Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: SAVJET MOLIM!  (Posjeta: 3509 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maja

SAVJET MOLIM!
« : 17-02-2009, 17:28:28 »
zamolila bi vas za par savjeta. tek sam pocetnik i neznam bas previse o bonsaima, ali se trudim da naucim. prije dva mjeseca sam dobila na poklon kineski brijest. kako nisam znala apsolutno nista o bonsaiu, jedan prijatelj koji se navodno razumije, odlucio mi je pomoci. rekao mi je da ga treba hitno podrezati (korjene) i prominiti mu zemlju, sto smo i napravili.
u stanu imam centralno, pa ga drzim u negrijanoj prostoriji odn. zatvorenom balkonu. u pocetku su mu otpali poneki listovi, ali se kasnije dobro prilagodio i poceo pustati nove izbojke kao lud. usudila sam se malo ga obrezati ali ne previse. molila bi vas za savjet sto dalje, da li ga treba jos malo urediti, jer mi krosnja ne izgleda bas previse uredno, a tu je i pitanje zemlje. kad smo mu promjenili zemlju koristili smo onu obicnu za cvijece.

Offline cile

Odg: SAVJET MOLIM!
« Odgovori #1 : 17-02-2009, 19:01:27 »
neboj se rezat neće mu niš bit ,probaj ga malo oblikovat sa bakrenom zicom spusti mu grane  i formiraj na svakoj kompaktnu krošnjicu i to ti je to , a za zemlju bi te poslao na jednu temu ali neću bit takav jer je i sam nisam pročitao . možes naći zemlju za kaktuse ili postojeću izmješaš sa malo pjeska cige uglavno mora biti porozna nesmije zadržavati vodu  da drvo pliva i nače strune korjenje

Offline DonQuijote

Odg: SAVJET MOLIM!
« Odgovori #2 : 17-02-2009, 19:57:20 »
a za zemlju bi te poslao na jednu temu ali neću bit takav

 :lauhhing: :lauhhing: :lauhhing: