Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: predivno ili pretjerano....?  (Posjeta: 13975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anna

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #30 : 29-05-2009, 20:37:00 »
Ima doista predivnih drva i grotesknopredivnih drva...ali ovaj skejter tu na slici ili što je već uvaj likić u narančastoj majici  :question:
Ima tamo i figurica jedrilica i konja koje bi najradije pojela koliko me bodu u očni živac... Drva prekrasna i onda vlasnik mora ubaciti još nešto jer ne zna što bi sa sobom. To me podsjeća na mlade studente kad počnu crtati ozbiljnije portrete pa u silnoj želji da izgleda što realističnije i završenije počnu crtati svaku pojedinu dlaku i trepavice :girl: ....I onda dobijemo kič. Manje je više, to treba upamtiti. Eto, to je moje mišljenje. Morala sam to napisati.
...ajd, ako si raspoložena, malo prekomentiraj ovu galeriju: http://www.artofbonsai.org/galleries/lenz.php

Evo, Gale, samo za te  :smile:  ... Galerija mi je puna iznenađenja- od apsolutnih grozota do prekrasnih junipera. Negdje skulpturice narušavaju kompozicije do te mjere da se lijepo stablo izgubi i da ga nadvlada art amaterizam. Najveći šok mi je bio pogled na ruže među nekim kamenim kuglama. Toliki šok da nisam ni primijetila u prvi mah figuricu bebe kraj toga  :girl:. To mi je najveći promašaj od svih kompozicija. Brončana barbi- promašaj. Ležeća Venera također. Ima nekoliko uspjelih sa kamenjem. Sve u svemu, mislim da treba biti malo oprezniji pri takvim 'proširenjem' bonsai umjetnosti. Ne kažem da nije moguće napraviti dobru kompoziciju. Samo mislim da ako netko ima želju takvim nečim baviti onda bolje se malo pozabaviti kiparstvom i crtanjem. Drva neće stradati a autor će proširiti svoje znanje pa jednog dana se može krenuti i u takva iskušenja.

Offline Anna

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #31 : 29-05-2009, 20:46:46 »
OVaj suiseki me oduševio... Fantastično. Nevjerovatno da se ovako nešto može naći u prirodi. Drva po meni, samo narušavaju izgled. http://4.bp.blogspot.com/_9-eAOCdlaZA/SgJ2BQ_etTI/AAAAAAAADWk/ECpHF93Atj4/s1600-h/bonsai-8.jpg
Oooooo da. Predivno. Doista predivno :love:
Stabla su bi također dobra, čisto zbog kolorizma koji je sveprisutan u prirodi...iako može i bez njih. jedino bi da ima bolje postolje- onako dugačko kakvo zaslužuju izložene skulpture. Dakle, veliko kakav je i ovaj predivan suiseki. Jesam li rekla već da je predivan :hihihi:  ?

Offline DonQuijote

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #32 : 29-05-2009, 22:14:45 »
mene uvijek nanovo apsolutno oduševe ove dvije kompozicije

Offline DonQuijote

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #33 : 29-05-2009, 22:16:56 »
To mi je ono bam u glavu, toliko šokantno i toliko impresivno da se uopće ne zamaram s time koliko je to umjetnost a koliko kič ili provokacija. Kod mene izazivaju fenomenalan osjećaj

Offline Anna

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #34 : 29-05-2009, 22:21:46 »
Da, gargol mi je dobar...voljela bi ga vidjeti uzivo, bas me zanima kakav utisak ostavlja (pošto znamo da fotografija djela i ono samo nije isto ). A tenk...možda malo previše, za moj ukus. Iako je kompozicija sama po sebi vrlo skladna.

Offline Anna

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #35 : 29-05-2009, 22:27:30 »
To mi je ono bam u glavu, toliko šokantno i toliko impresivno da se uopće ne zamaram s time koliko je to umjetnost a koliko kič ili provokacija. Kod mene izazivaju fenomenalan osjećaj
Slažem se da je potreban 'bam' efekt. Umjetnost ponekad može biti i kič i provokacija- a da je umjetnost još uvijek. Čak se i ja imam navigator. Neki se naježe, neki na trenutak prestanu disati. Ja se, naprimjer, nasmješim čim vidim nešto dobro. Svatko ima onaj neki osjećaj. A ako je on isprovociran znači da je stvar uspjela.
  Nadam se da se nitko nije uvrijedio čitajući moje komentare- namjera je bila samo odraditi ih u maniri čistog artističkog pogleda. A ljudi neka odluče sami što im se sviđa.

Offline alan

Odg: predivno ili pretjerano....?
« Odgovori #36 : 30-05-2009, 14:27:47 »
Kič ili novi pravac?Ne sviđa mi se ništa gdje se koriste dijelovi tijela za nekakav"izričaj" nečega,a kamo li dječje glavice.
Drvca mi se sviđaju pogotovo ruševine i gargol.Imaju ono nešto...