Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Planovi za sljedečih 40g.  (Posjeta: 14295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #15 : 04-02-2009, 12:36:19 »
 :mdr:

Offline gal

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #16 : 04-02-2009, 12:38:03 »

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #17 : 04-02-2009, 12:47:38 »
Dobro drvo, vidio sam ga već, a imam i nekaj slično u pripremi, moram s traktorom po njega i čekam da se zemlja odmrzne. To je taman veličina za prave bonsaiste. Ajde Gal, držim ti fige u tvojim planovima, zovi ako trebaš pomoć. Viš kak si i ti došel do odluke za dobrim yamadorima  :lol:

Offline helleborus

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #18 : 04-02-2009, 12:51:13 »
Sreća da nisi iskopao tih 20-30 bukvi, što me, s obzirom na tvoju energiju i volju, pomalo čudi :mdr:

Jesam dvije  :tlab:
... a ko zna kaj bi bilo da nije bila jesen  :idiot:

Ma nije moguće da te jesen spriječila  :verycool:  :nono:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #19 : 04-02-2009, 12:54:13 »
Sreća da nisi iskopao tih 20-30 bukvi, što me, s obzirom na tvoju energiju i volju, pomalo čudi :mdr:

Jesam dvije  :tlab:
... a ko zna kaj bi bilo da nije bila jesen  :idiot:

Ma nije moguće da te jesen spriječila  :verycool:  :nono:

Taj puta je, a i bjelogorica je bila u pitanju, pa sam samo dvije.... i evo ih žive i zdrave. Nikad više! Sezona yamadoria je sve dok te noge nose  :chinaman:

Offline gal

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #20 : 04-02-2009, 12:54:59 »
Dobro drvo, vidio sam ga već, a imam i nekaj slično u pripremi, moram s traktorom po njega i čekam da se zemlja odmrzne. To je taman veličina za prave bonsaiste. Ajde Gal, držim ti fige u tvojim planovima, zovi ako trebaš pomoć. Viš kak si i ti došel do odluke za dobrim yamadorima  :lol:
...ajd ne ljuti se! Kaj još nisi skužil da sam samo zavidan?  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #21 : 04-02-2009, 13:00:54 »
Dobro drvo, vidio sam ga već, a imam i nekaj slično u pripremi, moram s traktorom po njega i čekam da se zemlja odmrzne. To je taman veličina za prave bonsaiste. Ajde Gal, držim ti fige u tvojim planovima, zovi ako trebaš pomoć. Viš kak si i ti došel do odluke za dobrim yamadorima  :lol:
...ajd ne ljuti se! Kaj još nisi skužil da sam samo zavidan?  :verycool:

Moš mislit kak se ljutim  :na:
Imaš i razloga biti zavidan, vele ljudi da se bolje rodit bez nosa nego bez sreče, a evo ja sam se u zadnja dva vikenda, dosta sretno popiknul na par komada  :histerical:
 :idiot:

Offline helleborus

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #22 : 04-02-2009, 13:24:22 »
Odlučio sam poživjeti još tolko.  :mdr:

Opet sam jučer malo šetao "grbavom" šumom, pažnju su mi privukle premlade bukve na koje do sada nisam ni obračao pažnju. Njihovi oblici su mi postali sve privlačniji i u svakoj sam vidio potencijal koji bi kroz desetak godina mogao biti uz bok onoj opjevanoj i odrađenoj bukvi iz MBM-a.
Na gruntu imam dovoljno mjesta da u neku vrstu "školice" presadim 20-30 mladih bukvi izvađenih u šumi, a starih od 2-5g. Bukve koje su mi zapele za oko, debele su od 2-5 cm i sve su dobro razgranate sa osjetnim stanjivanjem prema vrhu, visoke su od 1-2 m. Jednu sam izvadio, a sa ostalima ću čekati kraj sezone mirovanja.
Vjerujem da će u kontroliranim uvjetima rasta, brže napredovati, pogotovo sa dovoljno gnojiva. Mislim ih presađivati (reducirati korijen) svake dvije godine.
Svi prijedlozi, savjeti i primjedbe su dobro došle, pa vas sve skupa od srca molim da se priključite ovom mom projektu, vašim znanjem i iskustvom.

Hvala !

 :histerical: :happy2: :haaaahaaaaa: :girl: :gigle: :lol:

koji su to planovi bili ... te davne 2007 .... u međuvremenu netko je tog Maria oteo, a ostavio nam ovog novog sa nekim drukčijim pogledima  :tlab:

Pazi, nisu to samo planovi za 2007.godinu, to su planovi za slijedećih 40 godina. Ambicioznost pršti na sve strane.
I onda smo odgovorili na tvoje molbe da se priključimo tvom projektu i spasili 30-tak mladih bukvica te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #23 : 04-02-2009, 13:31:40 »
.... te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

A ja se cijelo vrijeme pitam, od kud i kak sam ja postal bonsaista  :tup:
Sad mi je tek postalo jasno čije su to zasluge  :tlab:

Hvala svima koji ste od mene napravili bonsaistu i koji ste pomogli da shvatim kako sam bio u velikoj zabludi i koji ste mi dozvolili da od vas učim i prikupljam vaša iskustva....

Offline helleborus

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #24 : 04-02-2009, 13:57:42 »
.... te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

A ja se cijelo vrijeme pitam, od kud i kak sam ja postal bonsaista  :tup:
Sad mi je tek postalo jasno čije su to zasluge  :tlab:

Hvala svima koji ste od mene napravili bonsaistu i koji ste pomogli da shvatim kako sam bio u velikoj zabludi i koji ste mi dozvolili da od vas učim i prikupljam vaša iskustva....


Evo, najvažnije je da si ti nama stasao  :takoTreba: i da si sad svjestan ko su ti dobročinitelji  :tuptup:  :threatening: ...Vidjet ćeš ima toga još, nije tu kraj.   :love: :turpija:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #25 : 04-02-2009, 14:11:09 »
.... te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

A ja se cijelo vrijeme pitam, od kud i kak sam ja postal bonsaista  :tup:
Sad mi je tek postalo jasno čije su to zasluge  :tlab:

Hvala svima koji ste od mene napravili bonsaistu i koji ste pomogli da shvatim kako sam bio u velikoj zabludi i koji ste mi dozvolili da od vas učim i prikupljam vaša iskustva....


Evo, najvažnije je da si ti nama stasao  :takoTreba: i da si sad svjestan ko su ti dobročinitelji  :tuptup:  :threatening: ...Vidjet ćeš ima toga još, nije tu kraj.   :love: :turpija:

Ajde draga, samo opušteno  :ljub:

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #26 : 04-02-2009, 16:20:40 »
Sreća da nisi iskopao tih 20-30 bukvi, što me, s obzirom na tvoju energiju i volju, pomalo čudi :mdr:

Jesam dvije  :tlab:
... a ko zna kaj bi bilo da nije bila jesen  :idiot:

... imao bi finu bukvo-živicu na granici prema Sloveniji  :svetac:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #27 : 04-02-2009, 16:22:25 »
I onda smo odgovorili na tvoje molbe da se priključimo tvom projektu i spasili 30-tak mladih bukvica te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

ma vidi ti nje kako se fino utrpala u pričicu  :girl:

P.S. ako se napredak može mjeriti mislim da je Mario od svih bonsaista u HR ovu godinu napravio najveći skok prema naprijed  :takoTreba:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #28 : 04-02-2009, 23:30:19 »
Sasvim sigurno... a i priroda kao takva je spašena jer bi tih 30 bukvi do danas već postalo 300, a to je već ozbiljna količina, s obzirom na globalno zatopljenje, nestanak šuma i slično. Zapravo, sad mi je palo na pamet, možda je jednom neki Mario Ramzes živio u šumovitoj Sahari i onda otkrio bonsai, pa odlučio napraviti školicu za bukve, i tak je krenulo...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Planovi za sljedečih 40g.
« Odgovori #29 : 05-02-2009, 07:58:44 »
I onda smo odgovorili na tvoje molbe da se priključimo tvom projektu i spasili 30-tak mladih bukvica te od tebe napravili bonsaistu   :tlab: :bravoPrika:

ma vidi ti nje kako se fino utrpala u pričicu  :girl:

P.S. ako se napredak može mjeriti mislim da je Mario od svih bonsaista u HR ovu godinu napravio najveći skok prema naprijed  :takoTreba:

Marija, to ti je općepoznato u Ž ekipi, mala je takva i s tim se treba pomiriti.

PS.PS. ... dok ima volje, ima i napretka. Nek moj napredak koji ste primjetili, pozitivno utječe na sve nas  :chinaman:  :hvalaaa: