Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Magnolija - moze li se stogod s tim?  (Posjeta: 6857 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Magnolija - moze li se stogod s tim?
« : 22-04-2007, 16:12:50 »
Aloha!
volio bih malu magnoliju u stan. Ima li nade s tim? Moglo bih se margotiranjem doc do nekakvog pristojnog stabla pa onda s tim dalje..

Ima li tko iskustva s tim i slike kakve svojih biljaka?

Pozdraf!  :great:

Offline Aleksa

Odg: Magnolija - moze li se stogod s tim?
« Odgovori #1 : 22-04-2007, 17:05:35 »
Koliko znam, magnolija je kao drvo teska za uzgoj! Kod mene one slobodno rastu napolju, a ne znam kako uspijevaju u kuci... U svakom slucaju, ne bih pokusavao jer ona inace ima veliki list sto nije dobro za bonsai...  :sarcastic:

Offline helleborus

Odg: Magnolija - moze li se stogod s tim?
« Odgovori #2 : 23-04-2007, 09:04:16 »
Aloha!
volio bih malu magnoliju u stan. Ima li nade s tim? Moglo bih se margotiranjem doc do nekakvog pristojnog stabla pa onda s tim dalje..

Ima li tko iskustva s tim i slike kakve svojih biljaka?

Pozdraf!  :great:


Moje iskustvo je da nema šanse da raste u stanu, to je vanjska biljka. Čak niti mnoge od njih ne idu lako značnim margotiranjem, nego povaljenicama. To je tipičan način razmnožavanja magnolija. Bojim se, kao što Aleksa kaže, da joj je i list i cvijet prevelik i ne znam kako se lišće ponaša pri pokušaju smanjivanja  :dunno:

Offline Zlatko

Odg: Magnolija - moze li se stogod s tim?
« Odgovori #3 : 23-04-2007, 11:02:53 »
Prije dvije godine sam u rasadniku kupio patuljastu bijelu magnoliu. Još uvijek je u privremenoj posudi, a prema debljini stabla i glavnih grana mislim da je stara 10 - 12 godina.

Vrijeme u privremenoj posudi sam iskoristio za skidanje glavnih i suvišnih grana, a sva mjesta reza su izvrsno zacijelila. Cvala je i ove godine, a sada je u fazi aktiviranja spavjućih pupova i listanja.

Magnolia se isključivo može držati samo vani, a eventualno zimi u nekom zaklonjenom i hladnom prostoru.

Moja magnolia je sada visoka 45 - 50 centimetara, a kada kroz duže vrijeme krošnja bude popunjena potrebnim brojem grana vjerujem da neće prijeći visnu od oko 70 centimetara. 
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Magnolija - moze li se stogod s tim?
« Odgovori #4 : 23-04-2007, 15:26:36 »
dakle, efentualno se moze nesto napravit na dvoristu, malo orezivat da poprimi mali oblik i to je to.
Hm. Onda se shaltam na nesto indoor.
Hvala svima! :great: