Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Elementarna nepogoda ... SNIJEG  (Posjeta: 20600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« : 18-02-2009, 09:25:59 »
Palo nekoliko centimetara snijega .... eto tako je to jednom u 5 godina i više u Dalmaciji.
I sve bi bilo OK da u isto vrijeme ne puše bura tako da je sa sjeverne strane sve smrznuto  :buaaa: :umm: :umm:

Znam da je vama kontinentalcima ovo smiješno ali za nas je ovo ipak elementarna nepogoda.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Goran Cajko

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #1 : 18-02-2009, 13:00:05 »
Palo nekoliko centimetara snijega .... eto tako je to jednom u 5 godina i više u Dalmaciji.
I sve bi bilo OK da u isto vrijeme ne puše bura tako da je sa sjeverne strane sve smrznuto  :buaaa: :umm: :umm:

Znam da je vama kontinentalcima ovo smiješno ali za nas je ovo ipak elementarna nepogoda.

Kod D&S ti je to ravno svitanju svakog dana.... :quiet:  :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #2 : 18-02-2009, 13:15:04 »
A kak je to bilo kod mene... bolje da šutim.

Evo kak je Pall doživio zimske radosti...

> minus 13

> još zime

> zima ponovo

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #3 : 18-02-2009, 13:15:28 »
Palo nekoliko centimetara snijega .... eto tako je to jednom u 5 godina i više u Dalmaciji.
I sve bi bilo OK da u isto vrijeme ne puše bura tako da je sa sjeverne strane sve smrznuto  :buaaa: :umm: :umm:

Znam da je vama kontinentalcima ovo smiješno ali za nas je ovo ipak elementarna nepogoda.

Kod D&S ti je to ravno svitanju svakog dana.... :quiet:  :mdr:
dat ću ti ja svitanje... :boxing:  :mac:  :P90:  :diablo:  :diablo:  :diablo:
ovdje je baš fino toplo

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #4 : 18-02-2009, 13:18:20 »
Znam da je vama kontinentalcima ovo smiješno ali za nas je ovo ipak elementarna nepogoda.

Vjeruj, meni uopće nije bilo smješno, sve što se nočas događalo po mom dvorištu!
Onak ukratko.... katastrofalan osječaj i strahopoštovanje pred snagom Prirode koja je ovaj puta reagirala vjetrenosnježnomolujom.... kao da gledam film iz Sibira ili Aljaske ili pak Antarktike  :wow:

Offline Marija

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #5 : 18-02-2009, 14:01:28 »
jedan od grabova se nalazio ispod stola .... sa stola je kapalo po njemu tako da se dio jedne grane zaledio, skupa sa grančicama i par pupoljaka .... došlo mi je da vrištim  :quiet:


E da, smrzle su mi se i cipele koje sam ostavila ispred vrata  :girl:

P.S. U Dalmaciji nema škole :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #6 : 18-02-2009, 14:20:46 »
jedan od grabova se nalazio ispod stola .... sa stola je kapalo po njemu tako da se dio jedne grane zaledio, skupa sa grančicama i par pupoljaka .... došlo mi je da vrištim  :quiet:
E da, smrzle su mi se i cipele koje sam ostavila ispred vrata  :girl:
P.S. U Dalmaciji nema škole :happy2:
...koji ste vi pekmez!  :zabezeknut:

Offline Marija

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #7 : 18-02-2009, 14:28:23 »
...koji ste vi pekmez!  :zabezeknut:

 :na:

E kad si već tu - da ispričam svoju tešku sudbinu. Jučer smo zidali zidić na parceli, odnosno temelje. Ne moram ni reći da je sada beton kao čokolino  :haaaahaaaaa: :happy2: Treba imat sreće za potrefiti ovako vrijeme  :tup:

Koliko treba cementu da stisne, inače?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #8 : 18-02-2009, 14:47:52 »
E kad si već tu - da ispričam svoju tešku sudbinu. Jučer smo zidali zidić na parceli, odnosno temelje. Ne moram ni reći da je sada beton kao čokolino  :haaaahaaaaa: :happy2: Treba imat sreće za potrefiti ovako vrijeme  :tup:
Koliko treba cementu da stisne, inače?
...e sad jeste li zidali ili ste betonirali... pitanje je sad!
Ako ste betonirali temelj (naziv za beton ispod razine zemlje) onda mu nebu niš... sve ostalo nad zemljom ako je smrzlo - ponovo. Beton ako smrzne u ovako ranoj fazi može nakon otopljavanja nastaviti vezati ali biti će bitno manje čvrstoće...

Offline Marija

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #9 : 18-02-2009, 14:52:40 »
...e sad jeste li zidali ili ste betonirali... pitanje je sad!
Ako ste betonirali temelj (naziv za beton ispod razine zemlje) onda mu nebu niš... sve ostalo nad zemljom ako je smrzlo - ponovo. Beton ako smrzne u ovako ranoj fazi može nakon otopljavanja nastaviti vezati ali biti će bitno manje čvrstoće...

joj znam što je temelj nisam baš toliko tukizam  :girl:

Radili smo temelj. Iskopali kanal, nasuli ga kamenjem i zalili betonom. Sve to jest malo ispod razine zemlje. Završili smo s ranom jučer popodne oko 17h. Noćas je počeo ovaj snijeg i smrzotina.

Provjeravala sam maloprije nožem i beton se rasiplje. Pretpostavljam da se nije ikao kada stisnuti.  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #10 : 18-02-2009, 15:04:15 »
Palo nekoliko centimetara snijega .... eto tako je to jednom u 5 godina i više u Dalmaciji.
I sve bi bilo OK da u isto vrijeme ne puše bura tako da je sa sjeverne strane sve smrznuto  :buaaa: :umm: :umm:

Znam da je vama kontinentalcima ovo smiješno ali za nas je ovo ipak elementarna nepogoda.

Strasno! Naravno da ce biti snijeg kada ste tako na sjeveru... I vi se hvalite mediteranskom klimom, pih...  :nono:  Kod mene su sva brda okovana ledom ali Bar se jos drzi, nema snijega, samo kisa....  :ludilo:

Offline Marija

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #11 : 18-02-2009, 15:06:18 »
Kod mene su sva brda okovana ledom ali Bar se jos drzi, nema snijega, samo kisa....  :ludilo:

... pa Bar je dole daleko u Albaniji pa nije ni čudo  :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #12 : 18-02-2009, 15:09:57 »
Kod mene su sva brda okovana ledom ali Bar se jos drzi, nema snijega, samo kisa....  :ludilo:

... pa Bar je dole daleko u Albaniji pa nije ni čudo  :happy2:

Jos jedna od mnogobrojnih prednosti Albanije za uzgajanje bonsaija...  :mdr:

 :threatening: :threatening: :threatening:

Offline Marija

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #13 : 18-02-2009, 15:14:13 »
:threatening: :threatening: :threatening:
:love: :love:


E, znaš što sam sad osvjestila da ova naša komunikacija često liči onoj sladunjavoj komunikaciji između Maria i Dude   :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Elementarna nepogoda ... SNIJEG
« Odgovori #14 : 18-02-2009, 15:16:13 »
:threatening: :threatening: :threatening:
:love: :love:


E, znaš što sam sad osvjestila da ova naša komunikacija često liči onoj sladunjavoj komunikaciji između Maria i Dude   :gigle:

Da, da, pocnemo sa pricom o vremenu a zavrsimo u Albaniji...  :mdr: