Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pozdravljam!  (Posjeta: 9831 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Pozdravljam!
« Odgovori #15 : 22-03-2007, 22:00:11 »

Sebastijan to je tvoja odluka i kao takvu je poštujem, ali u neku ruku najlakše je reći adijo... i bacit problem u smeće.


Slazem se.

A isto to vazi i za forum. Da prodjemo kao milion ostalih foruma koji su propali? Najlakse je da ga izbrises.




Offline helleborus

Odg: Pozdravljam!
« Odgovori #16 : 23-03-2007, 13:55:55 »
Iako vec neko vrijeme zivim s biljkama, to mi je na neki način i posao, totalni sam bonsai pocetnik. Imala sam prilike upoznati gospodina Vrgoča i vidjeti njegove biljčice. Krasno, prekrasno. I vrlo poticajno. Pitala sam se, a i njega gdje je 'nestao'. Čini se da kad ljudi silno nesto žele napraviti, dati cijelog sebe, a neprestalno lupaju glavom o zid neminovno s vremenom odustaju od takve kolektivne borbe. A i ko će se natezati sa svim tim ljudskim ispadima, kompleksima, željama...

Forum je krasna stvar. Divna ljudska izmišljotina koja nas na brz i lagan način moze povezati. No, svako lice ima i svoje naličje. I ove 'svađe', osjecaj da nas netko vrijeđa, ne poštuje. Prema ovom zadnjem što sam pročitala mogu pokušati zaključiti kako nikomu nije niti bilo u cilju pokazati takvo naličje. Valjda sam dobro shvatila.

Gđica Marija je svakako imala dobru namjeru i želju da forum služi raspravljanju, komentiranju, kritiziranju. Ljudi se moraju naučiti nositi s istinom koju drugu vide kao takvu. No pitanje je kako iznosimo tu svoju istinu. Taktičnost. To je sve što se traži. Istinu možeš reći na bar 10 načina. Pa dajte odaberite koji taktičniji.

Jako se veselim susretu s gospodinom Pallom. Presretna sam da ste tako nešto imali prilike i volje organizirati. I evo prilike da svi upijamo kao spužve. No, mislim da sam i do sada imala prilike učiti od najboljeg ovdje dostupnog. Vječno zahvalna S. Ti jesi za mene majstor :) iako imaš još puno toga za učiti  :love: (a ko nema).

Offline Marija

Odg: Pozdravljam!
« Odgovori #17 : 23-03-2007, 14:10:00 »
Ova tema se razvukla na sto strana. Mislim da smo stvarno "kulturu razgovora" riješili i doveli na pristojan nivo. Marinko se čak i ispričao i čini mi se da to poglavlje možemo privesti kraju... ako bude daljnjih ispada u tom smislu imamo sankcije. Tko prvi primjeti neka javi administratorima (samo bez noćnih poziva, molim  ;))

Mislim da je ostalo još to pitanje "majstorstva" ... koje se čini mi se nekako utopilo u mom posljednjem postu - valjda je bio predug.
Rečeno mi je da se zamaram glupostima - kako tako je neZen raspravljati o tome. Mislim da nije. Ako osoba sama sebe predstavlja kao bonsai majstora, a onda zatim piše neke potpune netočnosti (kulturan izraz!),onda ja i neki drugi ispadamo nepristoji kad ga ispravljamo. Što sam loša osoba ako ne mučim u tim sitacijama.

Evo Sebastijan je zubar. Pa zar bi on mučao kada bi netko na nekom strukovnom forumu rekao da se zubi vade krampom,a rupe zatvaraju mahovinom? Mislim da ne bi.

Evo još jedanput da kažem da mislim da nam ne treba ni takav usiljeno-ljubazni forum.
Kao što kaže Helleborus bitna je taktičnost  i istina  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai