Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Biljne uši baš na mojim smrekama  (Posjeta: 6573 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Biljne uši baš na mojim smrekama
« : 22-05-2009, 10:33:21 »
Tek informativno, ako koga zanima... zaputile se uši na moje smreke i glogove i rečporeč sa stričekom u poljoapoteci... dođosmo do CONFIDOR SL 200...
Smučkam ja to jučer pred mrak i pošpricam ciljana drva.... jutros, ne samo da su uši mrtve ko prašina po putu, nego na drvima više nema ni onih mušica što čiknšitom se slade i pauci vise u svojim mrežama mrtvi da mrtviji ne mogu biti... evo ja sam preživio, a nadam se da će i drva  :idiot:

Offline Libero

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #1 : 22-05-2009, 12:12:00 »
I meni treba. Pošto je? Koliku si koncentraciju primjenio (vidim na stranicama proizvođača svakakve podatke)?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #2 : 22-05-2009, 12:24:22 »
I meni treba. Pošto je? Koliku si koncentraciju primjenio (vidim na stranicama proizvođača svakakve podatke)?

Za 10 L 25 kn, za 100 L 75 kn. Na 10 L vode sam stavio 5 ml confidora.

Offline Marija

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #3 : 22-05-2009, 12:50:08 »
Za uši je dobro i > bijelo ulje od Herbosa razvrstano  izvan skupine otrova.

P.S. ako te tješi i mi imamo vunastih uši po zelenikama .... taman idem poprskati  :whip:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #4 : 22-05-2009, 12:55:00 »
Ja koristim Biokill. To se koristi protiv nametnika na domačim životinjama, krpelji buhe i slično. Vrlo je efikasno i potpuno neotrovno za sisavce. U svakoj boljoj trgovini s opremom za kućne ljubimce

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #5 : 22-05-2009, 12:56:59 »
Za uši je dobro i > bijelo ulje od Herbosa razvrstano  izvan skupine otrova.

P.S. ako te tješi i mi imamo vunastih uši po zelenikama .... taman idem poprskati  :whip:

Prskao sam s tim uljem dan prije i nakon njega je uši bilo još više, navodno je samo za crvenog pauka i štitaste uši.
Na kraju dolazi confidor, to je armagedon za uši i još štošta  :ludilo:

Tješe me čisti mladi i sočni izboji na smrekama  :turpija:

Offline alan

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #6 : 22-05-2009, 13:47:39 »
Ja koristim Biokill. To se koristi protiv nametnika na domačim životinjama, krpelji buhe i slično. Vrlo je efikasno i potpuno neotrovno za sisavce. U svakoj boljoj trgovini s opremom za kućne ljubimce
Toga ima i u trgovinama mješovite robe.Oko 30 kn.Nije loše,širok spektar djelovanja.

Offline Marija

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #7 : 22-05-2009, 17:36:09 »
... a tu je i ekološki pristup problemu:

Juha od koprive (I. Pelin):
Potrebno je 5 kg svježe ubrane koprive. Pri branju treba koristiti samo gornje trećine biljke i to prije cvatnje koprive. Koprivu potopiti u 10 l hladne vode i ostaviti da stoji 24 sata. Dulje držanje koprive u vodi se ne preporuča jer započet će procesi fermentacije te bi se dobila gnojnica umjesto insekticida. Koprivu ocijediti i dodati 90 l vode. Pripravak koristiti za suzbijanje lisnih uši prskanjem.

Juha od koprive (O. Schmid, Silvia Henggler):
Potrebno je 1 kg svježe ubrane koprive ili 200 g osušene. Pri branju treba koristiti samo gornje trećine biljke i to prije cvatnje koprive. Koprivu potopiti u 10 l hladne vode i ostaviti da stoji 12 sati. Nakon toga pripravak ocijediti i nerazrijeđeni koristiti za suzbijanje lisnih uši prskanjem.

Sapunska emulzija (I. Pelin):
Sapunska emulzija se koristi za suzbijanje prije svega lisnih uši i grinja. Poznati su preparati na bazi kalijevog sapuna. U 10 l vruće vode rastopiti 1 kg kalijevog sapuna, ohladiti i dodati 90 l vode (po mogućnosti kišnice). Pripravak koristiti za suzbijanje lisnih uši prskanjem. Jabuke prskati tijekom travnja i svibnja kako bi kiša isprala sapun s plodova.


***recepti uzeti negdje sa web stranica http://www.hzpss.hr

P.S sa navedenim juhama ne posluživati svekrve  :svetac:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Ivan B

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #8 : 23-05-2009, 16:00:10 »
JA sam koristio ovo prvo s koprivom ali nije nešto naj.....ali radio sam i sa sapunom(mekanim ili kalijevim) i otapao sam ga u dest. vodi....i super je ;)

Offline DonQuijote

Odg: Biljne uši baš na mojim smrekama
« Odgovori #9 : 24-05-2009, 10:44:10 »

P.S sa navedenim juhama ne posluživati svekrve  :svetac:

Svekrve su  male bebe spram punica.
Punice bi preživjele takve juhice i još bi napredovale i ojačale