Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova  (Posjeta: 22239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #15 : 12-03-2009, 09:10:10 »
Neznam dali  sam si dobro preveo(engleski i fotografija su mi jače strana) što je Ivo napisao na I.B.F.u
Može se sredstvo koristiti folijarno i zalijevat njime(jednom)?
Ejoš me zanima dali pali kod crnogorice?

Offline DonQuijote

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #16 : 12-03-2009, 09:22:12 »
A kak se to čita? Mislim... da mi ne bude neugodno u poljoapoteci, pogotovo ak neki komad poslužuje :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #17 : 12-03-2009, 09:24:17 »
Neznam dali  sam si dobro preveo(engleski i fotografija su mi jače strana) što je Ivo napisao na I.B.F.u
Može se sredstvo koristiti folijarno i zalijevat njime(jednom)?
Ejoš me zanima dali pali kod crnogorice?

You can put on soil by watering or on the foliage by spray. The tree must to be strong and ready for start with new foliage.
I keep the soil wet for 2-3 days before, later i put the product and put under shadow for 1 week.
After that time, when you put the tree under sunshine, you can see new bud in 1 week. New branches will be shorter and new leaves smaller.


Ovak sam ja to razumio,


Možete staviti na tlo nakon zalijevanja ili na lišće kao sprej. Stablo moraju biti jako i spremno za novi početak listanja.
Ja držim mokro tlo 2-3 dana prije, nakon što stavim proizvod i stavim drvo u sjenu na 1 tjedan.
Nakon tog vremena, kada se stablo stavi na sunce, možete vidjeti nove pupoljak u prvom tjednu. Nove grane će biti kraće, a listovi manji

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #18 : 12-03-2009, 09:26:38 »
A kak se to čita? Mislim... da mi ne bude neugodno u poljoapoteci, pogotovo ak neki komad poslužuje :mdr:

 :histerical:
 :rofl:
 :takoTreba:
Ti fakat nisi normalan, u biti jesi !
Ja nisam ni pokušao izgovoriti taj naziv, dok ti sad nisi postavil pitanje  :idiot:

Offline helleborus

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #19 : 12-03-2009, 11:07:57 »
Neznam dali  sam si dobro preveo(engleski i fotografija su mi jače strana) što je Ivo napisao na I.B.F.u
Može se sredstvo koristiti folijarno i zalijevat njime(jednom)?
Ejoš me zanima dali pali kod crnogorice?

You can put on soil by watering or on the foliage by spray. The tree must to be strong and ready for start with new foliage.
I keep the soil wet for 2-3 days before, later i put the product and put under shadow for 1 week.
After that time, when you put the tree under sunshine, you can see new bud in 1 week. New branches will be shorter and new leaves smaller.


Ovak sam ja to razumio,


Možete staviti na tlo nakon zalijevanja ili na lišće kao sprej. Stablo moraju biti jako i spremno za novi početak listanja.
Ja držim mokro tlo 2-3 dana prije, nakon što stavim proizvod i stavim drvo u sjenu na 1 tjedan.
Nakon tog vremena, kada se stablo stavi na sunce, možete vidjeti nove pupoljak u prvom tjednu. Nove grane će biti kraće, a listovi manji

Ovo su definitivno citokinini, nema kaj drugo biti jel oni jedini potiču bočno pupanje. Mislim da bude jasnije postoje samo 5 biljnih hormona ili spojeva koji se tako ponašaju (auksini, giberelini, citokinini, etilen i apscizinska kiselina). Koliko sam ja upoznata ne postoji u biljkama ništa drugo što bi poticalo na pupanje osim hormona. Pročačkate li malo o hormonima po netu vidjet ćete koji kaj radi.
Ne znam koliko je realno da se dobije pup baš na nekom određenom mjestu ako za to ne postoje neke preduvjeti. Možda oštećivanjem kore i stavljanjem neke kombinacije auksina i citokinina možemo dobiti da nam pup naraste baš na tom određenom mjestu. Ono sa špricanjem ili zalijevanjem je više za dobivanje pupova bilo gdje, gdje biljci odgovara stvoriti pup.
Da su grančice kraće i manjih listova mi se čini logično, ali ne zbog hormona nego zbog vremenski kasnijeg formiranja tog pupa i smanjene količine hranjiva. Ne mogu se dovinuti nikakvom 'boljem' ili pametnije, znanastveno potkovanijem razlogu.

Offline helleborus

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #20 : 12-03-2009, 11:11:56 »
A kak se to čita? Mislim... da mi ne bude neugodno u poljoapoteci, pogotovo ak neki komad poslužuje :mdr:

Valjda cikocel, to mi zvuči nekak najbolje. Mislim kikokel sigurno nije jer sigurno počinje s 'c', onda nam još ostaje cikokel, al nekak mi ne 'sjedi u uhu'.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #21 : 12-03-2009, 11:12:45 »
... Ono sa špricanjem ili zalijevanjem je više za dobivanje pupova bilo gdje, gdje biljci odgovara stvoriti pup...

Ako izbiju bilo gdje, lako je ukloniti višak i ostaviti željene. Kaj ne  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #22 : 12-03-2009, 11:14:26 »
A kak se to čita? Mislim... da mi ne bude neugodno u poljoapoteci, pogotovo ak neki komad poslužuje :mdr:

Valjda cikocel, to mi zvuči nekak najbolje. Mislim kikokel sigurno nije jer sigurno počinje s 'c', onda nam još ostaje cikokel, al nekak mi ne 'sjedi u uhu'.

Ovo "K" bi moglo uklniti asocijaciju na cice  :idiot:

Offline helleborus

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #23 : 12-03-2009, 11:24:49 »
A kak se to čita? Mislim... da mi ne bude neugodno u poljoapoteci, pogotovo ak neki komad poslužuje :mdr:

Valjda cikocel, to mi zvuči nekak najbolje. Mislim kikokel sigurno nije jer sigurno počinje s 'c', onda nam još ostaje cikokel, al nekak mi ne 'sjedi u uhu'.

Ovo "K" bi moglo uklniti asocijaciju na cice  :idiot:

Da, to je svakako poželjno.

Offline helleborus

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #24 : 12-03-2009, 11:32:17 »
... Ono sa špricanjem ili zalijevanjem je više za dobivanje pupova bilo gdje, gdje biljci odgovara stvoriti pup...

Ako izbiju bilo gdje, lako je ukloniti višak i ostaviti željene. Kaj ne  :verycool:
Apsolutno, to je jasno ko dan, to djelovanje citokinina. Naravno da je ljudina teško doći do tih supstrata jer se baš ne prodaju na svakom koraku, onda kad netko nekaj vidi u dućanu i počne koristiti misli se da je to nekaj novo izmišljeno. Ma nije. To je vjerojatno uz razvoj svega i svačega konačno postalo dostupno običnim smrtnicima.

Ima još jedna zanimljiva stvar. Giberelini su hormoni koji prekidaju dormanciju vršnih pupova u proljeće. Baš sam si nekaj mislila...npr. izvadiš neko drvo, neće nikako potjerati. Misliš da je gotovo i možda mu se stvarno bliži kraj i... Lijepo dodaš gibereline. Jer se egzogenima dodavanjem giberelina može prekinuti dormancija pupova. I ako ima ikakve šanse da biljke u sebi ima još života, a valjda ima, pupovi bi trebali krenuti i naš 'vrijedan kapitalac' je spašen. Mislim da je ovo nekaj bar isto toliko zanimljivo ako ne još i zanimljivije za nas. Ha?!  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #25 : 12-03-2009, 11:35:08 »
... Mislim da je ovo nekaj bar isto toliko zanimljivo ako ne još i zanimljivije za nas. Ha?!  :verycool:

Imaš neko konkretno ime pripravka ili samo znaš vrstu hormona?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #26 : 12-03-2009, 13:24:00 »
...samo da nam drva ne počnu ličit na ovak nekaj, nakon cikocela  :nails:
 :tlab:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #27 : 12-03-2009, 14:37:31 »
Za nabaviti u...:

CHROMOS toranj na Vukovarskoj u ZG
Tel: 01 6040 382
Radno vrijeme: od 7 do 15 h
Pakiranje: 5 L
Cijena :274,50 kn


U CHROMOS agro (01 2404 188) su me pitali od kud zovem. Vjerojatno ima i u drugim gradovima HR. Javite ako saznate i druga mijesta gdje se može nabaviti.

Ž ekipa i ostali koji su iz ZG, možemo svi biti opskrbljeni sa ovih 5L pa nema potrebe kupovati svaki za sebe!
Dio uputstva:
geranije i pelargonije: folijarno s 12 ml preparata u5 l vode uz najviše dva tretiranja
božična zvijezda (Euphorbia pulcherima) 9 ml preparata u 5 l vode

Offline jurica

Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #28 : 12-03-2009, 15:21:59 »
Za nabaviti u...:

CHROMOS toranj na Vukovarskoj u ZG
Tel: 01 6040 382
Radno vrijeme: od 7 do 15 h
Pakiranje: 5 L
Cijena :274,50 kn


U CHROMOS agro (01 2404 188) su me pitali od kud zovem. Vjerojatno ima i u drugim gradovima HR. Javite ako saznate i druga mijesta gdje se može nabaviti.

Ž ekipa i ostali koji su iz ZG, možemo svi biti opskrbljeni sa ovih 5L pa nema potrebe kupovati svaki za sebe!
Dio uputstva:
geranije i pelargonije: folijarno s 12 ml preparata u5 l vode uz najviše dva tretiranja
božična zvijezda (Euphorbia pulcherima) 9 ml preparata u 5 l vode
Agrarija u Pazinu  5 l = 200 kn okruglo

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: BASF Cycocel - sredstvo za poticanje pupova
« Odgovori #29 : 12-03-2009, 15:26:27 »
Agrarija u Pazinu  5 l = 200 kn okruglo


Eto mi metropole ... na .... :beurk:

Hvala Jurice  :takoTreba: