Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moj "bonsai" koji to nije  (Posjeta: 5043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejo_17

moj "bonsai" koji to nije
« : 06-04-2009, 18:24:16 »
Kao prvo ovo je moj prvi post na ovom forumu i povodom toga vas svih zelim pozdraviti.

O bonsaijima znam onoliko koliko sam uspio pohvatat po ovom forumu jucer navecer.  :hihihi:

Odmah danas sam nasao neko drvce kojemu naravno neznam vrstu i posadih ga u DIY (do it yourself) drvenu posudu.

Zanima me ima li ovo buducnost, sto da dalje radim, da li da ga negdje odrezem, da li da trazim drugo itd.


Offline DonQuijote

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #1 : 06-04-2009, 19:32:51 »
To je breza?

Offline Anna

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #2 : 06-04-2009, 23:34:43 »
Moj prijedlog je temeljito iščitavanje ovog foruma uz povremeno googlanje, traženje e booka, te posjet knjižnici (ovo zadnje je upitno zbog raznih kvaliteta knjižnice), u toj sam ja fazi :smile: Nakon mjesec dana ćeš imati dobre osnove :idiot:
Koliko ja znam ( a to je malo pa molim znalce da me isprave ako je netočno) ostavi ga godinu dana da preživi šok vađenja. Iako mislim da si trebao potražiti starije zakržljalo drvce. Ali, ako imaš volje vjerojatno se sve, uz volju, može pretvoriti u bonsai. Osim jednogodišnjih biljki, hi hi 

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #3 : 07-04-2009, 08:29:47 »
Dobrodošao  :smile:

...ako brezu srežeš 2 prsta iznad prve grane, iduće sezone bi trebao imat nove grane i slatko malo drfce. Ovak visoko, nema nikakvu draž jer je tanko.

Offline dejo_17

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #4 : 07-04-2009, 10:07:17 »
Puno hvala na dosadasnjim odgovorima. Znam sa drugih foruma koliko frustrirajuca mogu biti pitanja pocetnika poput mene.  :zbunjen:.

Kada da ju rezem? Odmah?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #5 : 07-04-2009, 10:16:01 »
Kada da ju rezem? Odmah?

...da reži odmah!
Jel substrat u koji je posađeno drvo isti kao i ovo na vrhu ili je neka zemlja za cvijeće?

Offline dejo_17

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #6 : 07-04-2009, 11:22:25 »
Mjesavina zemlje za cvijece i ovoga na vrhu. Jedno 70-30, ili 60-40 u korist pijeska

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #7 : 07-04-2009, 11:38:40 »
... 60-40 u korist pijeska

prolazno  :takoTreba:

Offline dejo_17

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #8 : 07-04-2009, 15:33:58 »
Ja sam to ovako:


Offline DonQuijote

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #9 : 07-04-2009, 15:40:25 »
Mogao si i bliže, ali nije važno. >Sada ga pusti na miru. Baciti će pupove. Iduće proljeće ostaviš samo najniži pup i to će ti biti novi vrh. Za tri godine imaš drvce koje će već pomalo ličiti na drvce.
U međuvremenu ćeš izvući mnogo boljih ali ovaj komadić će ti uvijek ostati drag.

Offline dejo_17

Odg: moj "bonsai" koji to nije
« Odgovori #10 : 07-04-2009, 18:22:21 »
Lijepo receno.  :dipl:

Ovaj vikend cu jos malo posnjufati po prirodi u potrazi za necim boljim. Znam da je malo kasno, ali ne mogu cekat  :smile: