Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: upomoc  (Posjeta: 39338 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anna

Odg: upomoc
« Odgovori #30 : 13-05-2009, 14:20:22 »
Pa što ne reče prije! Pariz je druga stvar od Slavonije  :hihihi:
To sam i rekla, vjerojatno mu nema spasa. Sada si napravila za njega sve što si mogla, pričekaj da vidiš da li ima reakcije. Nemoj ga još baciti.
Fikus nije obična sobna biljka- to je subtropsko/tropsko drvo i tako se prema njemu treba i odnositi.

Offline Sarah

Odg: upomoc
« Odgovori #31 : 13-05-2009, 14:25:48 »
vec sam nasla jedan isto je ficus pa sam ga mislila kupiti al kako mu objezbjediti uslove to znaci puno vlage i toplote ili ima li neki da je otporan da ga ne ubijem tako lako imas neki prijedlog

Offline Anna

Odg: upomoc
« Odgovori #32 : 13-05-2009, 14:42:10 »
Fikus nije toliko različit od ostalih bonsaia- jedino zahtjeva višu temperaturu i veću vlagu. Prihranjivanje preporučam agresivnije sa uravnoteženim NPK... A za ostatak uči o bonsaima, za to ti je ovaj forum idealan. Čitaj knjige o bonsaima i dosta brzo ćeš se bez problema snaći. Ako znaš španjolski, na www.scribd.com imaš knjigu o isključivo fikus bonsaima. Sretno!

Offline Ivan B

Odg: upomoc
« Odgovori #33 : 13-05-2009, 15:33:00 »
Vrste Ficus, koje se obićno uzgajaju kao kućne biljke u hladnijim podnebljim, izvrsne su vrste za -"kućni" bonsai...osijetljive su na ožićavanje, orezivanje(zbog gubljenja tekućine) i na premještanje s jednog mijesta na drugo(na što reagiraju odbacivanjem lišća)... :dipl:

Offline Sarah

Odg: upomoc
« Odgovori #34 : 14-05-2009, 14:46:56 »
Sta mislite ako sam uspijela spasiti drvo kad cu vidjeti prve znake tj.koliko trebam cekati da znam jeli mu bolje

Offline Ivan B

Odg: upomoc
« Odgovori #35 : 14-05-2009, 19:52:37 »
E tu ti ne možemo baš puno reći...moraš ćekati...