Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?  (Posjeta: 24638 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #30 : 21-03-2007, 15:31:58 »
a koliko kosta da se dopelja takav jedan znalac

Offline Marija

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #31 : 21-03-2007, 15:48:05 »
Evo popisa svih talijanskih bonsai "instruktora" - onih koji drže radionice i predavanja

http://www.collegioibs.it/new/istruttori.htm

Što se cijene tiče - treba pitati, to svi kontakti!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #32 : 21-03-2007, 17:10:38 »
Kao što sam napisao, slažem se sa dovođenjem majstora izvana, zato i dolazim na Palla :mdr:, ali realno, kome je od nas on trenutno potreban?, nama koji smo 10-ak godina u tom hobiju, a ima nas 20-ak.

Pa radionice takvog tipa i ne trebaju vise od 20-ak ljudi.

Slažem se, samo ja ne govorim u svome postu samo o tome, nego i o tome da treba širokom auditoriju predstavit bonsai, jer na taj način.... ma sve sam več objasnio, ne želim se ponavljat. Ko čita sve, shvatit će poantu svega što sam napisao, samo treba malo šire gledati i to je sve. :yes:

Offline Kre

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #33 : 21-03-2007, 17:11:13 »
A zašto uopće jedno ili drugo? Što fali jednom i drugom zajedno?  ;)

Pa da, zasto ne zajedno! Nisam protiv toga. Ali ja mislim da treba staviti naglasak na kvalitetne radionice kojih jos nema u hrvatskoj za razliku od izlozbi.

Ma stavio si takav naslov, pa sam se nadovezao na to  :smile:

Gledao sam što se dogodilo slovencima sa Boninijem. Jedva da je bilo par primjeraka dostojnih njega, njih deset, od toga tri yamadorija, a ostalo materijal iz rasadnika. Nisam mu to htio priuštit, kad se skupi dovoljna baza entuzijasta sa primjercima zbog kojih ga se isplati zvat, onda ćemo to i odradit. Možda je sada već zrelo stanje za tako nešto, vidjet ćemo na Pallu (bravo Mare).
Drugi razlog nezvanja Boninija je bio termin, nudio nam je veljaču ili kraj listopada, što je očigledno bolja varijanta od te dvije, proljeće je, gle čuda,prebukiran.  :mdr:

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #34 : 21-03-2007, 17:14:50 »
A zašto uopće jedno ili drugo? Što fali jednom i drugom zajedno?  ;)

Pa da, zasto ne zajedno! Nisam protiv toga. Ali ja mislim da treba staviti naglasak na kvalitetne radionice kojih jos nema u hrvatskoj za razliku od izlozbi.

Ma stavio si takav naslov, pa sam se nadovezao na to  :smile:

Gledao sam što se dogodilo slovencima sa Boninijem. Jedva da je bilo par primjeraka dostojnih njega, njih deset, od toga tri yamadorija, a ostalo materijal iz rasadnika. Nisam mu to htio priuštit, kad se skupi dovoljna baza entuzijasta sa primjercima zbog kojih ga se isplati zvat, onda ćemo to i odradit. Možda je sada već zrelo stanje za tako nešto, vidjet ćemo na Pallu (bravo Mare).
Drugi razlog nezvanja Boninija je bio termin, nudio nam je veljaču ili kraj listopada, što je očigledno bolja varijanta od te dvije, proljeće je, gle čuda,prebukiran.  :mdr:

Da, slažem se što se Boninnija tiče, čovjeka zovu na sve strane, pa možda za ovu godinu i ne treba forsirat, nego ga polako "obrađivat" za sljedeću. :yes:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #35 : 21-03-2007, 17:21:31 »
Slažem se, samo ja ne govorim u svome postu samo o tome, nego i o tome da treba širokom auditoriju predstavit bonsai, jer na taj način

Nitko nije napisao da treba prekinuti sa izlozbama, nego da bi bilo dobro (po mom skromnom misljenju) da se organizira po jedna prava radionica godisnje od svakog kluba. Pisem to sada jer (dobro je uocio netko) za dovodjenje majstora treba planiranje godinu dana unaprijed i dosta novaca i vremena.
Nije poanta dovesti majstora da nam kaze kako su nam stabla "odlicna", nego da nam skrene pozornost na greske i pokaze nam put kako bi ona bila stvarno takva.
Na kraju krajeva sada dolazi Walter, pa zasto ne bi dosao ponovno...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #36 : 21-03-2007, 17:24:38 »
E, tu fakat nemam prigovora, ali ako uspijemo dovest Boninnija (što čisto sumnjam), sigurno neće doć gledat naša drva, nego će doč odradit radionicu. :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #37 : 21-03-2007, 17:25:31 »
A moze se i otici Boniniju ako on ne moze ovamo (Muhamed i brdo ;)):

http://www.bonsairijeka.hr/Bonini_seminar.htm
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #38 : 21-03-2007, 17:31:26 »
Slažem se u potpunosti, ali ko je na toj radionici radio od Hrvata? Jedan jedini čovijek, dok su ostali gledali, a nije isto gledati ili odrađivati svojim rukama. A tu je i problem fitopatologa. Boninnija sam gledao u Ljubljani prošle godine, a mogao sam na njegovoj radionici prisustvovati na poziv BK Slovenije, ali nisam  :slap:, no možda se ta mogučnost otvori još koji put, nikad se ne zna. :neutral:

Offline Marija

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #39 : 21-03-2007, 17:38:21 »
A tu je i problem fitopatologa.

Ništa nije besplatno. Sve što je kvalitetno košta.
Za 500kn se može prenijeti 10 stabala preko granice, a to nije skupo.

Sve je pitanje volje.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #40 : 21-03-2007, 17:40:03 »
a koliko kosta da se dopelja takav jedan znalac
Nije bitno koliko košta ....
ako se klub(ovi) dobro organizira i nađe sponzore. Osim toga treba vidjeti koliko ima zainteresiranih, pa se trošak može podijeliti među uzgajivačima, tako da se dogovori visina kotizacije i sl.

Nas 5 je prionulo junački poslu i uspjeli smo, a klub smo sa najmanje članova u Hrvatskoj. Znači moguće je.  8)
S Pallom je pao dogovor još u 9. mjesecu lani za točan datum. Treba planirati dosta unaprijed.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #41 : 21-03-2007, 17:41:33 »
A tu je i problem fitopatologa.

Ništa nije besplatno. Sve što je kvalitetno košta.
Za 500kn se može prenijeti 10 stabala preko granice, a to nije skupo.

Sve je pitanje volje.  :smile:

Zato sam si  :slap:, šta´š, al zato brojimo sitno do Palla!!!!!!! :yipi:

Offline veljko

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #42 : 21-03-2007, 17:43:58 »
a koliko kosta da se dopelja takav jedan znalac
Nije bitno koliko košta ....
ako se klub(ovi) dobro organizira i nađe sponzore. Osim toga treba vidjeti koliko ima zainteresiranih, pa se trošak može podijeliti među uzgajivačima, tako da se dogovori visina kotizacije i sl.

Nas 5 je prionulo junački poslu i uspjeli smo, a klub smo sa najmanje članova u Hrvatskoj. Znači moguće je.  8)
S Pallom je pao dogovor još u 9. mjesecu lani za točan datum. Treba planirati dosta unaprijed.

Uf, ponavljam se, ali još jednom kažem.........Svaka čast!
Na žalost, mi smo se malo prekasno sjetili, ali iduće godine............

Offline marinko beg

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #43 : 21-03-2007, 17:54:01 »

Šteta što svi ne stavite fotke ovdje, pa makar to i ne bili savršeni primjerci.
Aha, sada sam pronašao i taj pinus mugo. Jako je lijep. Što oni kamenčići s lijeve i desne strane nebarija znače? Oni uspravni, kao od tamnog granita. Imaju neku funkciju ili su dekoracija?
Nisu kamencici,nego ugljen koji preko zime pustim radi regulacije kiselosti zemlje.Ovo je jedan poucan savjet.

M

Offline Andrija Zokić

Odg: Izložbe ili radionice, pitanje je sad!?
« Odgovori #44 : 21-03-2007, 18:47:48 »
Gledao sam što se dogodilo slovencima sa Boninijem. Jedva da je bilo par primjeraka dostojnih njega, njih deset, od toga tri yamadorija, a ostalo materijal iz rasadnika.

Evo zasto je jos Walter Pall za mene veliki majstor. Jer radi i na materijalima koji ni po cemu nisu vrhunski, sa svrhom da objasni ljudima:
http://forum.bonsaitalk.com/f92/walter-pall-visit-israel-15936.html
andbonsai.com ~ andbonsai studio