Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje  (Posjeta: 15797 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« : 08-04-2009, 18:38:41 »
TerraCottem je belgijski proizvod koji poboljšava kvalitetu zemlje. Ne djeluje otrovno na životinje, podzemne vode i biljke.
Pojačava mikrobakterijsku aktivnost tla, poboljšava prozračnost i rahlost tla, sposobnost akumulacije vode, pospješuje razvoj
korijena, biljaka i biomase.


> Terracottem brošura
> Terracottem - web stranica

na slici pogledajte sastav ... vulkanski šljunak, polimeri, gnojivo, simulator rasta

Doziranje 30g na 5L.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #1 : 08-04-2009, 19:26:02 »
... absorpcija mu je vode 250 puta više od svoje težine

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #2 : 08-04-2009, 19:33:21 »
... imamo uzorke pa smo malo testirali ...

slika 1. - 30 g terracottema
pomalo smo ljevali vodu .... upilo je 3dl vode, i pretvorilo se u nekakvu želatinastu masu ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #3 : 09-04-2009, 08:59:37 »
...i sad nek neko veli da smo sami u svemiru  :verycool:
Moj mali mozak radi harakiri i pita se.... što smo sve u mogučnosti otkriti... i proizvesti.
Očito je da tehnologija napreduje ubrzanim koracima, koji u Hrvatsku stignu sa kojom godinom zakašnjenja, no stignu.
Ovo mi na prvi pogled djeluje svemirski, no zanimljivo. Količina vode koju može apsorbirati je zapanjujuća, sigurno su se pobrinuli i za distribuciju/otpuštanje vode prema biljci, i sad još ako tjedan dana ne moram zaljevati drva.... "neka svemir čuje nemir...."

Offline Marija

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #4 : 09-04-2009, 09:13:11 »
Ovo što upija to su nekavi polimeri i toga ima 39% u terracotemu.  A što je to ustvari nemam pojma.  :blink:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #5 : 09-04-2009, 09:20:06 »
sigurno su se pobrinuli i za distribuciju/otpuštanje vode prema biljci, i sad još ako tjedan dana ne moram zaljevati drva.... "neka svemir čuje nemir...."

Pobrinuli su se izgleda. :smile:



Na youtube imaš još nekoliko video klipova:
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Terracottem&aq=f
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #6 : 09-04-2009, 09:33:50 »
Fakat izgleda svemirski, moja psihofizička konstitucija je nespremno dočekala ove nove podloge, jesemti pa to je ko baterija na mobitelu, napuniš je i onda pričaš dok ti se ne isprazni.... a sad ozbiljno!

Mislim da ovo ima apsolutno pozitivnu primjenu za uzgoj u posudama. Kolko sam shvatio, mala količina Terracottema se umješa u substrat i održava ga "živim" to je odlično, barem mi se tak čini.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #7 : 09-04-2009, 09:48:25 »
Doziranje 30g na 5L.

=

300g na 50 L

1 kg na otprilike 165 L substrata

2 vreče pumica (novi izvor) 160 L = 120 kn
1 kg Terracottema = 50 kn
120 L = 170 kn
cijena prihvatljiva, a zaljevanje smanjeno..... možda ovim mogu izbjeći sve opravdaniju potrebu postavljanja automatskog zaljevanja  :tlab:

Offline DonQuijote

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #8 : 09-04-2009, 12:38:40 »
Hmm imam pitanje. Ovo nabubri desetak puta. Što kada to metnemo u malu posudu i zalijemo?
Ode sve van preko ruba :nails:
I ko garantira da će se tlo opet slegnuti oko korijena kako treba a da neće ostati zračni jastuci?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #9 : 09-04-2009, 13:16:31 »
Hmm imam pitanje. Ovo nabubri desetak puta. Što kada to metnemo u malu posudu i zalijemo?
Ode sve van preko ruba :nails:
I ko garantira da će se tlo opet slegnuti oko korijena kako treba a da neće ostati zračni jastuci?

Treba vidjeti u praksi. Ja nemam nikakav strah i vjerujem da to bude dobro. Nadam se da će M&A uskoro javiti neke rezultate sa posudama i po tom pitanju.

Offline DonQuijote

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #10 : 09-04-2009, 13:22:46 »
... absorpcija mu je vode 250 puta više od svoje težine


Ni to mi nekako ne pije vodu :dunno: Znači kila može upiti 250 litara vode? Nešto mi ne štima

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #11 : 09-04-2009, 13:43:51 »
... absorpcija mu je vode 250 puta više od svoje težine


Ni to mi nekako ne pije vodu :dunno: Znači kila može upiti 250 litara vode? Nešto mi ne štima

1 kg ide na 165 kg substrata. Ako smo svjesni da u substratu ima velika masa "zračnog jastuka", ova nova "živa masa" će popuniti i dio tog zračnog jastuka. No kak sam rekel, treba probati u živo.

Offline Andrija Zokić

Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #12 : 09-04-2009, 14:21:57 »
Loša sam osoba za testiranje. Presadili smo jedno drvo i u mješavinu ubacili Terracottem i dobro ga zbili kako se i preporuča. Meni se čini da substrat nije nabubrio ili je neznatno. Trebao sam fotografirati prije i poslije pa bi mi bilo jasnije. Mario, nazovi u Split gospođu koja prodaje Terracottem ( http://www.terracottem.hr/ - 021/537-680) i zamoli ju da ti pošalje koji testni uzorak. Mi sada idemo na put i neće nas biti neko vrijeme pa ako si nestrpljiv za nove testove najbolje da sam probaš.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #13 : 09-04-2009, 14:47:08 »
Loša sam osoba za testiranje. Presadili smo jedno drvo i u mješavinu ubacili Terracottem i dobro ga zbili kako se i preporuča. Meni se čini da substrat nije nabubrio ili je neznatno. Trebao sam fotografirati prije i poslije pa bi mi bilo jasnije. Mario, nazovi u Split gospođu koja prodaje Terracottem ( http://www.terracottem.hr/ - 021/537-680) i zamoli ju da ti pošalje koji testni uzorak. Mi sada idemo na put i neće nas biti neko vrijeme pa ako si nestrpljiv za nove testove najbolje da sam probaš.


Sigurno je nabubrio, ali u šupljine za koje i ne znamo da postoje u tlima u koje sadimo drva. Neki bi to nazvali "inteligentnom materijom"
Zvao sam gospođu i doživio onu "staru školu" ljubaznosti i poslovnosti, poslat će mi uzorke, no ne nadam ih se prije utorka, zbog blagdana. Budemo vidjeli  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Terracottem - za poboljšanje kvalitete zemlje
« Odgovori #14 : 23-04-2009, 09:46:18 »
Dobio sam uzorke terracottema, no zbog nedavnih predivnih događanja, nisam ga ni pipnuo, a kamo li testirao. Adrijan je na konvenciji spomenuo da se terracottem već upotrebljava kod nas i spomenuo je neke biljke/cvjeće koje kao dekor služi u njegovom gradu, a nitko ga ne zaljeva (iako treba vode) i ono raste sretno i zadovoljno.

M&A vi ste posadili nešto u Terracottem, jel primječujete štogod?