Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai maslina  (Posjeta: 73619 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Bonsai maslina
« Odgovori #90 : 19-11-2008, 11:37:23 »
Mislim da ste je odlično sredili. Čuj, ona je sada u počecima, nemre izgledati impresivno kako bi čovjek želio za nju, no mislim da ste napravili dobre poteze škarama. Ovo sa žicom se da srediti i grane se lako pomaknu sim-tam. Deblo je prekrasno, staro. Lijepo ste se zaigrali. Ja ti baš ne znam s maslinama. Čimi mi se da kad malo grane produže i zagranaju se bude više nalikovala onoj iz prirode,  kakvu ja imam u glavi. Ali početak oblikovanja je obećavajući. Bravo!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai maslina
« Odgovori #91 : 19-11-2008, 12:06:27 »
Gledam deblo i teško mi je skužiti kaj je kaj i kam kaj ide. Krošnja je još premlada, no vrijeme će pokazati koja/koje grane će preuzeti dominaciju, a onda će sve biti lakše.

Offline Marija

Odg: Bonsai maslina
« Odgovori #92 : 19-11-2008, 13:10:11 »
Iako moje maslina nitko ne kometira  :cry: .... ja ću i dalje objavljivati slike ...

antu ...  :hihihi:

Čuj a zašto se ne može komentirati na galeriji? To je pravilo ili propust?

Može se komentirati Galerija ispod svake slike. Mi se ulogiramo i komentiramo a gosti upišu ime i komentiraju.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Bonsai maslina
« Odgovori #93 : 20-11-2008, 20:24:56 »
Razvoj od 2005 do sada ove posljednje masline koju sam objavila ovdje.

Slike su na novom siteu:  > Gallery.my-bonsai.com - Maslina "Posvađana"
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline duic

treban pomoc
« Odgovori #94 : 25-05-2010, 16:36:07 »
ovaj..ja imam maslinu koju san izvadia iz krsa..ima delo otp obujma 3-4 cm..visoka je svega 10-11 cm..i ima oblik krosnje siban vjetrom.. :smile: ima dosta grana ne previse ali na granama su vecinom samo listovi..ocu rec da direktno iz grana izbijaju..ne granaju se dalje..moj problem je sta je njezina glavna zila debela mozda 1 cm..i dugacka 14 cm..presadia san je prije god dana..i ja se nadan da ce pustit dovoljno malih zilica da uspijem otkinut ovu debelu pa da je mogu prisadit u manj pitar..i pokusavam da joj se glavne grane ne krizaju..ali stvrano dugo treba dok grana ne ostane u zeljenom polozaju