Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mugo "prvi"  (Posjeta: 9854 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #15 : 30-09-2010, 20:25:32 »
Mugo nakon još jednog žicanja izvršenog ovih dana

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #16 : 30-09-2010, 21:17:07 »
...a gle...
Na prvi pogled dobijem OK dojam, onda drugi pogled, skužim da je deblo pretanko za toliku "krošnjetinu"...jer s vremenom će se zgusnuti i oblikovati u "četku za brijanje".
Treći pogled mi otvara maštu i navodi me na uklanjanje barem 70% zelene mase.
Naravno, sve se to stigne napraviti i za 3-5g. jer će cijela krošnja bujati.

Offline Andrija Zokić

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #17 : 30-09-2010, 21:33:46 »
Cool! Iglice će se isto smanjiti vremenom pa će izgledati proporcionalnije.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #18 : 30-09-2010, 21:46:55 »
Meni se na drugoj fotki dopada. To vjerojatno nikada neće biti vrhunsko drvo ali može biti baš simpatično, zgodno drvce

Offline helleborus

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #19 : 01-10-2010, 10:01:55 »
Ja bi odrezala onu najdonju granu i od onog gore napravila krošnju koja bi trebala biti s više spuštenim granama (znaš onaj dojam starosti). Ima neka tehnika zarezivanja grana tako da se mogu jače svinuti prema dole (za sad je znam samo iz teorije)... time se postiže da grane ne izgledaju kao grane tužne vrbe (onak prvo prema gore, pa dole s nekim trbuhom). Mislim da bi drvo moglo biti mrak da ti je krošnja kompaktnije. Ono što svi bonsaisti ponavljaju: manje je više; što manja i kompaktnija krošnja. Nadam se da nisam bila preizravna ili ne daj bože da sam te nečim uvrijedila. sretno s drvom.

Sad sam opet pogledala drvo... možda neki jin od donje grane, možda i gornji dio krošnje 'očistiti' od zelene mase i napraviti suharak, a od onih malo nižih grana formirati krošnju.... Malo me krošnja više vuče na krošnju kod bjelogorice nego crnogorice.

Offline jurica

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #20 : 01-10-2010, 17:29:39 »
Naravno, sve se to stigne napraviti i za 3-5g. jer će cijela krošnja bujati.
Evo takvo je i moje razmišljanje ,jer ovo drvo je tek na početku svog razvoja , proći će još koja godina da bi bilo simpatično kako kaže Don.
Ima vremena i uvjek se stigne odrezat, jer poslije baš i nekog povratka nema pošto je crnogorica.
Slike sam postavio jedino iz tog razloga da se vidi pomak u razvoju koji je po meni evidentan  :mdr: .

Offline jurica

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #21 : 01-10-2010, 17:40:02 »
Nadam se da nisam bila preizravna ili ne daj bože da sam te nečim uvrijedila. sretno s drvom.


Uvrijedila , nedaj bože. Zašto , radi tvojih savjeta i mišljenja , dok ne tučeš nema frke.  Pa onaj ko se uvrijedi na tuđe mišljenje ili savjete netreba ovdje ni pisat ni postat slike.
To opet ne znači da ću odmah svakog i svaki savjet poslušat , nego čuješ lijepo deset mišljenja i onda se o svemu  na miru sam sa sobom  dogovoriš i napraviš što misliš da je najbolje.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #22 : 02-10-2010, 20:54:37 »
Jure koliko ti je mugo star?Kad si ga prikupio?Pitam zato kaj i ja imam prvog i očekujem ak se primi da počnem za jedno 3 sezone radit na njemu. Meni tvoj mugo kao početniku izgleda ok. Reci mi kakav ti je režim zaljevanja pošto je u ugodnom suptratu?
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #23 : 02-10-2010, 21:54:45 »
Jure koliko ti je mugo star?Kad si ga prikupio?Pitam zato kaj i ja imam prvog i očekujem ak se primi da počnem za jedno 3 sezone radit na njemu. Meni tvoj mugo kao početniku izgleda ok. Reci mi kakav ti je režim zaljevanja pošto je u ugodnom suptratu?
Taj Mugo je najprije jedno sedam godina rastao u vazi na zidu i ja sam oko njega nešto kemijao.  Onda je lani u 4 mj. doživio svoju prvu transformaciju i evo ovako izgleda danas.
Drvo je kupljeno u rasadniku.
Definitivno ako ti se drvo primi po meni naredne dvije godine nemoj ništa raditi osim na dobivanju povratnih pupova.
Ja svoje borove sadim u jednu svoju mješavinu koja se je meni pokazala kao najbolja a to je 80% granitnog granulata2-4 mm , 10% bijelog treseta i 10% gline.
Režim zalijevanja kod borova otprilike svaki drugi dan po ljeti , a nekad i svaki treći , sve ovisi o vremenskim uvjetima .

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Mugo "prvi"
« Odgovori #24 : 02-10-2010, 22:03:57 »
Kužim. thanks
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!