Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje je ta zima, pobogu???  (Posjeta: 22848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Gdje je ta zima, pobogu???
« : 10-12-2008, 15:30:59 »
Sa (nebonsai) stabala u vrtu je poopadalo lišće, ali na listopadnim bonsai stabalcima se još uvijek drži  :question:
Ona stabla koja su mediteranske vrste ne smijem dirat dok se sokovi ne zaustave jer su jako osjetljiva na ožicavanje i lako im je ozlijedi kora na granama ... tako da trebam čekat.

Čeka nas gomila posla ... ožicavanje svih stabala u vrtu ... a treba i čekati da budu spremna, da se može započeti.

Katastrofa. Ne ide me čekanje.

A i ovaj Andrija ... ne da mi da radim posude .... kada je nanjušio da idem kupit cement odmah se usprotivio ... čeka nas par mjeseci ožicavanja i ne želi da sada svaštarimo i s posudama....

 :zamisljen: :idiot: :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #1 : 10-12-2008, 15:35:46 »
Sa (nebonsai) stabala u vrtu je poopadalo lišće, ali na listopadnim bonsai stabalcima se još uvijek drži  :question:
Ona stabla koja su mediteranske vrste ne smijem dirat dok se sokovi ne zaustave jer su jako osjetljiva na ožicavanje i lako im je ozlijedi kora na granama ... tako da trebam čekat.

Čeka nas gomila posla ... ožicavanje svih stabala u vrtu ... a treba i čekati da budu spremna, da se može započeti.

Katastrofa. Ne ide me čekanje.

A i ovaj Andrija ... ne da mi da radim posude .... kada je nanjušio da idem kupit cement odmah se usprotivio ... čeka nas par mjeseci ožicavanja i ne želi da sada svaštarimo i s posudama....

 :zamisljen: :idiot: :haaaahaaaaa:

Vas kao da je netko tjerao da stavljate čiknšit u posude  :happy2:

Andrija pa daj joj da napravi pokoju posudu!
PS
Marija, poslat ću ti ja HPexpresom jednu vreču cementa  :great: da niko ne zna !

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #2 : 10-12-2008, 15:54:19 »
Marija, poslat ću ti ja HPexpresom jednu vreču cementa  :great: da niko ne zna !

A čuj ne može se tu napraviti samo jedna posuda ... ili se treba bacit na to ili uopće ne radit.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #3 : 10-12-2008, 21:25:58 »
Ovamo je zima stigla... Lišće je uglavnom svo opalo, a i zadnjih par dana je bilo baš hladno...

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #4 : 11-12-2008, 09:36:24 »
Ima još jedna stvar koja bi se trebala napraviti sada - fotografirati sva stabla - da se vidi kako izgledaju poslije sezone rasta a prije zimskog ožicavanja.

Naravno za tako nešto treba PRESTATI PADATI KIŠA  :grrrrrr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #5 : 15-12-2008, 12:41:12 »
.... mislim da kiša ovdje pada već 20 dana .... bez prestanka  :zabezeknut:

Polako ali sigurno ludim.  :haaaahaaaaa:

P.S. blago vama koji ste utjehu našli u pravljenju posuda
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #6 : 15-12-2008, 14:10:27 »
Depresija u slici ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #7 : 16-12-2008, 11:20:26 »
Ja gotovo da ni n gledam kroz prozor. I tu ne prestaje. Vrt nam je jedna obična kaljuža. Krtice napravile dar-mar. Strašno. Probušile su foliju, iscurila voda... srećom ribe su premještene kod Čajka.
Srećom navikla sam na život u stanu, a ovaj je baš takav.

Ni mi ti nemamo gdje raditi posude. Nekaj su Čajko i S pokušavali u dnevnom, ali u samo pola sata, i najlon na podu i sve ostalo... bilo je strašno. To sprica na sve strane (vjerojatno kad si u podrumu to ne kužiš dok ne dođeš u sobu). Onda je taj najlon morao tamo stajati danima dok se sve sušilo. Pa nemaš s čim podboltati te počneš koristiti suđe.... Uglavnom stan i soba sigurno nisu mjesto za izradu posuda i nemojte se u to nikako upuštati. I žicanje napravi nered, to i sami znate i pišete o tome, a ovo napravi puno veći.
Dakle, preporuka je da odeš kod prijatelja koji ima podrum...  :hi: ... ili čekaš proljeće i ljepše vrijeme kad to sve možeš raditi vani.
Kod nas nikad nije prevruće, čak niti usred ljeta, pa vjerujem da je moguće raditi posude tijekom cijelog proljeća, ljeta i jeseni.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #8 : 16-12-2008, 11:31:43 »
...Nekaj su Čajko i S pokušavali ...

A kaj bi drugo i mogli...  :turpija:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #9 : 16-12-2008, 11:33:24 »
...Dakle, preporuka je da odeš kod prijatelja koji ima podrum... 

Tam se pokušaji, pretvaraju u umjetnost cel-bet-a, ipak treba biti barem jedan majstor  :verycool:

Offline helleborus

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #10 : 16-12-2008, 12:08:29 »
...Dakle, preporuka je da odeš kod prijatelja koji ima podrum... 

Tam se pokušaji, pretvaraju u umjetnost cel-bet-a, ipak treba biti barem jedan majstor  :verycool:

To sigurno.  :idiot:  :hvalaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #11 : 16-12-2008, 12:12:34 »
...Dakle, preporuka je da odeš kod prijatelja koji ima podrum... 

Tam se pokušaji, pretvaraju u umjetnost cel-bet-a, ipak treba biti barem jedan majstor  :verycool:

To sigurno.  :idiot:  :hvalaaa:

 :histerical:

Nego.... ajde dođi završiti onu tvoju posudu  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #12 : 16-12-2008, 14:24:15 »
Ako je vjerovati prognozi  - od krajem tjedna ne bi trebalo biti više kiše .... i vrijeme bi se trebalo poboljšati  :wow:

Helle, žao mi je što je kod tebe tako - ja sam mislila da imate nekakvu ostakljenu verandicu  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #13 : 16-12-2008, 21:24:04 »
Ja uživam.... Kiša, kiša... Volim kišu, dosta sam se pržio pola godine... Sad neka pada, ljepše se spava a još bolje se vježba matematika...  :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje je ta zima, pobogu???
« Odgovori #14 : 16-12-2008, 22:57:44 »
O, i ti voliš kišu?? Dobrodošao u klub. I meni djeluje slično...dobro se spava, živci su hladni, paše svježe izvađenim yamadorijima...sveusvemu jedna lijepa meditativna kućna atmosfera.
Paše ovako imati pauzu OD SVEGA.