Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus nigra #4  (Posjeta: 4615 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Pinus nigra #4
« : 23-06-2014, 10:54:24 »
Nigra prošla prvo oblikovanje, trenutno se neke "špagetaste" grane još nacjepljuju. Drvo je visoko cca 60 cm, debljine cca 12 cm a nebari je preko 30-ak cm. Eto...
Više slika na blogu.. 

Offline Adrian

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #1 : 23-06-2014, 11:42:35 »
Jooooooj kak je dug put od tak starog bora do bonsaija. Daj prosim te kak boga desnu donju granu spusti malo niže, a vrh digni i pusti da nepincirana ojača, ipak je to prva.
I moram ti čestitati na preživljavanju tih starih niglri nakon vađenja.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #2 : 23-06-2014, 18:08:27 »
ODLIČNA JE!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #3 : 23-06-2014, 21:44:44 »
Nigra prošla prvo oblikovanje, trenutno se neke "špagetaste" grane još nacjepljuju.

Čuju li moje uši dobro ... ti nacjepljuješ  :zbunjen:
fenomenalno, to mi mogao biti spas za naš jedini bor  face :gigle:
Kad se to radi, u vegataciji, sada .... ili ?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #4 : 24-06-2014, 07:57:51 »
Nigra prošla prvo oblikovanje, trenutno se neke "špagetaste" grane još nacjepljuju.

fenomenalno, to mi mogao biti spas za naš jedini bor  face :gigle:
Kad se to radi, u vegataciji, sada .... ili ?
Ja sam sada, mislim da još nije prekasno, ionako se nacijepljene grane ostave kroz dvije sezone prije nego se prekine matična grana. Dakle nisam radio klasično cjepljnje koje se inače radi na početku vegetacije...
Inače spas za vaš bor bio bi da ga poklonite meni  :mdr: ... em nećete bezveze petljati oko cjepljenja, em vam neće rušiti prosjek kvalitete ostalih stabala....

Offline Marija

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #5 : 24-06-2014, 20:29:43 »
Inače spas za vaš bor bio bi da ga poklonite meni  :mdr: ... em nećete bezveze petljati oko cjepljenja, em vam neće rušiti prosjek kvalitete ostalih stabala....

Ima još jedna luđa ideja, uzmeš naš bor, nacjepiš ga, poboljšaš i požicaš i nakon par godina "bonbončić" vratiš, onako same dobrote radi i da nam više ne kvari prosjek u vrtu  :tlab:
Tebi naravno ostaje vječno zadovoljstvo i ponos, obilaziš ga i sređuješ pri proputovanju na godišnji  :lol: dok mi s ostatkom tvoje porodice uživamo u
slajkiću &  kofi kofi kofi

 :na:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #6 : 26-06-2014, 08:04:26 »
Ima još jedna luđa ideja, uzmeš naš bor, nacjepiš ga, poboljšaš i požicaš i nakon par godina "bonbončić" vratiš, onako same dobrote radi i da nam više ne kvari prosjek u vrtu  :tlab:
Tebi naravno ostaje vječno zadovoljstvo i ponos, obilaziš ga i sređuješ pri proputovanju na godišnji  :lol: dok mi s ostatkom tvoje porodice uživamo u
slajkiću &  kofi kofi kofi

 :na:
face

Offline Marija

Odg: Pinus nigra #4
« Odgovori #7 : 26-06-2014, 10:43:35 »
face

Baš sam duhovita, jel da  :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai