sam nervozan zbog ove usrane i zime i ipak me strah da sve nije otišlo k  vragu. Mislim... nemam baš nešto ekstra, ali kakvo je ,takvo je, meni je jako drago i da mi rikne recimo ona raft žutika zbog lijenosti, bilo bi mi jako jako žao.

Vidio sam u baucentrima nešto što poznajem po nazivu Agril. To je bijela "koprena" koja štiti usjeve povrća od mraza, i za cvijeće je dobra. Štiti od mraza i ispod nje salata ostaje upotrebljiva kroz zimu. Propušta vodu i zrak, no štiti od direktnog vjetra. Ja sam to kupovao na bale od 12m širine i bilo je full jeftino, u baucentrima postoji proizvedeno kao vreče za krošnju i košta oko 20tak kn. Probaj!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #40 : 14-01-2009, 08:32:15 »
Jutros kod mene doma -7 a u 13,00 h  +10 . Pa ti budi normalan.

Katastrofalno zvući, no nije to loše. Drvo bar u nekom kraćem vremenu uspije imati odmrznuto tlo, ako biljke držiš na sunčanoj strani.

Offline alan

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #41 : 14-01-2009, 09:39:27 »
A što kažete na pupanje buxusa na toj temperaturi? :question:   -7 do - 10

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #42 : 14-01-2009, 09:44:26 »
A što kažete na pupanje buxusa na toj temperaturi? :question:   -7 do - 10

Da je sve otišlo u zbunjolu. I meni juniperusi i smreke snaže nove izboje na -18 i otvaraju neke pupove  :dunno:
Ne zamaram se baš previše. Ono kaj ima energije će to i pokazati, ono kaj nema... zamjenit će se drugim, Prirodna selekcija je nešto što moramo prihvatiti, a jedino što možemo je pružiti maksimalno povoljne uvjete za preživljavanje, koliko je to u našoj moći.

Offline DonQuijote

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #43 : 14-01-2009, 09:45:14 »
To ne pupa, to su prištevi od hladnoće. Zabilježeno u Staljingradu 1942 :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #44 : 14-01-2009, 19:40:17 »
EVo ljudi ja samo da se javim... Na selu sam, pa sam se dokopao kompjutera jednog rodjaka... Ovamo je bas lose vrijeme, kisa pada danima. Trazio sam malo kada se moglo, i nadjoh jedan grab. Nije nesto 'strumpfastican' ali cu ga vjerovatno izvaditi... Naravno, naisao sam na desetak izvrsnih hrastova ali na njih necu ni da pomisljam. Nadam se da ce se vrijeme konacno poboljsati, kako bih mogao jos malo da istrazim neke predjele...  :svetac:

Otezavajuci faktor predstavlja i iznenadna promjena termina za polaganje prijemnog ispita za fax... Mjesec dana ranije se polaze tako da sam ubrzao pripremu. U prevodu, svakog dana raspusta se ubijam od matematike, sto ostavlja lose posledice po moju mladalacku psihu... Ovo i nema veze sa temom ali morao sam malo da se izjadam...  :zabezeknut: :zabezeknut: :zabezeknut:

Veliki pozdrav za sve!  :hvalaaa: