Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: trebam pomoć oko mahovine  (Posjeta: 10107 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pardalis

trebam pomoć oko mahovine
« : 23-01-2007, 22:31:18 »
bok!

ja sam novi na forumu tako da prije svega pozdravim sve članove.

inače imao sam barem 100 pokušaja da napravim bonsai i naravno svi su propali :smile:
veliki sam zaljubljenik u floru i faunu, dok mi je glavni hobi teraristika i uzgoj gmazova, kako sam krenuo u novi izazov s izradom vivarija s tropskim biljem naišao sam na jedan problem koji se nadam da ćete mi uspijet riješit.

postoji vrsta mahovine koja se koristi za dekoraciju drvca zove se kyoto-moss, to je ustvari sjeme za mahovinu i zanima me dali se negdje može kupit? ako ima u Rijeci bilo bi najbolje

nadam se da ćete mi pomoći

pozdrav


BonsaiZG

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #1 : 23-01-2007, 22:43:24 »
Koliko sam vidio na internetu ga prodaju na sve strane. U Hrvatskoj teško da ćeš naći nešto takvo.

Offline marinko beg

Odg: pomoć
« Odgovori #2 : 24-01-2007, 00:23:58 »
To su gluposti.Mahovina naraste spontano ispod drvca,ili se uzme iz prirode i komad po komad sa aluminijskom zicom(nikako sa koprenom)pricvrsti za zemlju.
Cheers M

BonsaiZG

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #3 : 24-01-2007, 00:36:16 »
To su gluposti.Mahovina naraste spontano ispod drvca,ili se uzme iz prirode i komad po komad sa aluminijskom zicom(nikako sa koprenom)pricvrsti za zemlju.
Cheers M

Čovjeku treba za vivarij a ne za Bonsai, zato pita. I ja mu preporučujem da sam skupi, ali očito nema iskustva kakva je mahovina pogodna.

Offline pardalis

Odg: pomoć
« Odgovori #4 : 24-01-2007, 07:39:19 »
To su gluposti.Mahovina naraste spontano ispod drvca,ili se uzme iz prirode i komad po komad sa aluminijskom zicom(nikako sa koprenom)pricvrsti za zemlju.
Cheers M

Čovjeku treba za vivarij a ne za Bonsai, zato pita. I ja mu preporučujem da sam skupi, ali očito nema iskustva kakva je mahovina pogodna.

imam ja iskustva! samo možda nisam bio jasan: meni treba sjeme mahovine a ne skupljena mahovina :no:

BonsaiZG

  • Gost
Odg: trebam pomoć oko mahovine
« Odgovori #5 : 27-01-2007, 01:09:06 »
Velim, imaš na netu koliko oš i po različitim cjenama, čak i e-bay ima.
Jesi li pitao na http://www.akvarij.net/ , tamo ima i svega.