Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori bukva  (Posjeta: 44605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Yamadori bukva
« Odgovori #30 : 19-03-2007, 12:39:01 »
Prije bih rekla da su neke stvari su nenaučljive ili ih imaš ili ih nemaš.  :smile: If you know what I mean...

Ja mislim da je sve naucljivo, ali netko brze napreduje a netko sporije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Yamadori bukva
« Odgovori #31 : 19-03-2007, 12:47:18 »
Ja mislim da je sve naucljivo, ali netko brze napreduje a netko sporije.
Da, pa nekima trebaju 3 života...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #32 : 19-03-2007, 15:04:15 »
Probaj ti isto nesto nacrtat pa kud puklo ... :yes:
Evo probao ja i nije baš jednostavno pa mi se nemojte smijati jer je ovo prvi virtual koji sam napravio.
Ideja mi je bila da sve skupa forsira prema unatrag tako da drvo izgleda stabilnije.


Offline Marija

Yamadori bukva
« Odgovori #33 : 19-03-2007, 15:27:55 »
Može i tako.
Drago mi je da su te inspirirali  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #34 : 19-03-2007, 15:31:57 »
Može i tako.
Drago mi je da su te inspirirali  :smile:

Aha :mdr: koristio sam Andrijinu podlogu i preuredio je.
Zapravo tek sad vidim da je crtanje jako korisno jer malo duže razmišljaš o svakoj grani. Sad sam si zadao da prije svakog uzimanja škara sjednem i napravim par varijanti onoga što želim rezati. :mdr:
Dvostruka korist, em razrađujem ideju, em ne režem prebrzo kao do sada :mdr:

Offline Andrija Zokić

Yamadori bukva
« Odgovori #35 : 19-03-2007, 15:41:27 »
Zapravo tek sad vidim da je crtanje jako korisno jer malo duže razmišljaš o svakoj grani.

Da! I mozes grijesiti koliko hoces, bez da napravis stetu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #36 : 19-03-2007, 15:56:54 »
Pa da. Već par puta sam se zatekao plačnog izraza lica, očajan, sa granom u jednoj ruci a ljepilom u drugoj. :lol:

Offline marinko beg

Yamadori bukva
« Odgovori #37 : 19-03-2007, 16:19:11 »
Dobar pokusaj Done,i hvala ti za to.Sad ako nemas nista protiv ja bi ovaj tvoj virtual analizirao.Gledaj,vrlo jednostavno;
Deblo se krece prema desno,kao da ga vijetar nosi dok se krosnja krece prema lijevo isto tako malo nosena vijetrom.Neprirodno je da vjetar puse u oba smijera.Deblo vuce svu energiju na desno,ili tu energiju treba nastaviti u istom smijeru(stil vijetra)ili pokusati napraviti malo ravnoteze(kao na mojem crtezu)ili naglasiti krosnju vise prirodno(Andrijin virtual).Sve u svemu,svaka cast na pokusaju!Tako se i dalje uci.

M

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #38 : 19-03-2007, 16:42:38 »
Ja sam pokušavao pronaći težište i nekako ga uravnotežiti.  I još mi je na pamet pao čovjek koji se bori protiv vjetra i nagnut je baš na stranu tog vjetra a sve ostalo leprša na njemu.Ali super, bitno mi je da znam zašto nešto nije dobro. Tnx.

Offline veljko

Yamadori bukva
« Odgovori #39 : 19-03-2007, 21:26:11 »
Znam da će se naći puno falinga, ali eto dao sam si truda pa sam i ja preradio virtual. Sorry radi boja, ali friški sam sa crtanjem.

Offline marinko beg

Yamadori bukva
« Odgovori #40 : 19-03-2007, 22:57:09 »
Znam da će se naći puno falinga, ali eto dao sam si truda pa sam i ja preradio virtual. Sorry radi boja, ali friškisam sa crtanjem.
To je zapravo isto sto je Don napravio,samo sa kratkim granama.

M

Offline Andrija Zokić

Yamadori bukva
« Odgovori #41 : 20-03-2007, 01:02:11 »
Ako vec ide u lijevo krosnja, mislim da bi ovako izgledalo prirodnije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #42 : 20-03-2007, 08:51:10 »
Ovo mi se čini najbolje do sada :great: Zapravo sam tako nešto i zamislio ali ova lijeva dona grana ne postoji, pa sam forsirao odozgora. Kad bi bacilo granu tu gdje si je nacrtao to bi bilo savršeno.

Offline Andrija Zokić

Yamadori bukva
« Odgovori #43 : 20-03-2007, 08:55:09 »
Ta najdonja lijeva i desna grana dolaze od iza. Pogledaj bukvu na slici "druga strana" pa ces vidjeti da negdje na toj razini raste grana.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Yamadori bukva
« Odgovori #44 : 20-03-2007, 09:00:07 »
Dobro kada će više izumiti taj hologram da lijepo u miru pogledamo drvca trodimenzionalno :mdr: