Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Suiseki plizavci  (Posjeta: 10873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GP

Suiseki plizavci
« : 29-12-2008, 09:29:52 »
Imate dobar kamen?
Ili mislite da bi mogao biti dobar, kad bi ga dobro prikazali?
moj slučaj
Imam jedan otok-kamen sa špiljom kao iz alibabe koji sam držao na suibanu koji mi nikad nije sasvim "legao", pa sam napravio drugi papirno-betonski u nadi da će bljesnuti za izložbu kad dođe Pall , stavio sitnije kamenje za more i opet ništa -bar mi se tako čini.
Što vi mislite ? koji displey je bolji ? na prvoj ili drugoj slici? a pogledajte i treću ???
Dajte mi savjet pleaseeee  :dunno: :dunno: :dunno:

Offline GP

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #1 : 29-12-2008, 09:31:21 »
Zaboravio sam četvrtu

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #2 : 29-12-2008, 09:35:56 »
Meni su sve suiban posude predominantne!
Trebalo bi napraviti puno pliću posudu koja ima tanke stjenke, prebojati je u neku tamniju boju, a kamen malo ušminkati...
Tak si ja to mislim  :dunno:

Offline GP

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #3 : 29-12-2008, 09:40:10 »
Meni su sve suiban posude predominantne!
Trebalo bi napraviti puno pliću posudu koja ima tanke stjenke, prebojati je u neku tamniju boju, a kamen malo ušminkati...
Tak si ja to mislim  :dunno:
Hvala ti ko bratu,
i bi tako

Offline DonQuijote

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #4 : 29-12-2008, 12:11:27 »
Ja bi prvo kamen malo izglancao. Zapravo malo puno izglancao... a onda bi napravio postolje od drva. Jest da je posao, ali i rezultati bi bio neusporediv.

Offline GP

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #5 : 30-12-2008, 07:36:47 »
Ja bi prvo kamen malo izglancao. Zapravo malo puno izglancao... a onda bi napravio postolje od drva. Jest da je posao, ali i rezultati bi bio neusporediv.

Glancanje ne dolazi u obzir, jer je kamen takve vrste da bi glancanjem izgubio svoj prirodni mat izgled, a i postolje od drva za nešto što simbolizira otok teško da bi pridonjelo tom dojmu.
bar mi se tak čini?

Offline helleborus

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #6 : 07-01-2009, 11:24:48 »
Meni možda čak i nije problem u posudi nego u lošoj upečatljivosti kamena i to zbog boje pijeska ili šljunka koji je presličan kamenu. Kamen je svakako sam po sebi impresivan, ali kad bi stavio boju šljunka koja bi bila potpuno suprotna od boje kamena bilo bi impresivnije i onda nitko ne bi gledao posudu.
Ovak je sve sivkasto sa smećkastim pa čovjeku pogled pada i ona što je u cijeloj priči manje bitno.

Npr. nešto kao ovo... Čak ni ova meni bezvezna plava posuda ne izgleda tak jadno jer kamen na ovoj podlozi izgleda mrak. Bar meni.

Offline helleborus

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #7 : 07-01-2009, 11:29:13 »
Odnosno, ako bi želio da sve bude u jednom ili sličnom tonu, onda bi posuda trebala biti manje upečatljiva. Baš ovako kako je Mario rekao: plića, tanjih rubova,...

Offline cile

Odg: Suiseki plizavci
« Odgovori #8 : 08-01-2009, 14:26:53 »
imaš u mbm podmetača  za bonsai posude  kao stvorene su za to