Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moj jamador-šta sa njim  (Posjeta: 14079 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goranc

moj jamador-šta sa njim
« : 26-03-2007, 17:15:42 »
Prošle zime sam ga izvadio i lijepo se primio a sada bih malo da ga uredim.Visina oko 30 cm debljina stabla oko 1o cm.Ima lijep nebari ali je u zemlji jer sam ga tako posadio da se bolje primi.To je grab,zaboravih!!!

Volio bih neke foto sugestije pošto sam primijetio da je bolje to nego stranica texta.Hvala unaprijed!!!!
P.S.
Ako treba još slika ili da se slika sa svih strana napišite,ovako malo je zbog uštede prostora.

Offline Andrija Zokić

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #1 : 26-03-2007, 18:00:09 »
Ako ti nije problem, stavi jos slika iz razlicitih kuteva. I pokusaj ne slikati ovako sa visine.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline goranc

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #2 : 26-03-2007, 18:41:55 »
Ok.
Moze ovako?

Offline Aleksa

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #3 : 26-03-2007, 22:05:20 »
Kod grabova i ostalih brzorastucih vrsta u prirodi se cesto desi da drvo bude deblje na vrhu nego pri dnu. To mi se ne svidja.  :sarcastic:

Offline Andrija Zokić

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #4 : 26-03-2007, 22:13:24 »
Bojim se da kada bi se odstranile sve suvisne grane, ne bi ostalo gotovo nista. Imas li ti Goranc neku ideju?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #5 : 26-03-2007, 23:40:52 »
Nije bas sve tako crno....



Ovo je izvedivo...

Offline hknezovi

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #6 : 27-03-2007, 11:03:01 »
Čemu takva drastičnost,  :no: time drvo gubi svoj karakter. Budem vidio kaj se da napraviti pa pošaljem skicu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Goran Cajko

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #7 : 27-03-2007, 14:12:16 »
Ni ja nisam sklon takvoj revoluciji...
Mislim da jednostavni okretom u posudi, kračenjem generalno svih grana i žicanjem možeš dobiti super drvce.
Glavnu granu sam označio deblje crveno koju bi trebao usmjeriti u nacrtanom smjeru. Drvo treba generalno požicati pa poviti prema željenoj viziji.

Offline marinko beg

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #8 : 27-03-2007, 15:32:24 »
Čemu takva drastičnost,  :no: time drvo gubi svoj karakter. Budem vidio kaj se da napraviti pa pošaljem skicu.
Ovo je samo gruba skica.Posto ne vidim dobro sve sam kao skratio,ali one tanje grane se mogu i malo pustit.Najveci problem je ona grana ispred.Mozda postoje dvije solucije;prva je da se drvo sa druge strane oblikuje kao prednju i pokusa dobro izdubit ranu da zacijeli.
                            Druga je da se odterane povuce shari-miki sve do zemlje.

M

Offline istefano

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #9 : 27-03-2007, 15:33:55 »
kad si isao rezat sliku na onom gornjem brezuljcicu si stucno ...  :mdr:
nije losa ideja , ali bi ja onda odrezao ovu najdonju granu , nekako mi se cini predela

Offline goranc

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #10 : 27-03-2007, 20:04:01 »
Hvala vam. ma i mene najvise buni ona najdonja grana a nekako je se bojim odrezati da sta ne z.j.b.m.Nemam jos iskustva pa sam oprezan. Ali ipak mi pomaze jer cim neko nesto predlozi,ideje dolaze.Naravno imam ja i svoje ali nisam htio da pominjem namjerno da bi ljudi nezavisno davali savjete.

 Puno hvala svakako.

 A kako vam sam jamador izgleda? pitam da bih eventualno ubuduce obratio paznju na greske.Mada sa slika je tesko ocijeniti jer se ne vidi dubina...I ja tako kad neko drugi posalje ne mogu da ocijenim...

Offline Marija

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #11 : 27-03-2007, 21:24:14 »
Inspirativni iznered!  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline goranc

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #12 : 27-03-2007, 23:51:57 »
Inspirativni iznered!  :smile:

Ma znam.Mene nekako privlaci ta prirodna razbarusenost,neurednost,odsustvo forme i stila.Cini mi se i kad naucim vise nikad necu teziti odredjenom stilu nego  nekom prirodnom obliku.Ma nemam pojma,kao kad covjek zeli da pise a hvali mu rijeci,eto tako se osjecam.Evo jos jedna trnina.Nju sam bas potkresao.Valja li?

Offline marinko beg

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #13 : 27-03-2007, 23:58:52 »
Ma znam.Mene nekako privlaci ta prirodna razbarusenost,neurednost,odsustvo forme i stila.Cini mi se i kad naucim vise nikad necu teziti odredjenom stilu nego  nekom prirodnom obliku.Ma nemam pojma,kao kad covjek zeli da pise a hvali mu rijeci,eto tako se osjecam.Evo jos jedna trnina.Nju sam bas potkresao.Valja li?
Nemoj da se previse umaras sa tim prirodnim neurednim stilom.Ni Pall to ne primjenjuje kod svakog drva.Sve zavisi od debla i polozaja grana.Cesto ipak treba biti "uredan".

Sta se tvoje trinje tice,ona lijeva grana izgleda jako dobro.

M

Offline goranc

Odg: moj jamador-šta sa njim
« Odgovori #14 : 28-03-2007, 08:13:34 »
   I planirao sam da ostavim samo lijevu granu ali ova desna raste zajedno od korijena pa je nisam dirao dok drvo ne ojača.Trudio da ga mnogo ne oštetim dok se ne ukorijeni...Uklonicu je sigurno kasnije.
  Ovo drvo ima loš nebari ali to je jedna od rijetkih trnjina koju sam uspio uspješno izvaditi.(kako i nebi kad je 3 sata radio špic,čekić i kramp.Ta trnjina ko da je nastala da nervira ljubitelje bonsaija.Na kakvim mjestima raste,to je strašno).
  Izgleda jako staro pa me privuklo.