Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?  (Posjeta: 9081 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline threep

Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« : 21-10-2008, 14:40:33 »
Hej, pozdrav svima na forumu   :victory:. Ljubitelj sam bonsaia već neko vrijeme, a vlasnik jednog malog sobnog tek nešto više od mjesec i pol. Čitajući postove na forumu nisam naišao niti na jednu sliku koja bi odgovarala mojem mališanu, barem ne po mojem mišljenu. Stavio sam par slikica(odmah poslije obrezivanja i mjesec dana nakon), nadam se da će te mi moći pomoći, inače kupio sam ga u pevecu i na papiriću je pisalo mix. Bio je u prilično jadnom stanju, no sada nakon obrezivanja i redovitog zaljevanja izgleda zdravo, barem se meni tako čini.
:hvalaaa: unaprijed

Offline DonQuijote

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #1 : 21-10-2008, 15:49:27 »
Meni to liči na ligustrum. Slike ti baš nisu previše bistre.
 

Offline threep

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #2 : 24-10-2008, 10:38:00 »
Thnx na odgovoru :chinaman:

Offline TIBIKA

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #3 : 18-12-2008, 07:29:51 »
Meni to liči na ligustrum. Slike ti baš nisu previše bistre.
 

DonQuijote od kada je ligustrum sobni bonsai? :question:

Offline DonQuijote

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #4 : 18-12-2008, 09:09:24 »
Nisam rekao da je ligustrum sobni bonsai nego da meni to liči na ligustrum. Zar uopće postoji kategorija sobni bonsai? Mora da sam nešto propustio :dunno:
Eh da sam samo znao, svakiako bi si nabavio jedan predsobni bonsai koji bi naravno bio u predsoblju, a onda i jedan kupaonički bonsai koji bi mi krasio tuš kabinu

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #5 : 18-12-2008, 09:25:41 »
... a onda i jedan kupaonički bonsai koji bi mi krasio tuš kabinu

Takve sam viđao u jednom baucentru. Možeš ih i šamponirati  :chinaman:

Offline DonQuijote

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #6 : 18-12-2008, 13:45:45 »
Si vidio lika?   :worthy:

Dodje neko na forum o kućnim ljubimcima i veli: imam ovog kućnog ljubimca, što bi to  moglo biti?
Ti odgovoriš, po mom mišljenju to je lav, iako su slike loše.
Onda dodje lik  i čudi se kako si lava mogao proglasiti kućnim ljubimcem. Zar ne znaš da su lavovi  opasni i da jedu crvenkapice.

Offline Marija

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #7 : 18-12-2008, 16:41:10 »
Si vidio lika?   :worthy:

Dodje neko na forum o kućnim ljubimcima i veli: imam ovog kućnog ljubimca, što bi to  moglo biti?
Ti odgovoriš, po mom mišljenju to je lav, iako su slike loše.
Onda dodje lik  i čudi se kako si lava mogao proglasiti kućnim ljubimcem. Zar ne znaš da su lavovi  opasni i da jedu crvenkapice.


Možda je išao testirat znamo li mi ovdje išta o bonsaima  :lol:
ili se samo bavimo knaufom, cementom, aditivima, kovinotokarstvom, pjesništvom i sl.  :tlab: :loco:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #8 : 22-12-2008, 10:53:26 »
Si vidio lika?   :worthy:

Dodje neko na forum o kućnim ljubimcima i veli: imam ovog kućnog ljubimca, što bi to  moglo biti?
Ti odgovoriš, po mom mišljenju to je lav, iako su slike loše.
Onda dodje lik  i čudi se kako si lava mogao proglasiti kućnim ljubimcem. Zar ne znaš da su lavovi  opasni i da jedu crvenkapice.


 :idiot:  :girl: Pa dobro što je onda na kraju lav??   :idiot:

Offline DonQuijote

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #9 : 22-12-2008, 11:50:15 »


 :idiot:  :girl: Pa dobro što je onda na kraju lav??   :idiot:

Pa Nikolajević Tolstoj, naravno, a ponekad i Jašin. Već prema sklonostima. Prvi je sobni lav a drugi onak više sporski, outdoor Lav.

Offline TIBIKA

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #10 : 22-12-2008, 14:08:06 »
 Hvala Vam na odgovorima bas ste mi pomogli oko toga da li ima ili nema sobni bonsai,ali imam jednu zamerku sto ne procitate pitanje koje je postavio novi clan

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #11 : 22-12-2008, 14:42:36 »
...ali imam jednu zamerku sto ne procitate pitanje koje je postavio novi clan

Pitanja nije bilo, no odgovor na traženu pomoć je vrlo korektan i u kratkom vremenu. Po lošim fotkama se ne može točno tvrditi, a i ja bi rekao da je ligustrum. Vlasnikovo uvjerenje da ima sobni bonsai, si ti prišio odgovoru Dona i dobio to što jesi. Ja ne vidim nikakve razloge za zamjerke....  :verycool:

Offline TIBIKA

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #12 : 23-12-2008, 07:26:33 »
 U redu je.Malo sam preterao, SORRY ja sam ipak jos sitna riba za VAS.
Zbunio me: " Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?"  koji god da ste odgovor dali ja bih isto pitao.

Offline helleborus

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #13 : 23-12-2008, 08:55:08 »
U redu je.Malo sam preterao, SORRY ja sam ipak jos sitna riba za VAS.
Zbunio me: " Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?"  koji god da ste odgovor dali ja bih isto pitao.


Ma dobro. Mislim da se ovdje nitko ne ljuti ni na koga. Često se kroz botaniku provlaći ono pitanje: postoje li sobne biljke??!! Tu bi se moglo malo polemizirati, ali načelno ne postoje. Sve biljke rastu u prirodi, vani, na zraku... jedino je stvar u mogućnosti preživljavanja pojedinih vrsta u hladnim dijelovima godine. Onda ljudi vole reći sobna biljka ili sobni bonsai, no to oni nisu. Njih samo preko zime treba zaštititi od hladnoće. Isto tako možeš takvu biljku nazvati staklenička biljka. Nema razlike. A ukoliko netko uopće ne zna koju biljnu vrstu ima doma onda je sigurno najveća pogreška uopće je svrstati u jednu takvu kategoriju 'sobna biljka'.
U svakom slučaju dečki su moguće u pravu i to je ligustrum a to onda nema nikakve veze sa sobnim bonsaijem. Znači da je biljka dosta ugrožena zato što je u sobi. No, nešto fotke baš nisu nekaj... pa da se ne ponavljamo... znaš kaj trebaš ak hoćeš da ti kažemo s većom sigurnosti koja je to biljna vrsta.

Offline DonQuijote

Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?
« Odgovori #14 : 23-12-2008, 11:41:29 »
U redu je.Malo sam preterao, SORRY ja sam ipak jos sitna riba za VAS.
Zbunio me: " Odg: Koja je vrsta ovaj sobni bonsai?"  koji god da ste odgovor dali ja bih isto pitao.


Biti sitna riba nije sramota, i ja sam sitna riba i početnik.  Tvoju sam reakciju doživio kao provokaciju jer je tako bila fomulirana. Pitanje je prvenstveno bilo, -koja je ovo vrsta?  Odgovorio sam mu najbolje što sam mogao i znao. Na tvrdnju u njegovom pitanju nisam odgovarao jer nema potrebe, sam odgovor je demantira. On za početak uopće ne zna što ima, nakon što je saznao, valjda će se potruditi saznati što i kako dalje, te kako će se odnositi prema drvu i gdje ga držati. Ukazivanje na pogrešku u samom pitanju ne smatram pristojnim, jednako kao što ne smatram pristojnim i potrebnim ukazivati na pravopisne greške u postu ili pitanju.