Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novoizvađeno - Grabovi  (Posjeta: 6631 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drigi

Novoizvađeno - Grabovi
« : 25-03-2009, 18:33:18 »
Pre dva dana izvađeni,prvi grab visine 40-tak cm,a nebari u dnu 20-tak ,drugi malo niži a nebari 15 cm.Korenja koliko hoćeš tako da neće biti problema oko primanja. :jupije:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #1 : 25-03-2009, 19:13:03 »
Sasvim dobro.  :great: Prvi mi je bolji, drugi je dobar. Prvi ti je već skoro gotovo drvo. I ima snažan nastup! A oko primanja, naravno, ne brini. To su ipak grabovi.
Dolaziš na Palla?

Offline mansa12

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #2 : 25-03-2009, 20:27:09 »
Prvi grab je drvo sa kakvim bi hteo da zavrsim sezonu vadjenja 2009. I dimenzije su po mom ukusu.  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #3 : 25-03-2009, 20:32:11 »
Bravo Drigi! Prvi grab je dobar! :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #4 : 25-03-2009, 21:25:40 »
Prvi je odličan! Svaka čast  :great:

Kakva ti je to mješavina zemlje?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #5 : 26-03-2009, 07:33:25 »
..da prvi je odličan, drugi ne valja (dole je uži nego gore, nema sužavanja, toliko debelih grana iz jednog mjesta....)

Offline drigi

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #6 : 26-03-2009, 07:41:39 »
Prvi je odličan! Svaka čast  :great:

Kakva ti je to mješavina zemlje?
Neka moja kombinacija,pola lokalne crvene peskuše sa dodatkom 25%humusa,25%rastresite obične zemlje.Ma ništa posebno ali grabovi rastu u njoj ko blesavi! :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #7 : 26-03-2009, 08:08:11 »
Prvi je odličan! (jel to već netko rekao  :idiot:)

Drugi je vrlo primamljiv za nekog sa slobodnim pogledima na bonsai, volio bi se poigrati na takvom materjalu, mislim da je velik izazov i da može zablistati kroz nekih 5 sezona. Sviđa mi se  :great:

Offline Marija

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #8 : 26-03-2009, 08:19:24 »
Neka moja kombinacija,pola lokalne crvene peskuše sa dodatkom 25%humusa,25%rastresite obične zemlje.Ma ništa posebno ali grabovi rastu u njoj ko blesavi! :idiot:

Bilo bi dobro da ti u mješavini ima barem 50% šljunka radi rastresitosti. Bolje se žila razvija kada je mješavina propusnija.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline drigi

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #9 : 26-03-2009, 08:52:57 »
Neka moja kombinacija,pola lokalne crvene peskuše sa dodatkom 25%humusa,25%rastresite obične zemlje.Ma ništa posebno ali grabovi rastu u njoj ko blesavi! :idiot:

Bilo bi dobro da ti u mješavini ima barem 50% šljunka radi rastresitosti. Bolje se žila razvija kada je mješavina propusnija.
Ima Marija sigurno toliko jer je ta kako je ja zovem crvenica ustvari nešto kao mlevena cigla krupnijeg granulata,slično vašem tenesitu. ;)

Offline Marija

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #10 : 26-03-2009, 10:58:30 »
Ima Marija sigurno toliko jer je ta kako je ja zovem crvenica ustvari nešto kao mlevena cigla krupnijeg granulata,slično vašem tenesitu. ;)
aha, super - nisam te dobro razumjela mislila sam da govoriš o zemlji crvenici.  :tup:
Odlično da si to uspio nabaviti u takvoj mješavini korijen će se odlično razvijati!  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline drigi

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #11 : 26-03-2009, 11:15:10 »
aha, super - nisam te dobro razumjela mislila sam da govoriš o zemlji crvenici.  :tup:
Odlično da si to uspio nabaviti u takvoj mješavini korijen će se odlično razvijati!  :smile:
Ama Marija,pratim ja Vaše polemike na HBF koje veoma cenim i gledam koliko mogu da Vas ispoštujem što se tiče kvaliteta.A uvek volim da naučim od onog ko zna!!! :chinaman:

Offline Marija

Odg: Novoizvađeno - Grabovi
« Odgovori #12 : 19-02-2010, 11:35:50 »
Drigi, jesu se primili grabovi, kako napreduju?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai